"Parkowa" to by³o niezwyk³e miejsce - wspomina³ w jednej z rozmów z Radiem Szczecin Zbigniew Wodecki.
- To by³a, jak na tamte czasy, bardzo elegancka restauracja! Wszystko szumia³o, hucza³o, zawsze to dobrze wspominam, przyszed³ re¿yser i mówi: - Zbyszek, ¶piewaj. I ¶piewa³em: "Everybody loves somebody sometime...".
Teraz miasto chce uhonorowaæ Zbigniewa Wodeckiego.
- My¶leli¶my o tym, ¿eby tablica pami±tkowa zawis³a w okolicach dawnej restauracji Parkowa, pomys³ów jest wiele... - mówi zastêpca prezydenta ¦winouj¶cia, Pawe³ Sujka.
Decyzja w tej sprawie zapadnie w najbli¿szych kilku tygodniach. Budynek, w którym mie¶ci³a siê restauracja kupi³ prywatny inwestor i 5 lat temu zburzy³. Zbigniew Wodecki zmar³ w poniedzia³ek. Mia³ 67 lat.
2017-05-23, 18:41
S³awomir Orlik
IP: 37.47.173.*** Sfrustrowany g³±bie. Id¼ siê zakop.
³aweczka fajny pomys³ bo by jej dotyka³ w³a¶nie tym miejscem gdzie Was wszystkich mia³ hahahah.
16:28:14...Cytujê:" W tamtych czasach.. .. jak to niektórzy mówi±.. .. z³ych czasach (chocia¿ sami dziêki tym czasom zawdziêczaj± wykszta³cenie.. .. niejednokrotnie lepsze ni¿ za ¿elazn± kurtyn±"-- -----Udowodni³em, ¿e np.humanistyczne niepe³ne, bo skoro przemilczano mnóstwo postaci, kontekstów... Cytat 2:"to by³y czasy.. .. ka¿dy by³ jakby milszy i ¿yczliwszy a nie jak teraz". Subiektywna ocena, fa³szywa, socjologowie uwa¿aj± dzi¶, a wtedy nie mogli tego pisaæ, ¿e Polacy wtedy stanowili spo³eczno¶æ zdezintegrowan±, zreszt±, jak mog³o byc inaczej, skoro w¶ród nich byli donosiciele, tajni wspó³pracownicy SB, a wtedy wystarczy³o opowiedziec kawa³ o" partii", a mia³o sie co najmniej grzywnê. Nawet s³ynne postacie nie mia³y lekko- Stefan Kisielewski po oznajmieniu w w±skim gronie, ¿e rz±dzi nami" dyktatura ciemniaków", zosta³ pobity przez" nieznanych sprawców".
³aweczka z postaci± siedz±c± na ³aweczce
Na ty³ach dawnej Parkowej mo¿na by³o stworzyæ klimatyczne klubowe miejsce z ma³± scen± i stolikami pod koronami rosn±cych tam drzew. Niestety scenê zabudowano i urz±dzono tam sklep, drzewa w wiêkszo¶ci wyciêto a teren ogrodzono p³otem. Smutno, ¿e rezultaty dzia³añ inwestorów maj±cych du¿e pieni±dze s± czêsto w³a¶nie takie.
Jestem za ³aweczk± z siedz±c± na niej postaci± Zbigniewa Wodeckiego, najlepiej ze skrzypcami. By³oby dobrze, je¶li decyzja zapadnie, aby twórc± pomnika artysty nie by³ rze¼biarz, który p³aka³, gdy tworzy³ tablicê Lecha Kaczyñskiego na Krakowskim Przedmie¶ciu.
Do Go¶æ • ¦roda [24.05.2017, 13:52:22] • [IP: 109.243.191.**] czytanie ze zrozumienie jest naprawdê fajne i pozwala bez pieniactwa zrozumieæ co autor mia³ na my¶li. Fajnie jest spojrzeæ na to ca³o¶ciowo. ... nie dobrze jest wszystko negowaæ co powsta³o i funkcjonowa³o w tamtym okresie bo wiele rzeczy by³o dobrych uwa¿aj±c jednocze¶nie, ¿e obecnie to wszystko jest cacy. Nie jest to jednak i czas aby tu pisaæ teraz o tym bo ten artyku³ jest o Zbigniewie Wodeckim. Pozdrawiam i tak z ciekawo¶ci na jakiej podstawie drogi internauto stwierdzasz, ¿e jestem kobiet± :)?
