POGODA

Reklama


Wydarzenia

Newseria • Środa [14.12.2016, 09:10:42] • Polska

Dekoracja okna na święta stworzy w domu świąteczny klimat widoczny nawet z ulicy. Warto wykorzystać specjalne witraże, girlandy świetlne i zawieszki

W aranżacji okna na Boże Narodzenie liczy się dobry pomysł i odpowiedni dobór dodatków. Kluczową role odgrywają tutaj przede wszystkim witraże, girlandy i latarenki, które załamują światło i stwarzają niepowtarzalny nastrój. Niezwykle gustownie prezentują się również zawieszki, na przykład w postaci gwiazdek czy serduszek, specjalne naklejki czy rysunki sprayem. Styliści nie mają wątpliwości, odpowiednia dekoracja okien nie tylko stworzy świąteczny klimat i ozdobi dom od wewnątrz, ale także od strony z ulicy.

Dekoratorzy podkreślają, że zanim zabierzemy się do dekorowania okien na święta, najpierw musimy wybrać styl, w jakim chcemy zrobić świąteczną aranżację. Przede wszystkim warto dostosować ją do reszty pomieszczenia – jeśli salon urządzony jest klasycznie, najlepiej wybrać tradycyjne ozdoby, a jeśli wnętrze ma charakter nowoczesny i bardziej industrialny, to w tym przypadku bardziej sprawdzą się designerskie dekoracje.

– Na rynku pojawiły się np. takie elementy jak witraże – szklane bądź papierowe, które zawieszone na oknach pięknie odbijają światło. Często mają one też taki element, w którym można zainstalować świece i wtedy jeszcze dodatkowo potęgują ten efekt – mówi agencji Newseria Lifestyle Patrycja Zaczyńska, architekt, założycielka międzynarodowej pracowni projektowo-wykonawczej ADP ARCH LTD.

Niezwykle gustownie wyglądają też lampiony, świeczniki lub stylowe latarenki ustawione na parapecie. Rozświetlają wnętrze, wprowadzają przytulną atmosferę i zwłaszcza w tych krótkich, pochmurnych dniach mogą poprawić nam nastrój.

– Bardzo polecam różnego rodzaju witraże oraz girlandy świetlne. Możemy je sobie dobrać do charakteru naszego wnętrza, czy nam będą bardziej pasować w rustykalnym stylu, np. wykonane z metalu, czy ozdobione kryształami bądź zwykłe. I tutaj należy też zwrócić uwagę na to, jakiego koloru jest okablowanie, czy nam będzie pasowało do wnętrza, czy to są białe kable, zielone czy czarne – radzi Patrycja Zaczyńska.

Na rynku dostępne są również spraye, za pomocą których możemy stworzyć różne malunki na oknach – czy to choinki, czy płatki śniegu. Tym, którzy stawiają na minimalizm, styliści polecają klasyczne świece ustawione na parapecie w srebrnych lampionach albo gałązki świerkowe przystrojone bombkami.

Polacy bardzo chętnie ozdabiają również swoje domy tysiącami światełek z zewnątrz, na wzór amerykański. Każdego roku, w okresie przedświątecznym na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej ozdób i dekoracji świetlnych, dlatego możliwości są wręcz nieograniczone.

– W Stanach są pięknie ustrojone rezydencje na zewnątrz. Po prostu w tym czasie każdy chce dołożyć coś do tego klimatu świątecznego i głównie stawia się na bajkowe klimaty, bajkową tematykę: renifery, gwiazdor, aniołki. Ale ja zawsze zauważam, że warto jest pomyśleć, czy to pasuje do naszego charakteru i do gości, których będziemy przyjmować, jaki to będzie całokształt tworzyć z domem – mówi Patrycja Zaczyńska.

Zdaniem stylistów, przesyt nie jest wskazany. Dekoracja powinna być delikatna, ale podkreślająca świąteczną atmosferę. Dom ubrany w girlandy błyszczących światełek może się prezentować niezwykle efektownie.

– Jeżeli jest ciekawa architektura bryły budynku, to można pokusić się o podkreślenie elementów architektonicznych świetlnymi girlandami. Jeżeli mamy np. jakieś pilastry, jakieś wyżłobienia w murze, to również możemy to podkreślić, dodatkowo kształt okien, kształt drzwi, możemy to podkreślić. Możemy wydobyć tę bryłę i nasz dom będzie w nocy pięknie podświetlony – mówi Patrycja Zaczyńska.

Stylowym dopełnieniem może być iluminacja ogrodu. Niewiele potrzeba, żeby stworzyć prawdziwie świąteczny nastrój. Wystarczą łańcuchy żarówek oplatających wejście i świerki w donicach.

– Tutaj też stawiałabym tutaj na umiar, zwłaszcza, jeżeli chodzi o tonację kolorystyczną, Najlepiej zdecydować się na jeden kolor, nasz ulubiony i w ten sposób udekorować kilka drzewek. Ale tak naprawdę to wszystko zależy od pomysłu, bo ja mogę mieć taki pomysł na dany ogród, a ktoś może mieć zupełnie inny pomysł i on też się świetnie sprawdzi – dodaje Patrycja Zaczyńska.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jest nowa decyzja sanepidu dotycząca obiektów zlokalizowany przy ul. Chrobrego 19, 21, 26, 28. W związku ze stwierdzeniem przekroczenia parametru mikrobiologicznego w próbce wody pobranej w dniu 18.09.2024 r. z punktu kontrolnego zlokalizowanego przy ul. Chrobrego, do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania wody, prosimy postępować zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu z dnia 19.09.2024 r., to znaczy wykorzystywać dostarczaną wodę z sieci miejskiej wyłącznie do celów sanitarnych, tj. WC. Informujemy także, że cysterna z wodą zdatną do spożycia jest podstawiona przy ulicy: Chrobrego – parking przy budynku nr. 21. ■ ZWiK w Świnoujściu prowadzi prace poprawiające jakość wody na odcinku pomiędzy ul. Boh. Września i ul. Mieszka I. Sanepid jednak warunkowo dopuścił do spożycia wodę w następujących obiektach: · Szpital Miejski im. Jana Garduły, · ul. Beniowskiego 2, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 15, 16, 17, 19, · ul. Mieszka I 5, 6, 8,12, · ul. Jana z Kolna 4, 5, 6, 8, 8a, 9, 10,12, · ul. Boh. Września 30, 31, 31b, 31c, 38e, 39a-e · ul. Wyb. Władysława IV 9. Woda jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi i może służyć do przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, mycia naczyń i , a także do kąpieli, mycia zębów, przemywania zranień, może być używana do urządzeń sanitarnych (WC). ■ W sobotę 21 września 2024 r. o godz. 11 z Basenu Północnego po raz 23. wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście i OSiR „Wyspiarz”. Więcej szczegółów w załącznikach ■