POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.10.2016, 08:51:49] • Świnoujście

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK w Świnoujściu

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Jak przystało na prawdziwą inaugurację roku akademickiego, także na scenie Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, w sobotę 15 października zabrzmiało podniosłe Gaudeamus Igitur. Nie była to zresztą jedyna uroczysta pieśń jaką przygotował na ten dzień chór „Kantylena”. Usłyszeliśmy także tradycyjne Gaude Mater Polonia. Wykonawcą był chór Kantylena, a okazją – inauguracja kolejnego roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Ta niezwykła uczelnia działa od lat w Miejskim Domu Kultury. Jego początki sięgają 1997 roku ale jako zarejestrowana placówka działa od 2003-go. Od początku, pragnących wzbogacenia wiedzy i aktywności seniorów przygarnął Miejski Dom Kultury. Jego działalność zyskuje od lat wsparcie miasta. Uczelnia rozrosła się. W sobotę studenci i goście szczelnie wypełnili salę teatralną. Jest ich już ponad trzystu! Gospodynią uroczystości była Barbara Okoń, niestrudzona propagatorka idei kształcenia seniorów.

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Wraz z nią na sukcesów studentom życzyli na scenie prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz wraz ze swoim zastępcą Pawłem Sujką oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Ryszard Kowalski. To im właśnie przypadła główna rola w tradycyjnej immatrykulacji czyli symbolicznym przyjęciu do grona studentów grona słuchaczy pierwszego roku. Po zaprzysiężeniu, każdy z nowoprzyjętych otrzymał legitymację studencką.

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Uroczystości towarzyszył bogaty program artystyczny. Co warto podkreślić przedstawili go sami studenci. Bo to właśnie w ramach UTW działają znane i popularne w Świnoujściu zespoły takie jak wspomniany chór kantylena, męski zespół Chwaty czy grupa taneczna Senioritki.

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

UTW to jednak nie tylko możliwość rozwijania artystycznych zdolności, W trakcie zajęć, studenci mają możliwość zdobywania wiedzy z wielu dziedzin Są wśród nich przedmioty przydatne do praktycznego wykorzystania w wielu dziedzinach życia codziennego ale są również i takie, na które zapiszą się przede wszystkim pasjonaci danego przedmiotu. Zajęcia prowadzą świetni wykładowcy. Wielu z nich to autorytety w swoich dziedzinach. Przyjeżdżają ze Szczecina i innych ośrodków akademickich aby przekazać swoją wiedze i doświadczenie.

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Zaraz po uroczystej inauguracji odbył się pierwszy w tym roku wykład. Jego temat brzmiał: „Zasady treningu zdrowotnego w różnych okresach ontogenezy” - trening zdrowotny dla osób w okresie złotej jesieni życia. Wykład przygotował i wygłosił dr Janusz Brzozowski z Poznania.

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku MDK w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Jak podkreślali uczestnicy inauguracji UTW przed studentami kolejny rok pracy ale też wspaniały czas studenckiego życia, koleżeńskich spotkań, wspólnych wyjazdów i imprez integracyjnych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Czwartek [20.10.2016, 08:48:00] • [IP: 5.60.200.***]

Pan Prezydajac zamiast zajac sie miastem to zajmuje sie jmprezami z udzialem kobiet. Od tego jest v-ce Prezydent lub Naczelnik oswiaty.

Gość • Poniedziałek [17.10.2016, 09:23:24] • [IP: 37.47.174.***]

doktor Brzozowski- wspanialy czlowiek z AWF w Poznaniu!

Gość • Niedziela [16.10.2016, 17:26:45] • [IP: 88.156.233.***]

Nikt nikomu nie zazdrości, też uczestnczyć a nie wyśmiewanie sie z ludzi, wszyscy będziemy STARZY I CO WTEDY. Trochę kultury, ludzie dajcie sobie na luz. Po co wchodzice na stronę proszę sobie coś innego czytać.

baba • Niedziela [16.10.2016, 16:43:35] • [IP: 178.238.247.***]

do ip.109.241.63 Samochwała :) A już te młodsze tylko czekają na zapasione brzuszyska i przydeptane łapcie :)

Gość • Niedziela [16.10.2016, 16:04:21] • [IP: 109.241.63.***]

