POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [08.03.2017, 11:15:32] • Międzyzdroje

Pierwsze fundusze zewnętrzne pozyskane przez młodzież z Fundacji Motywacja i Działanie!

Pierwsze fundusze zewnętrzne pozyskane przez młodzież z Fundacji Motywacja i Działanie!

fot. Organizator

Tak! Swój pierwszy mikrogrant pozyskała młodzież z Fundacji Motywacja i Działanie! Wszystko zaczęło się od włączenia w ogólnopolską akcję „Masz Głos – Masz Wybór”. Akcja ta wspiera mieszkańców różnych miast z całej Polski we współpracy z lokalnymi władzami, aby wspólnie realizować ważne obywatelskie cele, będące inicjatywami samych mieszkańców.

Międzyzdrojska młodzież działająca przy Fundacji Motywacja i Działanie wpadła na pomysł kontynuowania szerzenia idei swojej twórczej działalności w mieście Międzyzdroje. Idea kreowania prawidłowych postaw obywatelskich poprzez dawanie przykładu niesieniem bezinteresownej pomocy w wolontariacie oraz kilkuletnie zaangażowanie młodych ludzi z zamiłowaniem do jeżdżenia i wykonywania trików na deskorolkach pokazały, że młodzież naprawdę potrafi działać. Planowana budowa międzyzdrojskiego skateparku, na którym młodzi ludzie będą mogli bezpiecznie i profesjonalnie doskonalić swoje umiejętności potwierdziło istnienie owocnego dialogu pomiędzy lokalnymi władzami a młodzieżą w Międzyzdrojach.

Pierwsze fundusze zewnętrzne pozyskane przez młodzież z Fundacji Motywacja i Działanie!

fot. Organizator

Tym razem Wolontariusze oraz uczestnicy programu związanego z profilaktyką, którzy jeżdżą na deskorolkach, wpadli na pomysł stworzenia na jednej z miejskich ścian muralu. Mural to nic innego jak artystyczna grafika wykonywana za pomocą różnego rodzaju farb, między innymi farb wykorzystywanych w technice graffiti. Pomysł nie ma jednak nic wspólnego z dewastacją miejskich ścian – wręcz przeciwnie, projekt muralu ma za zadanie zwrócić na siebie uwagę zarówno pod względem estetycznym, ale i treściowym – ma on być symbolem kreatywności i zaangażowania międzyzdrojskiej młodzieży w życie publiczne, ale również ich własnoręcznie wykonanym dziełem, które zwróci uwagę mieszkańców na najlepsze aspekty działań młodych ludzi.

Pierwsze fundusze zewnętrzne pozyskane przez młodzież z Fundacji Motywacja i Działanie!

fot. Organizator

Fundusze niezbędne do wykonania muralu międzyzdrojska młodzież pozyskała pisząc swój pierwszy projekt w akcji „Masz Głos! Masz Wybór ”! Reszta działań również pozostaje w ich rękach – w najbliższym czasie osobiście udadzą się do lokalnych władz miasta, aby przedstawić swój pomysł i pokazać, że ich celem jest szerzenie społecznie akceptowanych wartości, propagujących wzajemną międzyludzką pomoc i zaangażowanie w realizację własnych potrzeb, przejawiające się chęcią współpracy z lokalnymi władzami.

zespół Fundacji Motywacja i Działanie


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Czwartek [09.03.2017, 10:06:35] • [IP: 91.239.66.**]

Czy żeby pojeździć na jakieś śmiesznej deskorolce czy powygłupiać się na drążku, to potrzebne są dotacje?

Gość • Czwartek [09.03.2017, 09:18:32] • [IP: 79.186.210.***]

Brawo Motywacja i Działanie! Robicie dobrą robotę!

plenery net • Środa [08.03.2017, 13:58:06] • [IP: 178.167.182.***]

zawsze to lepsze niz wystawanie pod klateczkami

Gość • Środa [08.03.2017, 11:48:27] • [IP: 92.42.112.**]

Bardzo dobra idea.Popieram.

Gość • Środa [08.03.2017, 11:23:09] • [IP: 95.129.227.***]

Czy to młodzież pis a może tylko nie obrzezani izraelici jakiego wyznania? Kto tak dzielnie rozdaje kasę z podatków poza kościołem?

Gość • Środa [08.03.2017, 11:17:41] • [IP: 184.168.46.**]

Zawsze było można, do puki jakiś urzędniczy zjeb nie zaczął utrudniać.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W 2026 roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca. Dokładnie o godzinie 2:00 przesuwamy wskazówki zegara na 3:00, co oznacza, że tej nocy śpimy o godzinę krócej ■ Pragniemy poinformować o utrudnieniach w tunelu z powodu realizacji prac gwarancyjnych na wniosek Generalnego Wykonawcy: 20/21.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni; 27/28.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni. Podczas ruchu wahadłowego prom Bielik na przeprawie Warszów będzie w gotowości. W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco ■ Na wyspie Wolin potwierdzono przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Jak informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kamieniu Pomorskim, dodatnie wyniki badań stwierdzono już u kilku zwierząt znalezionych na podmokłych terenach w gminie Wolin ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o planowanej przerwie w dostawie wody, która nastąpi w poniedziałek 12 marca 2026 roku, w godzinach 08:00–11:00. Utrudnienia będą związane z usuwaniem awarii zasuw wodociągowych przy ulicy Wojska Polskiego (osiedle Platan). Przerwa w dostawie wody obejmie budynki położone: - przy ulicy Wojska Polskiego - numery: 2, 4, 6, 8, 10, 12; - przy ulicy Chełmońskiego - numery: 2, 4, 6. ■