POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.03.2017, 19:45:36] • Świnoujście

SLD przechodzi do opozycji

SLD przechodzi do opozycji

fot. Sławomir Ryfczyński

Joanna Agatowska już nie jest w prezydium rady miasta. 12 radnych – z Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Grupy Morskiej - pozbawia radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej najważniejszych funkcji w radzie miasta.

Klub Prawa i Sprawiedliwości (troje radnych), Platformy Obywatelskiej ( pięcioro radnych ) i Grupy Morskiej (czworob radnych), poparło wniosek o zmianę prezydium rady miasta. Swoje stanowiska tracą przewodnicząca rady Joanna Agatowska (SLD) i jak wcześniej informowaliśmy wiceprzewodniczący Ryszard Teterycz

Ostatecznie jednak, Dariusz Śliwiński sam zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Teraz ośmioosobowy klub SLD traci najważniejsze stanowiska w radzie miasta i przechodzi do opozycji.

Nowym przewodniczącym rady miasta został dziś wybrany Dariusz Śliwiński a wiceprzewodniczącymi Jacek Jurkiewicz, Zdzisław Merchelski oraz wybrany już wcześniej Andrzej Mrozek. Pierwszym wiceprzewodniczącym został wybrany Jacek Jurkiewicz.

SLD przechodzi do opozycji

fot. Sławomir Ryfczyński

Andrzej Mrozek oświadczył jednak zaraz po ostatnim po głosowaniu, ze klub radnych PiS uważa iż niepotrzebna jest mu taka „nadreprezentacja w prezydium rady i deklaruje już wkrótce rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego. Za wyborem Dariusza Śliwińskiego zagłosowało 12 radnych, 8 było przeciw, jeden radny oddał nieważny głos. Jak wyjaśnił radca prawny Maciej Nowicki w przypadku podjętych dziś uchwał nie obowiązuje vacatio legis. Mandat przewodniczącej Joanny Agatowskiej wygasa dziś o północy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [09.03.2017, 18:21:37] • [IP: 92.42.119.**]

W końcu! Pogonić to całe komunistyczne SLD. Jak to możliwe, zęby tyle lat rządzili i się panoszyli w tym mieście?! Czerwoni dawno powinni byli zniknąć. Teraz czas na usunięcie Sujki, on też jest w SLD.

Gość • Czwartek [09.03.2017, 08:48:20] • [IP: 178.238.252.***]

Kiedy cos sie bedzie dzialo na Stadionie FLOTY . ..

Gość • Czwartek [09.03.2017, 07:55:58] • [IP: 10.5.50.***]

PO CO JESZCZE ISTNIEJE TEMAT O TAK ŻAŁOSNEJ BABINIE JAKĄ JEST aGATOWSKA ??!! Szkoda strzępić język dla wiedźmy udającej aniołka - JUŻ CI ONA W TYM SWÓJ INTERES MA, BO STOŁEK TO JEJ MARZENIE leniwa poczwara

Gość • Wtorek [07.03.2017, 17:12:31] • [IP: 88.156.234.***]

Same układy i sami cwaniacy co walczą tylko o swoje stołki dla nas mieszkańców i tak nic nie zrobią

Gość • Wtorek [07.03.2017, 16:55:24] • [IP: 88.156.235.***]

NIEZLY MUPPET SHAW NA TEJ SESJI.

Gość • Wtorek [07.03.2017, 14:52:10] • [IP: 31.0.32.***]

HURA ! W końcu.

Gość • Wtorek [07.03.2017, 14:46:15] • [IP: 88.156.235.***]

Wspaniała decyzja ale jestem z Panią sercem i duszą.Trzeba odkleic sie mentalnie i tyle a życie trwa.

Gość • Wtorek [07.03.2017, 14:39:41] • [IP: 164.127.206.**]

10:24 - I chodzi na" czarne marsze" (zob.film na YT - marsz z X 16 r.)) - taki kulturalny; a uczestnicy ich domagali się prawa do tak pieknie zwanego" usuwania" dzieci poczętych.

Gość • Wtorek [07.03.2017, 14:27:36] • [IP: 37.8.193.***]

sld przejdzie do PISu

Gość • Wtorek [07.03.2017, 14:20:21] • [IP: 94.254.229.**]

NIE DO OPOZYCJI A NA ZŁOM NA WIECZNY ODPOCZYNEK

Gość • Wtorek [07.03.2017, 14:09:27] • [IP: 80.15.51.***]

A co z wiceprezydentem Sujką? On tez przecież jest z nadania SLD?

Gość • Wtorek [07.03.2017, 12:29:43] • [IP: 176.221.104.**]

Szpital, OSiR, Flota - trzy słowa jeśli chodzi o ocenę kandydatury Agatowskiej na Prezydenta

Gość • Wtorek [07.03.2017, 10:24:27] • [IP: 80.245.185.***]

PAN SZPYTKO - KLASA I KULTURA A TAKĄ TYKLO WYNOSI SIĘ Z DOBREGO DOMU. NIE UKŁADA SIĘ Z NIKIM, NIKOMU SIĘ NIE SPRZEDA - KANDYDAT NA PREZYDENTA KTÓREGO MIASTO SIĘ NIE POWSTYDZI.

