POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.02.2017, 23:46:52] • Świnoujście

Urszula Kapusta nie żyje

Urszula Kapusta nie żyje

fot. Sławomir Ryfczyński

To było do niej wprost niepodobne. Dlatego wielu z tych, którzy ją znali dopytywali nieraz; co się dzieje z Ulą!? A ona, po prostu cierpiała. Ostatnie lata jej życia to była walka z nieuleczalną chorobą. Beznadziejna walka. Przez cale życie aktywna, zaangażowana w sprawy miasta i jego mieszkańców. Jako dziennikarka i jako człowiek. Odeszła od nas w sobotę popołudniu.

Pełna energii, wigoru, wyczulona na sprawy miasta i jego mieszkańców. Udowadniała to w dziesiątkach prasowych publikacji i w telewizyjnych wywiadach. W życiu miała jednak jeszcze jedno powołanie. Kochała naturę, żeglarstwo, pracę z młodzieżą.

Kiedyś mówiło się o takich: człowiek renesansu; równie dobrze czuła się na łodzi, spotkaniu z naukowcami jak i wieczorze poetyckim. Chętnie podejmowała się prowadzenia wieczorów literackich. W naszym archiwum zachował się relacja ze spotkania mieszkańców Warszowa z twórcami Klubu Literackiego „Na Wyspie” z grudnia 2011 roku.

Urszula Kapusta była jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy świnoujskiego tygodnika „Wyspiarz Niebieski”. Data i godzina pogrzebu nie są jeszcze znane.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Poniedziałek [06.03.2017, 17:52:13] • [IP: 5.172.233.**]

tak przykro...tak żal...myślałam ze jeszcze kiedys napjemy się kawy razem. Jak kiedys. Kilka ładnych lat spedzonych razem. Maciuś trzymaj sie -Patrycja

Gość • Poniedziałek [27.02.2017, 00:01:40] • [IP: 95.129.226.***]

Ula... przede wszystkim życzliwa :) A tyle jeszcze mogliśmy przegadać... :)

Gość • Niedziela [26.02.2017, 19:34:30] • [IP: 95.129.229.***]

Ula nie była przy mnie zawsze, ale była wtedy, gdy jej potrzebowałam. Znalazła kartki z niezapominajkami i zwrot" witaj wiosno" po...chińsku. Tyle wspólnych chwil. Żegnaj Uleńko!

Gość • Niedziela [26.02.2017, 18:47:18] • [IP: 46.231.63.***]

była duszą pierwszych Wiatraków, znana w środowisku szantymenów jako CIOCIA ULA. Zabraknie w naszym mieście tej barwnej i życzliwej osoby. Żegnaj Uleczko.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 17:55:19] • [IP: 178.238.247.**]

Żegnaj Uleczko...

Gość • Niedziela [26.02.2017, 17:36:43] • [IP: 95.129.224.**]

Dobra, utalentowana, uczciwa i prawa osoba. Żegnaj Ula.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 16:46:16] • [IP: 95.129.226.***]

Ciocia Ula ;(

Gość • Niedziela [26.02.2017, 16:35:23] • [IP: 80.245.178.***]

Zmarła przyjaciółka naszej rodziny, do której wniosła : piękno polskiej mowy, poezji, śpiewu oraz bezinteresowną przyjaźń. Spoczywaj w spokoju Uleńko. Bożena, Krzysztof z dziećmi i wnukami

Gość • Niedziela [26.02.2017, 15:45:44] • [IP: 178.238.244.***]

dziekuje ze bylas szkoda ze odeszlas spoczywaj w spokoju

marina • Niedziela [26.02.2017, 14:28:32] • [IP: 89.79.138.***]

Spoczywaj w spokoju Ula.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 14:23:41] • [IP: 62.69.241.**]

Wspaniały człowiek, pedagog i profesjonalista. Przez wiele lat pracowała w Klubie Garnizonowym, prowadząc Estradę Poetycką. Jej wychowankowie zdobyli wiele laurów w konkursach ogólnopolskich oraz na szczeblu Wojska Polskiego. Dziękujemy.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 13:54:43] • [IP: 81.219.204.***]

Odpoczywaj w spokoju.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 13:47:07] • [IP: 62.69.231.**]

Wspaniała kobieta

Gość • Niedziela [26.02.2017, 13:30:45] • [IP: 2.108.233.***]

Żal... odchodzi zbyt wcześnie... Cudowny człowiek. Spoczywaj w pokoju.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 13:01:14] • [IP: 83.8.122.**]

Pamiętam jak razem z zespołem z Mar-Woj uczestniczyliśmy razem w występach w NIT.Spoczywaj w spokoju Ula+.

Pazdzioch 2 • Niedziela [26.02.2017, 12:12:55] • [IP: 197.235.109.***]

To ta pani co wjechała do kanału samochodem tv swinoujscie.bardzo sympatyczna osoba nikt jej nie podrobi.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 11:59:00] • [IP: 46.169.67.***]

Tak, pamiętam te czasy gdy śpiewała w NIT - to były stare dobre czasy... tak, pamiętam. Cześć jej pamięci.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 11:48:07] • [IP: 93.94.184.*]

Pani Ula prowadzila tez kolko filatelistyczne i była Niesamowita Slodka Madra Osoba Spij spokojnie Ciociu

A. • Niedziela [26.02.2017, 11:34:29] • [IP: 109.45.3.**]

Najszczersze kondolencje +++

Gość • Niedziela [26.02.2017, 11:11:42] • [IP: 83.8.187.**]

Dziękuję za wszystko co zrobiłaś, spoczywaj w pokoju Uleczko.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 11:06:25] • [IP: 178.238.252.**]

WSZYSCY Z TEGO ZAWODU POWINNI BRAĆ Z PANI ULI PRZYKŁAD NIE PISAĆ GŁUPOT BYŁA BARDZO OTWARTA DLA NORMALNA LUDZI CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI. . ... A PISAKI BIERZCIE Z TEJ PANI PRZYKŁAD ITD...

Gość • Niedziela [26.02.2017, 10:37:27] • [IP: 88.156.233.***]

Spoczywaj w pokoju Uleńko. Zostawiłaś po sobie tylko dobre wspomnienia.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 10:27:36] • [IP: 37.8.215.*]

Nikt nie wspomina, że Pani Ula w młodości śpiewała. Miejscem jej występów był przede wszystkim nieistniejący Klub NIT.

Gość • Niedziela [26.02.2017, 10:20:39] • [IP: 80.245.177.***]

[***]

Gość • Niedziela [26.02.2017, 10:20:32] • [IP: 93.94.185.***]

kondolencje dla rodziny, trzymaj się Maciek.Ja dziękuje pani Uli za to że kiedyś mi pomogła w przygotowaniu do matury.Pani Urszulo będzie pani w naszych sercach i pamięci. Sąsiadka

Oglądasz 1-25 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■