POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [04.10.2016, 08:02:40] • Świnoujście

Żmurkiewicz nie wyklucza startu w wyborach na prezydenta Świnoujścia

Żmurkiewicz nie wyklucza startu w wyborach na prezydenta Świnoujścia

fot. Kamil Zwierzchowski

Sprawujący władze od 14 lat Janusz Żmurkiewicz, nie wyklucza startu w kolejnych wyborach na prezydenta Świnoujścia. Wcześniej deklarował, że to jego ostatnia kadencja.

W poniedziałek w "Rozmowie pod Krawatem" mówił, że w Świnoujściu rozpoczyna się dużo inwestycji - budowa tunelu pod Świną, droga S3 i budowa terminalu kontenerowego, a on "chce przy tym być".

- Jeżeli na przełomie tego i przyszłego roku uda nam się rozpocząć budowę tunelu, to zakończenie będzie w 2022 roku. Czyli przyszła kadencja. Chciałbym rozpocząć budowę i cieszyć się z mieszkańcami Świnoujścia, kiedy będzie kończona - mówił Żmurkiewicz.

Janusz Żmurkiewicz powiedział, że decyzji czy będzie kandydować w 2018 roku jeszcze nie podjął.

Pierwszy raz został prezydentem w 1984 roku. Stanowisko stracił pięć lat później, a od 2002 roku nieprzerwanie rządzi Świnoujściem.

2016-10-03, 14:17
Autor: Tobiasz Madejski


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 133

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:59:09] • [IP: 95.129.225.***]

Wyraźnie chce pobić rekord tow. L.Breżniewa w zasiadaniu na stołku 1 sekretarza

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:58:52] • [IP: 188.146.102.***]

jasne że nie wyklucza bo jak można będzie 300 mln przytulić przy budowie tunelu to kusi...

Burek • Wtorek [04.10.2016, 09:54:39] • [IP: 94.254.235.***]

Jest czas przyjścia i jest czas wyjścia, tak zwykle mówi się do uciążliwych gości. Pan Żmurkiewicz postąpiłby rozsądnie, gdyby była to jego ostatnia kadencja. Betonowe budowle i nowootwarty tunel może oglądać jako zasłużony były Prezydent Miasta. Rok 2018 jest idealnym rokiem do w miarę honorowego odejścia. Potem już tylko taczki. Cóż, to bardzo trudna operacja - odciąć ryj od koryta!. A kondrkandydaci w wyborach się znajdą, spokojnie.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:47:54] • [IP: 37.47.171.**]

aby nie ruda

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:44:54] • [IP: 37.47.130.***]

Przy takim położeniu miasta, i wejsciu do Uni, to nie sztuka, kazde miasto przygraniczne po wejsciu do uni bardzo sie rozwija, wiec to nie sztuka. Jestem za zmiana. jak bedzie zle to moze wrocic na cieply stolek

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:44:20] • [IP: 95.129.228.***]

malkontentów i hejterów jest garstka-emeryci-trepy siedzą w domach i piszą głupoty.Brawo Panie Prezydencie.Wygrana pewna, a pańscy przeciwnicy niech dalej toczą pianę

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:41:16] • [IP: 109.243.165.**]

Pis przy pomocy kleru i sądów zniszczy Żmurkiewicza pretekst zawsze znajdą. Tu tylko wchodzi w rachubę zarząd komisaryczny w postaci Biskupa. Miasto nie wiernych zostanie pozbawione wszelkich dotacji będą dyskryminować puki będą przy korycie.Kasa za jumana z gazoportu i Janosikowe swoje zrobi. Będzie Polska B. Nie lubię arogancji żmura ale trzeba przyznać że miasto doprowadził do rozkwitu zasługa też radnych jakich wybieramy. Sam prezydent nic nie znaczy.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:38:42] • [IP: 37.47.134.***]

Ormianin się porozglądał, nie ma komu kierownicy oddać to dalej będzie tym autobusem kierował

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:36:18] • [IP: 192.168.100.***]

Jesteśmy za(-:

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:34:31] • [IP: 80.245.187.***]

