POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.12.2016, 09:07:31] • Świnoujście

Święta się kończą. I gdzie ten cud?!

Święta się kończą. I gdzie ten cud?!

Autor: JackF(fot. Fotolia.com )

Niejeden z nas miał nadzieję, że skoro już nadchodzą cudowne święta to może także i my doznamy jakichś cudownych wydarzeń; że np. nadejdzie biała zima, że wygramy w końcu szóstkę w Lotto, że o pół roku skróci się nagle czas oczekiwania na wizytę u lekarza-specjalisty… . I co? Niby cuda ogłaszają, a tu cisza w naszych sprawach. Od wtorku – w najlepszym razie - znów do roboty, w najgorszym – biegiem do pośredniaka… Rodzina wyjedzie, dom ucichnie, wszystko wróci do normy ?!/ Co dały nam te święta? święta wiązać się dziś muszą jedynie z błyskotliwym blichtrem wypełniającym stoiska handlowe!?

Starsza pani pochylona nad albumem.

-„Niech pan spojrzy!” Tu cała moje rodzina gdy zasiadaliśmy do wigilii 45 lat temu. Biednie było. Nawet za tym kawałkiem śledzia na stół trzeba było stać kilka godzin w kolejce. Ale to nie ma dziś znaczenia! Bo te wspólne chwile budowały naszą więź!”

Do dziś się spotykają. Miejsce najstarszych zajęli młodsi, Choć dzieli ich tak wiele, a odległość bywa nie największą wcale przeszkodą. W te dni nie wyobrażają sobie by nie być razem. Ola przejechała ponad sześćset kilometrów. W Świnoujściu urodziła się, wychowała, tu zostali rodzice. Dwa dni w drodze by być ze sobą przez półtora dnia. W tym świecie, który nakazuje kalkulację czasu, przestrzeni, pieniędzy to kolejny mały cud. Ile takich zdarzyło się w tym roku? Nikt tego nie policzy. Gdyby udało się taką statystykę wykonać byłaby pewno niepodważalnym dowodem cudów.

Szukacie cudów? Zajrzyjcie do rodzinnych albumów, posłuchajcie opowieści dziadka, babci. Nie będą opowiadali o betlejemskiej grocie. Opowiedzą raczej o świętach ciemnych, głodnych, beznadziejnych. Tak beznadziejnych, że tylko cud mógł powrócić wiarę i chęć życia, nadzieję na lepsze kolejne święta. Nie szukajcie magii świąt tam gdzie próbuje stworzyć ją człowiek po to tylko by ją sprzedać. Wówczas nie będzie warta wspomnień.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Wtorek [27.12.2016, 14:38:36] • [IP: 92.42.119.**]

Piękny artykuł...Dziękuję Redakcji za te chwile refleksji, zatrzymania się, prawdziwego i krótkiego słowa, które nie potrzebuje tysięcy cytatów i powtarzających się sloganów. Zawsze trafiacie w sedno! Brawa! I to jest właśnie cud tych Świąt /trochę wkurzył mnie tytuł, bo spodziewałam się jakiejś zaczepki, a tu taka niespodzianka:)/ Zatrzymajmy się na chwilę, powspominajmy nasze dzieciństwo, przeszłość naszych rodzin, opowieści naszych dziadków, prawdziwych przyjaciół, a znajdziemy tam wiele Cudów...

marek s • Wtorek [27.12.2016, 14:37:05] • [IP: 92.42.117.***]

dla lewactwa to zwykle nudne dni. nie tylko trzeba im wspolczuc ale zwalczac ta bande wyznawcow lgbt. nie podobaja sie swieta to do belgii holandii niemiec tam makrela ubogaci je ponad miare

Gość • Wtorek [27.12.2016, 06:19:33] • [IP: 31.0.34.**]

Pesymizm kopie dołki. Trzeba się cieszyć ze szczegółów, bo nie wszystkie marzenia się spełniają.

max • Poniedziałek [26.12.2016, 22:38:20] • [IP: 185.137.19.***]

DO: ten co nie lamentuje • Poniedziałek [26.12.2016, 13:54:21] • [IP: 95.129.228.**] O kij- Ja się wezmę za robotę wtedy jak wasz Wódz ten główny od kotów, nauczy się hymnu POLSKI a nie Wolski...A wasi pasterze w Święta Bożego Narodzenia nawet śniegu sprowadzić na ziemię nie potrafią...A jakby tak sprowadzić Indiańskiego Szamana to on na pewno by poradził sobie z tym problemem...No i po co pracować flaki sobie wypruwać w Kraju gdzie wszyscy liczą na CUD który nigdy nie nastąpi, lepiej poczekać aż dadzą 500+...amen

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 21:46:44] • [IP: 88.156.206.***]

Najpiękniejszy cud nastąpi wówczas jak SZYDŁO wyjdzie z worka...Ktoś podobno PISał o tym...

