POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.02.2017, 20:38:14] • ¦winouj¶cie

Radni zatwierdzili uchwa³y dostosowuj±ce ¶winoujskie szko³y do nowego ustroju szkolnego

Radni zatwierdzili uchwa³y dostosowuj±ce ¶winoujskie szko³y do nowego ustroju szkolnego

fot. S³awomir Ryfczyñski

Nie wystarczy³y wielomiesiêczne konsultacje ze ¶rodowiskiem o¶wiatowym, wyjazdowe spotkania, posiedzenia komisji i dyskusje na oficjalnych i nieoficjalnych forach. Po wielu miesi±cach pracy nad propozycj± nowego systemu szkó³ podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych projekt uchwa³ w tej sprawie nadal budzi³ kontrowersje. Zarówno poniedzia³kowe posiedzenie komisji edukacji jak i wtorkowa nadzwyczajna sesja rady miasta obfitowa³a w pytania radnych i zarzuty czê¶ci z nich, którzy podkre¶lali niedopracowanie b±d¼ nieskorzystanie ze wszystkich mo¿liwych rozwi±zañ planowanego systemu. Jednak zarówno w³adze jak i przedstawiciele ¶rodowiska o¶wiaty podkre¶lali ogrom pracy wykonanej przez cz³onków zespo³u, który opracowywa³ projekt. I ostatecznie zosta³ on przyjêty, a od wrze¶nia uczniów i nauczycieli czekaj± powa¿ne zmiany.

Proces ³±czenia szkó³ rozpocznie siê ju¿ wkrótce. Od wrze¶nia system musi ju¿ sprawnie funkcjonowaæ. W jeden organizm po³±czone zostan± szko³a Podstawowa nr 1 przy ul. Narutowicza z Gimnazjum Publicznym nr 1 przy ul. Witosa. Proces ma zostaæ jednak zorganizowany w taki sposób by uczniowie nie musieli przemieszczaæ siê miêdzy odleg³ymi o niemal kilometr budynkami. Choæ zastêpca prezydenta Pawe³ Sujka zadeklarowa³ nawet w tym przypadku mo¿liwo¶æ dostosowania linii Komunikacji Autobusowej to wygl±da na to, ¿e w tym przypadku przede wszystkim potrzebê korzystania z niej mieæ bêd± nauczyciele. W³adze przypomnia³y przy okazji, ¿e wkrótce m³odzie¿ szkolna w mie¶cie bêdzie je¼dziæ autobusami bez biletu.

Inne zmiany czekaj± uczniów ZSP nr 4. Zespó³ Szkó³ im. Mamerta Stankiewicza, który obecnie sk³ada siê z integracyjnej szko³y podstawowej i integracyjnego gimnazjum ma zmieniæ siê w o¶mioletni± szko³ê podstawow± z oddzia³ami integracyjnymi.

Radni zatwierdzili uchwa³y dostosowuj±ce ¶winoujskie szko³y do nowego ustroju szkolnego

fot. S³awomir Ryfczyñski

£±czenie placówek czeka natomiast nauczycieli i uczniów Szko³y Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjum Publicznego nr 2. W po³±czonych placówkach klasy podstawówka funkcjonowaæ bêd± w budynku przy ulicy Staszica, a klasy gimnazjalne w budynku przy ulicy Ko¶ciuszki.

Na prawobrze¿u podobna konsolidacja czeka Szko³ê Podstawowa nr 2 oraz Gimnazjum Publiczne nr 3. M³odsze dzieci podstawówki maj± uczyæ siê tu w budynku przy ulicy Bia³oruskiej 2, natomiast starsze roczniki gimnazjum przejd± po s±siedzku, na ulicê Norwesk±. Na szczê¶cie, obydwie szko³y dzieli zaledwie 50 metrów.

Zatwierdzony ju¿ w formie uchwa³ nowy system zyska³ poparcie pracowników o¶wiaty. Pozytywne opinie przes³a³y do Rady Miasta organizacje Zwi±zkowe; Zwi±zek nauczycielstwa Polskiego oraz NSZZ „Solidarno¶æ” pracowników o¶wiaty.

Na marginesie planowanych zmian, w³adze miasta zwraca³y uwagê, ¿e w przypadku ¦winouj¶cia najwiêkszym problemem staje siê ni¿ demograficzny i pustoszej±ce szko³y.

¼ród³o: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl±dasz 26-38 z 38

K & K • Wtorek [28.02.2017, 22:50:13] • [IP: 92.42.114.***]

A ja nadal uwa¿am Gp1 + Gp2 w jeden kompleks tam przenie¶æ SP1 a potem w budynku Sp1 który wymaga sporych nak³adów (Remontów) , zrobiæ Studia Dzienne (Budynek do tego siê nadaje).A reszta tak jak ustalili.

