POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.10.2016, 09:33:52] • Świnoujście

Wargacz 16 czyli wojskowi strażacy na ćwiczeniach

Wargacz 16 czyli wojskowi strażacy na ćwiczeniach

fot. Marynarka Wojenna RP

Na terenie bazy Marynarki Wojennej w Świnoujściu odbywają się nie tylko wojskowe ćwiczenia. Ostatnio odbył się tam wielki ćwiczebny alarm, który postawił na nogi przede wszystkim jednostkę straży pożarnej.

W ramach ćwiczenia Wargacz-16 na terenie portu wojennego miał bowiem miejsce ćwiczebny alarm przeciwpożarowy.

Wargacz 16 czyli wojskowi strażacy na ćwiczeniach

fot. Marynarka Wojenna RP

W ćwiczeniu wzięli udział zarówno wojskowi jak i cywilni strażacy. Zdarzenia, które autorzy scenariusza ćwiczenia umiejscowili na terenie bazy wymagały od ratowników wykazania nie tylko umiejętności strażackich, gaszenia pożarów…

Wargacz 16 czyli wojskowi strażacy na ćwiczeniach

fot. Marynarka Wojenna RP

Musieli sprawnie przeprowadzić ewakuację zagrożonych ludzi, skutecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.

Wargacz 16 czyli wojskowi strażacy na ćwiczeniach

fot. Marynarka Wojenna RP

Ewakuowano jeden z budynków KPW. Strażacy musieli przy tym wykazać się nie tylko świetną sprawnością fizyczną ale też doskonałą umiejętnością wykorzystania nowoczesnego sprzętu jaki mają do dyspozycji.

Wargacz 16 czyli wojskowi strażacy na ćwiczeniach

fot. Marynarka Wojenna RP

Ktoś mógłby zapytać jakie znaczenie mają dla większości, nie związanej z wojskiem ludności miasta. Odpowiedź jest prosta. Wojskowa Straż Pożarna ściśle współpracuje z Komendą Miejską Straży Pożarnej w Świnoujściu.

Niejednokrotnie w przeszłości „cywilni strażacy” otrzymywali wsparcie od swoich kolegów w mundurach. Taka współpraca może być bezcenna w sytuacji poważnych, rozległych pożarów albo zdarzeń o charakterze klęsk żywiołowych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Środa [05.10.2016, 15:56:50] • [IP: 80.245.182.**]

bo ten gościu z GNM właśnie ładuje twoją sssssssssstarą

Gość • Środa [05.10.2016, 15:54:16] • [IP: 80.245.182.**]

techniczna

Gość • Środa [05.10.2016, 13:04:13] • [IP: 95.129.229.***]

Trening czyni mistrza. Brawo

Gość • Środa [05.10.2016, 12:26:24] • [IP: 92.42.115.***]

-IP: 95.129.228.*** poczytaj sobie gamoniu Ustawę o ochronie przeciwpożarowej...

Gość • Środa [05.10.2016, 12:08:11] • [IP: 95.129.228.***]

Cywilni Strazacy to OSP Ochotnicza Straż Pożarna a to Są Funkcjonariusze Słuzby Mundurowej PSP Pąństwowa Straż Pozarna Ot taka to ciekawostka i Wojskowa Straz Pozarna im należy się Emerytura Mundurowa a Cywilom tylko Cywilna

Gość • Środa [05.10.2016, 11:58:10] • [IP: 94.254.227.***]

Bez Endżiego z GnM-u to nie ćwiczenia.

Gość • Środa [05.10.2016, 09:46:49] • [IP: 167.114.102.***]

"Wargacz Paskudny"

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■