POGODA

Reklama


Wydarzenia

internet • Poniedziałek [07.04.2008, 02:22:12] • Świat

Kto sprzedał najwięcej aut na świecie?

Kto sprzedał najwięcej aut na świecie?

fot. internet

Stało się! Po 76 latach niepodzielnego panowania General Motors musiał uznać wyższość Toyoty. Japoński koncern wyprzedził amerykańskiego lidera globalnej sprzedaży o 90 tysięcy samochodów. Wystarczył im jeden kwartał.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. Toyota podkręciła sprzedaż o 9,2 proc. Na całym świecie kierowcy kupili 2,35 mln aut tego koncernu.

General Motors zaksięgował mniejszy, bo 3-procentowy wzrost. Do końca marca Amerykanie sprzedali 2,26 mln samochodów, czyli o 90 tysięcy sztuk mniej niż Japończycy.

Jak to się stało? GM ucierpiał m.in. przez rosnące ceny benzyny - Amerykanie sprzedali mniej lekkich, ale paliwożernych ciężarówek.

Toyota od 10 lat oferuje hybrydy spalinowo-elektryczne (prius plus cała gama dwunapędowych lexusów), a ekologiczne pojazdy zdobywają coraz więcej klientów. Na całym świecie.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [08.04.2008, 14:27:43] • [IP: 80.245.186.***]

moj samochod na zdjeciu :)

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■