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 21:01:47] • [IP: 95.40.100.***]

Ziemniaki do I-go maja wziąć na wstrzymanie i nie pisać swoich wynaturzeń

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 18:42:42] • [IP: 92.42.112.***]

uPOśledzonym to marzą się takie cuda jak w Berlinie. A tu na złość wciąż tradycja jak dawniej. Nawet lokalni aktywiści z PO udają pobożnych i nie wiadomo PO co łażą do kościoła na msze. św. Bo zwalczają Kościół w sposób bardziej zaciekły niż robili to wcześniej komuniści.

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 17:20:08] • [IP: 88.156.232.**]

nic dodać nic ując male cuda zdarzaja się co chwila a jak nie b, edziemy cenili tradycji swojje to przyjdzie islam i sie rozgo, sci jak u siebie

bolek • Poniedziałek [26.12.2016, 17:02:29] • [IP: 80.245.188.***]

Miałem nieśmiałą nadzieję, że kierownictwo Przymierza Inaczej Sprawnych odezwie się ludzkim głosem, ale Święta minęły i cud się nie zdarzył...

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 16:38:49] • [IP: 88.156.234.***]

"Życie cudem jest, ale cudów w życiu nie ma".Cudowny cytat, ale nie znam autora.

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 16:30:44] • [IP: 185.13.108.***]

W Swieta Bozego Narodzenia celebrujemy narodziny Jezusa Chrystusa syna Bozego. To nie jest 'dzien mikolaja' czy 'dzien cudow' jak redakcja to ujela... Po prostu urodziny naszego Zbawiciela... On sam w sobie cudem jest...

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 15:20:49] • [IP: 83.11.61.***]

Nie ma cudów!!

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 14:43:16] • [IP: 178.238.252.***]

burmistrza do końca roku nie ma więc jest cud.

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 14:10:27] • [IP: 46.169.91.***]

a u mnie wydarzył się, może malutki, ale cud!..

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 14:06:57] • [IP: 92.42.115.***]

W moim domu zawsze na święta wyciągamy stare albumy. Wspomnienia rodzinne to piękny moment. Też tak rozumiem; w święta najważniejsze jest to co przy stole niekoniecznie to co na stole! Iswinoujscie - jak zawsze w klimacie; dzięki!!

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 14:02:41] • [IP: 92.42.114.***]

Święta są dla chrescijan a nie dla kazdego buraka z KOD i czrnego marszu ze skrobanką włącznie

ten co nie lamentuje • Poniedziałek [26.12.2016, 13:54:21] • [IP: 95.129.228.**]

ty MAX, może będzie to cud, jak weźmiesz się do roboty, możesz sam być szefem i zarabiać miliony tylko musisz coś potrafić.

AGENDA 21 • Poniedziałek [26.12.2016, 13:00:26] • [IP: 80.245.178.***]

CUD TO MIELI PARĘ GODZIN TEMU W ZGORZELCU. JAKIEŚ ZWIERZĘTA SPALIŁY CHOINKĘ PRZED ZGORZELECKIM URZĘDEM MIASTA. DOBRZE, ŻE U NAS TAKIE CUDA SIĘ NIE ZDARZAJĄ.

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 12:16:46] • [IP: 94.254.226.**]

Jakoś od trzech dni nie widzę procesji czyżby obraziła się na święta i schowała do lasu?

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 11:57:26] • [IP: 93.94.186.**]

Ten cud -to CUD MIŁOŚCI kochajmy się w rodzinach szanujmy się, to zawsze będziemy święta dobrze wspominać

max • Poniedziałek [26.12.2016, 11:49:38] • [IP: 185.137.18.***]

To nie cud, to tragedia, urodzić się i żyć w kraju gdzie władzę sprawuje kler rękoma oszołomów(wydarzenia w parlamencie)...Zamiast fabryk powstają sanktuaria i plebanie, a otumaniony naród poszukuje ofert jakiejkolwiek pracy w pośredniakach lub u prywaciarzy za stawkę urągającą ludzkiej godności...Może następne święta przyniosą cud odnowy i godnego życia w tym Kraju nad Wisłą...amen

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 11:20:47] • [IP: 80.245.185.***]

ZGADZAM SIE Z[26.12.2016, 10:35:13] • [IP: 178.238.253.**] MASZ RACJE A NIE GLUPI ARTYKUL KTORY DOLUJE

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 11:01:23] • [IP: 62.69.253.***]

Sfrustrowany czlowiek i nam chce wprowadzic ten nastroj.Czlowieku moja corka pokonala 500 km. aby byc razem, pomomo, ze pamieta stan wojenny i problemy zwiazane z nim.Czasy byly ciezkie ale bylismy RODZINA zawsze ale to zalezy od wychowania.Kto tego czlowieka wychowylal?

Gość • Poniedziałek [26.12.2016, 10:35:13] • [IP: 178.238.253.**]

Puste, głupie słowa, to własnie dlatego z naszych dzieci i wnuków wyrastają sfrustrowane istoty, które niechetnie się uczą i pracują...A gdzie ten cud...Od 4 TYSIĘCY LAT CO ROKU NASTĘPUJE TEN CUD, BO WIERZYMY, ŻE CUD NARODZIN TO SAMO DOBRO TO MIŁOŚĆ, WIARA, MIŁOŚERDZIE I SZACUNEK KTORY PRZYNOSI NA SWIAT CUD NARODZIN...wszystkiego najlepszego!

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■