POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [17.11.2016, 21:05:14] • Świnoujście

Selen i metale ciężkie a ryzyko groźnych chorób oraz z Sienkiewiczem na Kresach - śladami Trylogii

Selen i metale ciężkie a ryzyko groźnych chorób oraz z Sienkiewiczem na Kresach - śladami Trylogii

fot. Organizator

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza 19 listopada 2016r – sobota , godz. 12.00 – 14.00, sala teatralna MDK ul; Matejki 11 na wykład Jana Lubińskiego pod tytułem "Selen i metale ciężkie a ryzyko groźnych chorób" oraz Katarzyny Węglickiej "Z Sienkiewiczem na Kresach - śladami Trylogii"

Wykład pt. " Selen i metale ciężkie a ryzyko groźnych chorób

Jan Lubiński - prof. dr hab. n. med., lekarz specjalista w dziedzinie patomorfologii oraz genetyki klinicznej. Kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz działającego przy tej uczelni Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych. Konsultant krajowy w dziedzinie genetyki klinicznej, członek Prezydium Komitetu Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej PAN (Wydział V Nauk Medycznych), przewodniczący Komisji Odwoławczej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezes spółki Read-Gene SA notowanej na giełdzie NewConnect. Badacz nowotworów dziedzicznych, m.in. dziedzicznego raka sutka i jajnika oraz dziedzicznego niepolipowatego raka jelita grubego.
 
Wykład pt. „ Z Sienkiewiczem na Kresach - śladami Trylogii”

Katarzyna Węglicka z Warszawy, historyk sztuki i polonistka, doktorantka w Instytucie Sztuki PAN, specjalizuje się w sztuce Kresów Wschodnich. Przez ponad 20 lat zajmowała się Kresami RP, spędzając tam wiele miesięcy każdego roku, rozmawiając z ludźmi, zbierając materiały dokumentujące polskie ślady, naszą historię, szlaki literackie, zdarzenia z bliższej i dalszej przeszłości. Wydała 11 książek o miejscach, ludziach i zdarzeniach z terenów obecnej Litwy, Białorusi i Ukrainy, zbierając materiały, relacje, fotografując (ponad 50 tys. zdjęć z tamtych terenów), pisząc artykuły, spędzając wiele czasu w ros., biał., lit., ukr. bibliotekach i archiwach.

Barbara Okoń


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■