Dość wycinania drzew w całym mieście, niszczenie pasa nadmorskiego i parku zdrojowego.Panie Żmurkiewicz czas ustąpić bo nie chcemy betonu na wydmach i w parku.To jest nasze wspólne dobro a nie pana prywatny folwark

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:28:52] • [IP: 178.238.252.***]

Ma moj glos na tak.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:28:39] • [IP: 80.245.191.**]

Kieszenie bez dna

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:23:31] • [IP: 213.156.109.***]

Z uśmiechem na twarzy oddam na Niego głos :) Znając życie reszta kandydatów będzie tak żałosna, że nie trzeba będzie się nawet zastanawiać :)

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:21:53] • [IP: 92.42.118.***]

Czy to wazne ktory komuch zostanie prezydentem? Zydokomuna bedzie trwac, niewolnicy nadal beda niewolnikami.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:18:57] • [IP: 41.150.57.***]

* przestań ludzi dręczć wasz czas już przeminoł.Pora na młodzież.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:18:01] • [IP: 92.42.118.**]

W tv Świnoujście publicznie oświadczył, że nie będzie już startował, chciał się nawet założyć z redaktorem, więc jeżeli nie będzie chciał robić z gęby cholewy, a w takim wieku to byłby upadek, to na pewno nie wystartuje. Mieszkańcy też wiedzą, że jest tylu lepszych ludzi do zarządzania miastem, że nie wyobrażają sobie dalszej chęci trwania, po to, żeby odbierać statuetki.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:14:32] • [IP: 178.238.246.**]

Jak widać władza i pieniądze bardzo smakują.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:06:25] • [IP: 92.42.114.***]

do eRKa bardzo mądrze napisane, miasto sie rozwija a to nie lasy daja nam tlen tylko morza, oceany...zieleni u nas jest baaaardzo duzo

Gość • Wtorek [04.10.2016, 09:00:00] • [IP: 217.153.7.***]

Panie Prezydencie niech pan startuje, może Pan liczyć na mój głos.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 08:54:04] • [IP: 80.245.190.**]

Niech jak najszybciej zmienią prawo, że tylko 2 kadencje może być burmistrzem, bo on się wykończy z" przepracowania", albo w końcu ktoś za to beknie.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 08:49:01] • [IP: 87.205.108.***]

Wskażcie innego polityka który zrobił tyle dla miasta (dla nas - mieszkańców). Tyle w temacie.

eRKa • Wtorek [04.10.2016, 08:40:36] • [IP: 89.231.7.***]

Ma mój głos również... mówcie co chcecie, miasto dobrze funkcjonuje. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Ponad 60% społeczności naszego miasta ciągle o coś marudzi. Prawda jest taka, MY najbardziej się rozbudowujemy, infrastruktura rośnie, gospodarka lokalna również. Czasami trzeba ugryźć się w język i popatrzeć na wszystko jak nam się buduję. Są ludzie którzy uważają że, lasy nam znikają, przyroda nam ginie, itp... a gdzie ma się miasto budować? 15% ludności naszego miasta (każda dzielnica) nawet nie chodzi po parku albo nie chodzi po lasach przy gazoporcie. Przyroda przystosuję się do tego co z nami się dzieje, polecą gdzieś indziej i się osiedlą - niestety, prawda jest jest taka że - aby gospodarka, człowiek i infrastruktura dobrze działała, musimy poświęcać coś co 'piękne' - mamy ograniczone miejsce przez to że, jesteśmy na wyspie i trzeba się pogodzić ze zmianami. Jak się nie podoba, jest proste wyjście - wyprowadzić się :-) Janusz daję radę, jakkolwiek by nie było :)

Gość • Wtorek [04.10.2016, 08:40:28] • [IP: 95.129.228.**]

chłop nie ma wyjścia, szach mat.

Gość • Wtorek [04.10.2016, 08:39:52] • [IP: 95.211.146.***]

Kieszeń za mało wypchana panie Januszu?

Gość • Wtorek [04.10.2016, 08:35:28] • [IP: 188.146.72.***]

Będzie startował jako kandydat PiSu

Oglądasz 101-125 z 133
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■