iswinoujscie.pl • Wtorek [28.02.2017, 20:38:14] • ¦winouj¶cie
Radni zatwierdzili uchwa³y dostosowuj±ce ¶winoujskie szko³y do nowego ustroju szkolnego

fot. S³awomir Ryfczyñski
Nie wystarczy³y wielomiesiêczne konsultacje ze ¶rodowiskiem o¶wiatowym, wyjazdowe spotkania, posiedzenia komisji i dyskusje na oficjalnych i nieoficjalnych forach. Po wielu miesi±cach pracy nad propozycj± nowego systemu szkó³ podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych projekt uchwa³ w tej sprawie nadal budzi³ kontrowersje. Zarówno poniedzia³kowe posiedzenie komisji edukacji jak i wtorkowa nadzwyczajna sesja rady miasta obfitowa³a w pytania radnych i zarzuty czê¶ci z nich, którzy podkre¶lali niedopracowanie b±d¼ nieskorzystanie ze wszystkich mo¿liwych rozwi±zañ planowanego systemu. Jednak zarówno w³adze jak i przedstawiciele ¶rodowiska o¶wiaty podkre¶lali ogrom pracy wykonanej przez cz³onków zespo³u, który opracowywa³ projekt. I ostatecznie zosta³ on przyjêty, a od wrze¶nia uczniów i nauczycieli czekaj± powa¿ne zmiany.
Proces ³±czenia szkó³ rozpocznie siê ju¿ wkrótce. Od wrze¶nia system musi ju¿ sprawnie funkcjonowaæ. W jeden organizm po³±czone zostan± szko³a Podstawowa nr 1 przy ul. Narutowicza z Gimnazjum Publicznym nr 1 przy ul. Witosa. Proces ma zostaæ jednak zorganizowany w taki sposób by uczniowie nie musieli przemieszczaæ siê miêdzy odleg³ymi o niemal kilometr budynkami. Choæ zastêpca prezydenta Pawe³ Sujka zadeklarowa³ nawet w tym przypadku mo¿liwo¶æ dostosowania linii Komunikacji Autobusowej to wygl±da na to, ¿e w tym przypadku przede wszystkim potrzebê korzystania z niej mieæ bêd± nauczyciele. W³adze przypomnia³y przy okazji, ¿e wkrótce m³odzie¿ szkolna w mie¶cie bêdzie je¼dziæ autobusami bez biletu.
Inne zmiany czekaj± uczniów ZSP nr 4. Zespó³ Szkó³ im. Mamerta Stankiewicza, który obecnie sk³ada siê z integracyjnej szko³y podstawowej i integracyjnego gimnazjum ma zmieniæ siê w o¶mioletni± szko³ê podstawow± z oddzia³ami integracyjnymi.

fot. S³awomir Ryfczyñski
£±czenie placówek czeka natomiast nauczycieli i uczniów Szko³y Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjum Publicznego nr 2. W po³±czonych placówkach klasy podstawówka funkcjonowaæ bêd± w budynku przy ulicy Staszica, a klasy gimnazjalne w budynku przy ulicy Ko¶ciuszki.
Na prawobrze¿u podobna konsolidacja czeka Szko³ê Podstawowa nr 2 oraz Gimnazjum Publiczne nr 3. M³odsze dzieci podstawówki maj± uczyæ siê tu w budynku przy ulicy Bia³oruskiej 2, natomiast starsze roczniki gimnazjum przejd± po s±siedzku, na ulicê Norwesk±. Na szczê¶cie, obydwie szko³y dzieli zaledwie 50 metrów.
Zatwierdzony ju¿ w formie uchwa³ nowy system zyska³ poparcie pracowników o¶wiaty. Pozytywne opinie przes³a³y do Rady Miasta organizacje Zwi±zkowe; Zwi±zek nauczycielstwa Polskiego oraz NSZZ „Solidarno¶æ” pracowników o¶wiaty.
Na marginesie planowanych zmian, w³adze miasta zwraca³y uwagê, ¿e w przypadku ¦winouj¶cia najwiêkszym problemem staje siê ni¿ demograficzny i pustoszej±ce szko³y.
¼ród³o: www.iswinoujscie.pl
A ja nadal uwa¿am Gp1 + Gp2 w jeden kompleks tam przenie¶æ SP1 a potem w budynku Sp1 który wymaga sporych nak³adów (Remontów) , zrobiæ Studia Dzienne (Budynek do tego siê nadaje).A reszta tak jak ustalili.
a ten burak ³apka w kieszeni!! hehe
Banda idiotów i dupolizów.
"Ogrom pracy wykonanej przez cz³onków zespo³u" spowodowa³, ¿e nie zd±¿yli spytaæ nauczycieli o ich zdanie. Je¶li od wrze¶nia komu¶ co¶ nie bêdzie siê podobaæ w szkole to zamieszczone zdjêcie pokazuje, do kogo nale¿y siê udaæ ze skarg±. Na razie, jak widaæ, humory paniom i panu dopisuj±.
Wpatrzone panie w prezydenta jak w bóstwo, u jednej kusa spódniczka jak u podlotka - kto to jest?? :0
Niez³y bajer i manipulacja!! Jak to piêknie zosta³o przedstawione?! Za dwa lata jak zostanie wygaszone Gimnazjum dopiero siê zacznie!! 1/3 Nauczycieli pójdzie na zielona trawkê. S.P.6 zostanie zamkniête, a tzw. 10-tka z Witosa zostanie tylko z trzema klasami podstawówki (6, 7, 8) i wtedy bêdzie dekonsternacja nauczycieli. Obudzicie siê pañstwo z rêka w nocniku, a Ci Radni, którzy dzisiaj przy³o¿yli rêkê do zatwierdzenia tej ustawy powiedz±, ¿e siê takiej sytuacji nie spodziewali.Dyrektor Lipiñski zadba o swoich nauczycieli(tera¼niejszych), a Dyrektorka Tomaszek to samo zrobi. A co z SMS-em? Sujka pójdzie po trupach i wszystkie sukcesy, które s± w siatkówce i tak zniszczy!! Zobaczycie. To s± s³owa prorocze...
Czyli tak jak Sujka chcia³, tak jest. I po co te k³ótnie? Wiedzia³am, ¿e nic w tej kwestii nie zmieni, odk±d powiedziano nam jak sobie vice od o¶wiaty ¿yczy.
A STSG po staremu. Przetrwa reformê
wystarczy wej¶c do podstawówki i zobaczyæ te wszystkie rozwrzeszczane dzieci, mo¿e niz nie bedzie taki straszny tylko warunki pracy zmienia sie na lepsze
Ludzie, jaki ogrom pracy oni wykonali? Dwa albo trzy razy siê spotkali, dyskusja by³a niemrawa bo wiadomo by³o ¿e tylko jeden pomys³ jest mile widziany. Dyrektorzy nie mieli nic do gadania bo wiadomo kto ich zatrudnia, wiêc jaki ogrom pracy? Wzór uchwa³ ¶ci±gnêli z internetu i tyle. Nawet cienia analizy nie chcia³o im siê zrobiæ ¿eby pokazaæ jak rozwijaæ o¶wiatê pod k±tem demografii, lokalnej gospodarki, miejsc zamieszkania, transportu publicznego, itd.
Ale¿ kultura przemawia przez prezydenta rozmawiaj±c z kobietami trzyma rêce w kieszeni wstyd prezydencie wielka ignorancja przemawia przez pana
Na kiedy przewiduje siê, w zwi±zku z tym, likwidacjê co najmniej jednej podstawówki (której)?
A co z liceum SMS. Bêdzie dalej w tym samym budynku?