Gość • Wtorek [07.03.2017, 10:07:24] • [IP: 178.238.252.***]

na czerwoniak i jednostki podległe pad blady strach. hehehe. tylko prezydentura wiecznej przewodniczącej może ich wybawić od podcierania starym Niemcom tyłków...

Gość • Wtorek [07.03.2017, 09:45:13] • [IP: 83.14.208.***]

Pani Joanno. jesteśmy z Panią sercem i duszą, czekamy do wyborów.

Gość • Wtorek [07.03.2017, 09:36:59] • [IP: 178.238.253.**]

Spoko, Agatowska wygra następne wybory na bank, za to PIS ma w plecy, bo wyborcy nie darują Mrozkowi ukłądów z platformą, zobaczycie, straci znowu miasto!

Gość • Wtorek [07.03.2017, 08:48:19] • [IP: 62.69.231.**]

A po co SLD tzw. zdolność koalicyjna? Radnym jest się po to żeby głosować za dobrymi uchwałami których chcą mieszkańcy, a nie po to żeby się powoływać, odwoływać czy poklepywać z jakimiś klubami, partyjkami i grupami interesu. A teraz mamy KOALICJĘ PO+PiS+GRUPA MORSKA, czyli KOALICJĘ KONTENEROWĄ.

Gość • Wtorek [07.03.2017, 08:41:06] • [IP: 62.69.203.***]

SLD nie ma zdolności koalicyjnej?

Gość • Wtorek [07.03.2017, 08:39:42] • [IP: 46.215.211.**]

wreszcie nie nie będę oglądał zakłamanej istoty

Gość • Wtorek [07.03.2017, 08:33:49] • [IP: 31.0.33.**]

P. Asiu. Głowa do góry!! Teraz będziesz miała czas na przygotowanie się do wyborów prezydenckich!! Powodzenia!!

Gość • Wtorek [07.03.2017, 08:32:22] • [IP: 93.94.190.***]

Pani Joanna mobilizujemy się na wybory, popis-gmo sie zdziwi!!trzeba powstrzymać tych szaleńców przed zniszczeniem miasta!!całe szczęście, że ludzie swój rozum!

Gość • Wtorek [07.03.2017, 08:25:03] • [IP: 92.42.114.***]

Całe SLD. ..! Wezcie sie do pracy.

Gość • Wtorek [07.03.2017, 08:01:37] • [IP: 37.47.160.***]

Do gościa 22.53 a ja słyszałem że Szczodrego zalatwili jego koledzy z grupy morskiej! Mylę się? Pół Swinoujscia o tym wie. Co z was za ludzie ze wykanczacie swoich?

Gość • Wtorek [07.03.2017, 07:43:58] • [IP: 10.5.50.***]

Jaka opozycja ??!! Pogonić na zbity pysk SLD do roboty nierobów i sprzedawczyków i żadnych forów by się nie rozplęgli NARESZCIE CZERWONI SĄ gdzie ich miejsce ZADUFANE, WREDNE BABSKO Z ZAKUTYM ŁBEM ODSUNIĘTE - BRAWO NARESZCIE

Gość • Wtorek [07.03.2017, 03:19:44] • [IP: 62.69.229.**]

Skok nieudaczników na stanowiska.

Oglądasz 1-25 z 65
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Planowana przerwa technologiczna dnia 23.05.2022 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 23.05.2022 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. ■ Latouche-Tréville francuski niszczyciel rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych wpłynął do Świnoujścia ■ Mamy nowego milionera w Świnoujściu! Zagrał w lotto i zgarnął sporą kasę! Dużo szczęścia miał jeden z mieszkańców Świnoujścia. W ostatnim czasie postanowił zagrać w lotto. Tym razem był to bardzo dobry pomysł, ponieważ świnoujścianin wygrał naprawdę sporo pieniędzy. Od teraz może mówić o sobie milioner ponieważ wygrał 1,2 mln złotych w losowaniu Eurojackpot. Losowanie odbyło się w piątek, 6 maja. Szczęśliwym punktem lotto okazał się punkt zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Wygrana wysokości 1 242 016, 00 zł to tzw. wygrana III stopnia. ■ Dar Młodzieży w Świnoujściu! W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościć jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu. W środę 11 maja żaglowiec udostępni swój pokład zwiedzającym – zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny ■ Największą flagę narodową jaka powiewała w Polsce mogliśmy podziwiać na szczycie latarni morskiej ■ Nie żyje Ukrainka. Morderca był na miejscu zdarzenia Do tragedii doszło przy osiedlu Platan. W jednym z mieszkań miało miejsce morderstwo kobiety narodowości ukraińskiej. Sprawca znajdował się na miejscu zdarzenia. Oprócz nich było tam również dziecko. ■