Budynek Parkowej kupil prywatny wlasciciel i wyburzyl?? Jakim prawem? Przeciez to byl zabytek, kto na to wydal pozwolenie??
ludzie na farcie bedzie co raz wiecej takze sorry vinetou, polecam szukac rozwiazan dla siebie zamiast zagladac innym
Mala fo tanna z muzyk± Wodeckiego co godzine
A kto jest dzisiaj szefem tej posiad³o¶ci po parkowej ? Dzisiaj przypomina to miejsce, wie¶ tañczy i ¶piewa jest to bardzo nie przyjazne miejsce. Ta ³aweczka nie wiem czy w takim miejscu.
8:28 -jak to" niektórzy mówi±", ¿e czasy PRL to by³y z³e czasy? O tym sie juz naucza w szko³ach, ¿e PRL to by³o pañstwo satelickie, ze sk³aman± histori± i nawet wiedz± o naszej w³asnej kulturze. Jak sie ¶wiatowemu lub lokalnemu komunizmowi ktos narazi³ - to go po prostu wykre¶lano z ksi±¿ek, a nawet ca³e ksi±¿ki wyrzucano z bibliotek i katalogów, jak powie¶ci Ossendowskiego g³ównie z powodu jego ksi±¿ki pt."Lenin", ale i same powie¶ci naznaczone by³y awersj± do bolszewików. Ocenzurowano nasze g³owy z Gombrowicza, Mi³osza, itd., w dziedzinie muzyki - z Panufnika, w dziedzinie historii - oczerniano 20-lecie mdzwoj. i dawne wieki jako" krzywdy spo³ecznej".---Pora, droga Pani, przebudzic siê do prawdy i nie usprawiedliwiaæ haniebnego okresu PRL dlatego, ¿e siê wtedy by³o m³odym.
Pan Wodecki to wyj±tkowy cz³owiek, bierzmy przyk³ad i uczmy siê od lepszych. w naszej pamiêci bedzie zawsze ¿ywy.
Po parkowej to obciach prywatne kiczowate ogrody a dla ludzi zimna kawiarenka bez ludzi piwiarnia z kiblem a szkoda maj±c tyle pieniêdzy bierze siê projektanta, b³agamy wyjdzcie pañstwo do ludzi to miejsce ma swoj± historiê, to mo¿e byæ piêkne miejsce jak nie najpiêkniejsze w tym miejscu, ¿yczliwy..
BARDZO FAJNY POMYS£ Z £AWECZK¡, JESTEM ZA
Popieram pomys³ ze skwerkiem famy
Chyba za bardzo wzial sobie do serca protest artystow w Opolu
Poniewa¿ tych co odeszli na wieczne koncerty i inne dzia³alno¶ci artystyczne jest wielu, nawet bardzo wielu a ci co pozostali to te¿ zbli¿aj± siê do swego czasu, proponujê stworzyæ skwerek famy gdzie symbole upamiêtniaj±cych wybitnych famowiczow zas³u¿onych dla polskiej kultury powinno byæ w jednym miejscu Proponowanym miejscem jest trawnik przed ¯eromskiego 17 jako dawna baza famy lub przy drugim budynku na Kasprowicza od strony ¯eromskiego. Parkowa ju¿ jest w rêkach prywatnych i po niej zosta³a tylko nazwa, a poza tym mnie siê kojarzy z dopijalni± po imprezach w albatrosie Szanownej redakcji proponuje zagl±dniêcia do archiwum zdjêciowego mo¿e co¶ by siê znalaz³o.
A moze ulice, placyk, rondo w okolicy muszli koncertowej.
Popieram pomys³ z ³aweczk± i postaci± PANA ZBYSZKA
kolejny co ca³e ¿ycie na farcie przelecia³. Nie ¿al mi artystów tym bardziej wielkich ¶piewaków od 3 piosenek bo taki to prawdziw± prac± siê nie zhañbi³ a za to" pozna³ dog³êbnie" wiêcej panienek ni¿ my wszyscy razem.
A mo¿e na Krakowskiem Przedmie¶ciu?
tak ³aweczka dobry pomys³ i Zbyszek z tr±bk±.
Najd³u¿ej czynna restauracja bo do 5 rano, ale wychodzi³o siê gdzie¶ 5, 30 i sz³o siê odrazu do pracy w pe³ni si³. To by³y czasy !!..dzis juz takich lokali nie ma i nie bêdzie.
tacy ARTY¦CI jak Pan Wodecki, fama to moja m³odo¶æ