POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.04.2017, 15:08:00] • Polska

Gotowanie - męska rzecz. Panowie w kuchni szukają inspiracji

Gotowanie - męska rzecz. Panowie w kuchni szukają inspiracji

fot. Organizator

Mężczyzna w kuchni to już nie tylko smakosz gotowych dań, ale też często ich twórca, który odnajduje w gotowaniu pasję i przyjemność. Do lamusa odchodzi także stereotyp mężczyzny stawiającego na wciąż te same, dobrze znane potrawy i stroniącego od nowości. 32% respondentów deklaruje nawet, że mężczyźni radzą sobie w kuchni lepiej od kobiet. Obecnie wielu panów poszukuje inspiracji oraz pomysłów na dania bardziej różnorodne, czasem z niecodziennymi, zaskakującymi dodatkami. Radość sprawia im zarówno sam proces gotowania, jak i świadomość, że potrawa zyskała uznanie w oczach ukochanej, rodziny czy znajomych. Z kolei w codziennym zabieganiu wielu z nich ceni sobie, gdy prostota przygotowania łączy się z możliwością uzyskania wyjątkowego efektu kulinarnego.

Panowie coraz chętniej przebywają w kuchniach i to nie tylko w restauracjach, jako ich szefowie, ale również w domach – jako kulinarni maestro. Gotowanie jest obecnie nie tylko popularne, ale po prostu męskie. Gotują zarówno single dla przyjaciół, zakochani dla swoich wybranek, jak i ojcowie rodzin. Okazji nie brakuje i właściwie każdy dzień może stać się męską, kulinarną przygodą. Kuchnia jest terytorium dającym mężczyznom możliwość sprawdzenia i wykazania się, ale też okazania troski najbliższym – gdzie tata może zwycięsko pokonać niechęć małego niejadka przygotowując kolorową, zaskakującą potrawę, a zakochany trafić przez żołądek do serca kobiety. Z kolei, gdy w drzwiach pojawiają się niespodziewani goście, kuchnia staje się torem wyścigowym, a wtedy panowie doceniają dania proste i szybkie w przygotowaniu, ale jednocześnie efektowne. Nie zapominajmy, że kuchnia to także miejsce, gdzie mężczyźni mogą wypróbować wiele najnowszych gadżetów, co jest dla nich istotnym argumentem.

23% badanych przez Ogólnopolski Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie marki Lubella zadeklarowało, że według nich panowie w kuchni przejawiają odwagę w eksperymentowaniu z nowymi recepturami. Mężczyźni w kuchni czują się więc coraz bardziej swobodnie, pewnie i po prostu dobrze. Jak prawdziwi odkrywcy szukają wciąż nowych inspiracji. Kuchnia to dla nich pole do przeprowadzania eksperymentów kulinarnych z różnorodnymi, zaskakującymi smakami. Różnią się one jednak od innych eksperymentów tym, że można je przeprowadzać właściwie bez końca, za to wciąż uzyskiwać pyszne i pożądane rezultaty.

Makaron – tysiące inspiracji dla każdego mężczyzny
Przystawki, dania główne, sałatki, a nawet deserowe dania na słodko – makaron daje naprawdę szerokie pole do popisu. Już samo bogactwo makaronowych kształtów przyprawić może o zawrót głowy. Od cieniutkich nitek, przez klasyczne spaghetti i eleganckie pappardelle, aż po zakręcone świderki, muszelki czy płaty wykwintnej lasagne. Nie sposób wymienić wszystkie rodzaje makaronu. Jego dodatkowa zaleta to także fakt, że jest prosty i szybki w przygotowaniu, a ponadto można go łączyć z najróżniejszymi dodatkami, uzyskując niebanalny smak gotowej potrawy.

Zanim jednak przystąpimy do realizacji kulinarnego planu z makaronem w roli głównej, trzeba wybrać odpowiedni produkt, a następnie odpowiednio go przygotować. Makaron dobrej jakości to dla nas gwarancja, że po ugotowaniu pozostanie należycie twardy, doskonale sprężysty, nie sklei się i zachowa swój piękny kolor. Będzie też doskonale smakował i apetycznie prezentował się na talerzu.

Wymagania, jakie przed nim stawiamy doskonale spełniają makarony Lubella. Oferują bogactwo kształtów inspirujących do tworzenia najróżniejszych makaronowych potraw. Powstają z najwyższej jakości pszenicy, której specjalny proces mielenia i suszenia powoduje, że są twarde, doskonale sprężyste i nie sklejają się po ugotowaniu. Produkty Lubella idealnie nadają się zarówno do dań głównych, zup, jak i sałatek. Wystarczy zatem wybrać ulubioną formę makaronu, dodatki, zainspirować się z Lubellą i stworzyć wymarzone danie!

KUCHENNE TRIKI


Zainspirowany różnorodnością makaronów i bogactwem możliwości, Michał „Magiel” Myszkiewicz, ekspert kulinarny marki Lubella proponuje dwa męskie dania: Diabelskie Pappardelle idealne na kolację we dwoje oraz Spaghetti z chorizo, którego z pewnością chętnie spróbuje cała rodzina. Jak pokazało wspomniane badanie, 30% respondentów kojarzy męską kuchnię z ostrymi przyprawami. Dlatego ekspert Lubelli radzi, jak wykorzystać potencjał suchych przypraw, które często stosuje się do potraw z makaronem oraz – dodatkowo – jak zredukować alkohol w potrawach.

– Suche przyprawy, takie jak papryka, liść laurowy, oregano i wszystkie inne zioła mogą nadać potrawom jeszcze bardziej intensywny aromat oraz wydobyć z nich pełnię smaku. Wystarczy, że przed dosypaniem ich do dania, albo przed zrobieniem sosu uprażymy je przez ok.1-2 minuty na suchej, teflonowej patelni. Staną się wtedy jeszcze bardziej intensywne – radzi Michał „Magiel” Myszkiewicz, ekspert kulinarny marki Lubella.
Kucharz podpowiada także, jak zredukować alkohol w potrawach – Aby odparować alkohol z potraw w warunkach domowych wystarczy zagotować go na dużym ogniu, aż do uzyskania gęstości syropu. W ten sposób następuje tzw. redukcja. Oznacza to, że alkohol się wytrąca, a pozostają same aromaty. Redukcję alkoholu przeprowadzamy, zanim dodamy do sosu inne składniki.

Anna Dziemidowicz
Specjalista ds. komunikacji


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■