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 22:48:44] • [IP: 92.42.112.***]

a ten burak ³apka w kieszeni!! hehe

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 22:45:33] • [IP: 62.69.231.***]

Banda idiotów i dupolizów.

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 22:11:09] • [IP: 83.0.180.***]

"Ogrom pracy wykonanej przez cz³onków zespo³u" spowodowa³, ¿e nie zd±¿yli spytaæ nauczycieli o ich zdanie. Je¶li od wrze¶nia komu¶ co¶ nie bêdzie siê podobaæ w szkole to zamieszczone zdjêcie pokazuje, do kogo nale¿y siê udaæ ze skarg±. Na razie, jak widaæ, humory paniom i panu dopisuj±.

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 21:42:31] • [IP: 92.42.118.*]

Wpatrzone panie w prezydenta jak w bóstwo, u jednej kusa spódniczka jak u podlotka - kto to jest?? :0

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 21:08:32] • [IP: 92.42.115.***]

Niez³y bajer i manipulacja!! Jak to piêknie zosta³o przedstawione?! Za dwa lata jak zostanie wygaszone Gimnazjum dopiero siê zacznie!! 1/3 Nauczycieli pójdzie na zielona trawkê. S.P.6 zostanie zamkniête, a tzw. 10-tka z Witosa zostanie tylko z trzema klasami podstawówki (6, 7, 8) i wtedy bêdzie dekonsternacja nauczycieli. Obudzicie siê pañstwo z rêka w nocniku, a Ci Radni, którzy dzisiaj przy³o¿yli rêkê do zatwierdzenia tej ustawy powiedz±, ¿e siê takiej sytuacji nie spodziewali.Dyrektor Lipiñski zadba o swoich nauczycieli(tera¼niejszych), a Dyrektorka Tomaszek to samo zrobi. A co z SMS-em? Sujka pójdzie po trupach i wszystkie sukcesy, które s± w siatkówce i tak zniszczy!! Zobaczycie. To s± s³owa prorocze...

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 21:06:42] • [IP: 92.42.119.**]

Czyli tak jak Sujka chcia³, tak jest. I po co te k³ótnie? Wiedzia³am, ¿e nic w tej kwestii nie zmieni, odk±d powiedziano nam jak sobie vice od o¶wiaty ¿yczy.

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 20:58:03] • [IP: 80.245.184.**]

A STSG po staremu. Przetrwa reformê

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 20:53:53] • [IP: 80.245.189.***]

wystarczy wej¶c do podstawówki i zobaczyæ te wszystkie rozwrzeszczane dzieci, mo¿e niz nie bedzie taki straszny tylko warunki pracy zmienia sie na lepsze

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 20:53:34] • [IP: 109.241.63.***]

Ludzie, jaki ogrom pracy oni wykonali? Dwa albo trzy razy siê spotkali, dyskusja by³a niemrawa bo wiadomo by³o ¿e tylko jeden pomys³ jest mile widziany. Dyrektorzy nie mieli nic do gadania bo wiadomo kto ich zatrudnia, wiêc jaki ogrom pracy? Wzór uchwa³ ¶ci±gnêli z internetu i tyle. Nawet cienia analizy nie chcia³o im siê zrobiæ ¿eby pokazaæ jak rozwijaæ o¶wiatê pod k±tem demografii, lokalnej gospodarki, miejsc zamieszkania, transportu publicznego, itd.

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 20:50:18] • [IP: 93.94.190.***]

Ale¿ kultura przemawia przez prezydenta rozmawiaj±c z kobietami trzyma rêce w kieszeni wstyd prezydencie wielka ignorancja przemawia przez pana

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 20:46:22] • [IP: 88.156.233.***]

Na kiedy przewiduje siê, w zwi±zku z tym, likwidacjê co najmniej jednej podstawówki (której)?

Go¶æ • Wtorek [28.02.2017, 20:42:49] • [IP: 93.94.188.**]

A co z liceum SMS. Bêdzie dalej w tym samym budynku?

Ogl±dasz 26-38 z 38
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadci±ga fala upa³ów. W g³êbi kraju termometry mog± pokazaæ nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone s± warto¶ci zbli¿one do 40°C. Na wybrze¿u bêdzie nieco ch³odniej, jednak równie¿ gor±co - w ¦winouj¶ciu, Miêdzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mog± przekroczyæ 30°C, natomiast w g³êbi powiatu kamieñskiego, miêdzy innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mog± siêgaæ 32-34°C. W czasie upa³ów nale¿y regularnie piæ wodê, unikaæ d³ugiego przebywania na s³oñcu oraz pamiêtaæ o dzieciach, seniorach i zwierzêtach, którym trzeba zapewniæ cieñ i sta³y dostêp do ¶wie¿ej wody ■