"Brakuje wam panowie jaj" twierdzi baba!. Babo! większości chłopów po 60-tce jaja zanikają lub kamienieją, dlatego też zamieniają się oni w" baby". Ci którym nie zanikły i nie skamieniały w tym wieku/i wyższym/, to chodzą polować na młodsze baby, - a nie po uniwersytetach 3 wieku.

baba • Niedziela [16.10.2016, 15:34:56] • [IP: 178.238.247.***]

Gdzie ci mężczyźni?? śpiewała Danuta Rin.Siedzą przed telewizorami albo pod budka z piwem i marudzą na cały świat!!Pokażcie choć jedną organizację typowo męską która tak aktywuje seniorów??Brakuje wam panowie jaj!!Dlatego uciekamy z domów przed zrzędami dla których tyrałyśmy i tyramy podając wszystko w domu pod nos.A gówno!teraz będzie inaczej.Posprzątaj i ugotuj, poprasuj zrób zakupy bo ja idę na Uniwersytet :)

Gość • Niedziela [16.10.2016, 15:23:54] • [IP: 178.238.252.**]

Miło, że Panie mają zainteresowania a nie siedzą w oknach całymi dniami.Panowie w tym wieku, mają zupełnie inne zainteresowania :)

Gość • Niedziela [16.10.2016, 11:24:52] • [IP: 62.69.251.***]

To miłe, że Pan Prezydent tak hucznie wspiera Uniwersytet 3 Wieku, podczas gdy Miasto właśnie pozbawiło pań miejsca w Mieszku do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.W zamian zaproponowało miejsce na Warszowie. Nie wyobrażam sobie, żeby np. w okresie zimowym panie niejednokrotnie w kwiecie wieku po 70- tce miały poświęcić przynajmniej godzinę na samo dotarcie na zajęcia.Jak to się ma do ułatwiania życia seniorom nie mam pojęcia. Ale to jest wstyd z jednej strony z uśmiechem wręczać kwiatki, a z drugiej strony rzucać starszym ludziom kłody pod nogi, bo lokal przy L.O komuś się właśnie przydał.Wstyd, wstyd, wstyd!!

Gość • Niedziela [16.10.2016, 11:15:37] • [IP: 37.47.186.**]

Najlepsza jest ta babcia co zawsze chodzi w skórzanej mini, parodia

Gość • Niedziela [16.10.2016, 10:55:59] • [IP: 92.42.118.**]

A czy burmistrz też jest studentem III wieku, czy już IV wieku ? Jak powiedział koniec jego siedzenia w UM nastąpi za dwa lata, to pewno będzie wykładowcą IV wieku.

Gość • Niedziela [16.10.2016, 10:44:50] • [IP: 62.69.231.***]

Widziałem, jak Fasola tam szedł na wyżerkę 'za frajer'.

Gość • Niedziela [16.10.2016, 10:38:21] • [IP: 88.156.234.***]

Mężczyźni w tym wieku mieszkają na Karsiborskiej.

Gość • Niedziela [16.10.2016, 10:12:58] • [IP: 89.69.129.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [16.10.2016, 09:57:31] • [IP: 92.42.119.**]

O ile się nie mylę i pamiętam z czasów studenckich, to do grona studentów I roku, przyjmował zawsze Rektor uczelni. Czyżby ten tytuł, kolejny zresztą, przypisał sam sobie, Sujka, Rektor, Dziekan i nie wiadomo co jeszcze? Zresztą bezprawnie, bo na to trzeba mieć tytuł naukowy, a z tego co się orientuję, takiego tytułu ten" pan" nie ma, jak również nominację?...Zaprzysiężenie, legitymacja studencka...porażka...Cyrk na całego...

Gość • Niedziela [16.10.2016, 09:36:57] • [IP: 80.245.179.***]

Mężczyźni... Kobiet jest po prostu więcej... a my nie potrafimy do końca tego Wykorzystać ha ha

Gość • Niedziela [16.10.2016, 09:25:00] • [IP: 178.238.247.**]

A gdzie są mężczyźni w 3 wieku ? Piwko ?

Gość • Niedziela [16.10.2016, 08:59:59] • [IP: 37.47.186.**]

Wyobrażam sobie jak tam prezydent musiał je w myślach klnąć, że pofatygowali go na takie coś

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Awaria sieci wodociągowej usunięta. Ciśnienie w sieci wraca do normy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o zakończeniu prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Prace naprawcze zostały zakończone dziś o godzinie 11:40. Jednocześnie przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej przy ujęciu wody SUW „Granica” ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■