iswinoujscie.pl • Niedziela [09.07.2017, 18:28:38] • Świnoujście
Dziki znów wymknęły się spod kontroli. Miasto rozpoczęło odławianie

Rzecznika prezydenta miasta Robert Karelus.(fot. iswinoujscie.pl
)
Po wstrząsającej historii mieszkanki Karsiborza, która opowiedziała nam o tym, jak dziki zjadły jej kury, miasto wypowiada kolejną wojnę tym zwierzętom. Po raz kolejny rozpoczęło się wielkie odławianie. Na pierwszy ogień pójdą dziki, które upodobały sobie Park Zdrojowy. Później przyjdzie pora na zwierzęta, które terroryzują mieszkańców Karsiborza. Czy tym razem te działania okażą się skuteczne? Tego nie wiadomo. Na efekty odławiania będziemy musieli poczekać.
Przypomnijmy, niepokojące informacje w sprawie dzików docierały od nas zarówno od mieszkańców prawo jak i lewobrzeża. Mieszkańcy ostrzegali się wzajemnie przed watahą dzików grasujących po Parku Zdrojowym. Dużo gorzej było w Karsiborzu, gdzie sytuacja kompletnie wymknęła się spod kontroli. Tam dziki zaatakowały kury Pani Beaty. Z 14 sztuk drobiu zostały tylko dwie kurki.
Rzecznika prezydenta miasta, zapytaliśmy czy do Urzędu Miasta docierają niepokojące sygnały w sprawie dzików?
- Tak, ja również otrzymałem zdjęcia dziczej watahy grasującej w Karsiborze. Aktualnie trwa odławianie dzików w Parku Zdrojowym; następnie akcja przeniesie się do Karsiboru- mówi Robert Karelus.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Do Pani która uwaźa, źe przywiązany pies obroni kury.Jest Pani w błędzoe te dziki atakują psy a są przypadki źe atakują ludzi.One zmieniły swoje zachowania.Odławiać i wywozić daleko do lasu.
Szanowny Pan raczy żartować.Za co Pan i odpowiedzialne służby biorą pieniądze, pytam.Ile czasu trzeba aby problem rozwiązać.Jeśli nie potraficie uporać się z dzikami to zapraszam na forum.
czy wlodarze miasta" jaj nie Maja" gdyz dziki kury wyzarly. Mysliwym, rzznikom pozwolenia wydac i na promenadzie" dzika z rozna" oferowac...kielbasy, paszteciki...promocja dla miasta na caly kraj zapewniona, a niemieccy goscie... na dzika chmarniej by irowerkiem przyjezdzali...i €raki zostawiali.Gwarantuje, zabraklo by dzikow, sprowadzac by bylo trzeba.
na zdjęciu widzimy Pana Emeryta Mundurowego zastanawia się czy otrzyma w październiku obniżoną Emeryturę Mundurową
strzelac nie pytac posuwaja sie za daleko a gatunek jest zbedny, brzydki smierdzi i tak dalej
A co z odlawianiem" Swinoujskich maskotek"...i wystrzeliwaniem ich w kosmos albo wysylaniem na Grenlandie ?
Mysmy mieli kury jak bylam mala. Na noc przwiazywalo sie psa, Misiek sie nazywal, zeby lisy niepodkopaly sie i kur nie zeżarły.
NAJWIĘKSZE DZIKI I KOMARY CHYBA SĄ W URZĘDZIE MIASTA
Świnoujście to miasto dla turystów masochistów.Komary gryzą ile wlezie a jak komar jest mało upierdliwy do dzik mu pomoze.Dziików miejsce jest w lesie a nie na promenadzie.A to wstyd źeby magistrat sibie z komarami nie radził.
nie ma zadnego sensu by takie drapiezniki istnialy na planecie ziemia wiec wybic w pien bez tlumaczen nasluchanymi bajkami - po to czlowiek ma inteligencji by wyplewic dla swych dzieci z planety weze aligatory dziki i innych agresorow bez zadnego tlumaczenia
Jak dziki żrą kury to wstrząsające, ale jak właściciel je zeżre, to wszystko gra?
Komary nie kąsają. One żrą nas niemiłosiernie! W czwartek odkomarzali. Mam nagranie jak jadąc 40/h ulicą odymiał krawężniki trąbiąc na ludzi idących chodnikiem! A koło 16 pryskał z samochodu ma teren boiska przy placu zabaw choć jacyś chłopcy grali tam w piłkę...A komarów więcej niż było!
Niech pp. Żmurkiewicz i Karelus od czasu do czasu (raz na tydzień?) pochodzą po lasach to dziki nawieją od razu. Gwarantowane!
Pare dni temu widziałem w nocy ludzi jak ryli łopatkami ziemie w parku, teraz zwalają na dziki.Kto ma w tym interes?
O dzikach w karsiborzu to juz bylo w programie radiowym w szczecinie.swinoujscie slynie w polsce ze swojej" bezradnosci" wobec codziennych problemow.bo jakby sie je zlikwidowano raz na zawsze toby ich niebylo nas niebylo i niebylo dla nikogo nas was ich. ..problemow...no jakos takos dobrnelismy do konca mojej wypowiedzi...p.s.moze dziki z komarami by jakas partyje zalozyli-niezle by na tym wyszly...
Dlaczego" odławianie", skoro jest nieskuteczne, a nie odstrzał...? Dlaczego strzela się do dzikich zwierząt na polowaniu... a stosuje taryfę ulgowa wobec dzików, które zagrażają bezpieczeństwu ludzi? (psa już zabiły, teraz 12 kur... kto będzie następny?) Prezydencie Miasta, więcej zdecydowania!
Karmienie zwierząt nie jest wykroczeniem i nie można dać mandatu osobie która daje strawe dzikom. Powinien istnieć przepis który by pozwalał dokarmiać dzikie zwierzęta tylko leśnikom i tylko w okresie zimowym - to by rozwiązało temat pseudo pomagaczy zwierząt.
Na wojnie się strzela!!
Czekam aż dziki zaatakują dzieci wnuki prominentów
a co na to vice sujka? to jego brocha była -dziki
Nie prościej odstrzeliwać? Taniej i skuteczniej...
A NA DZIAŁKACH JAK GRASOWAŁY TAK BĘDĄ GRASOWAĆ I PRZEMIESZCZĄ SIĘ Z POWROTEM DO PARKU ZDROJOWEGO KÓŁKO GRANIASTE A ŁBY KAŃCIASTE
Kamer pełno nastawianych wszędzie i nie widzą że pełno dzikow i zwierzyny...ciekawe po co to wogole?? :P
Wcześniej, internauta napisał, u Niemców do dzików strzelają z broni palnej – i słusznie. U Niemców kormorany nie są pod ochroną – bardzo słusznie. Dzisiaj byłam w Kamminke – żadnych komarów. Przede wszystkim, „odstrzelić” ze stołka kłamczucha Karelusa Roberta rzecznika. Uwierzcie mi, on jest jak tarcza magistratu, która zbiera negatywne strzały, a kłamliwa karawana ciśnie dalej. To typowy, PiS’owski schemat. Żmurkiewicz, już nie mam dla Ciebie szacunku.
wielka wojna z 10cioma dzikami hahaha, ciekawe jaki pomysl z isisami bo widze tylko jeden