POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.10.2016, 06:19:55] • Świnoujście

Dziś „czarny poniedziałek”. Kobiety mówią „nie”

Dziś „czarny poniedziałek”. Kobiety mówią „nie”

fot. Czytelnik

Jedne w ogóle nie przyjdą do pracy. Inne ubiorą się na czarno. Albo wyjdą protestować na ulicę. W poniedziałek w całej Polsce kobiety wyrażą swój sprzeciw przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Po „czarnej sobocie”- dziś „czarny poniedziałek” i kolejny protest kobiet przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji w Polsce.

W sobotę manifestację w tej sprawie, pod hasłem "Żarty się skończyły! Moje ciało, moja sprawa", zorganizowano przez Sejmem. Na 3 października zaplanowano zaś ogólnopolski strajk kobiet. Wiele kobiet na ten dzień wzięło urlop. Inne postanowiły ubrać się na czarno. W niektórych miastach odbędą się zaś uliczne protesty. W Świnoujściu protest w obronie praw kobiet rozpocznie się o godzinie 14.00 na Placu Wolności.

Hasła sobotniej manifestacji mówiły same za siebie: "rząd to nie ciąża, usunąć można", "pięćset złotych nie dla zygoty", "chcemy lekarzy, nie misjonarzy", "brak legalnej aborcji zabija", "z przykrością zawiadamiamy o śmierci śp. praw kobiet", "chcemy kochać, nie umierać". To reakcja na odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy liberalizującego przepisy dotyczące aborcji. Według projektu, aborcję można by wykonywać do 12. tygodnia. Nie zgodzili się na to posłowie PiS, PSL i Kukiz'15.

Do dalszych prac w komisji skierowano natomiast projekt PiS z całkowitym zakazem aborcji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 89

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 12:50:19] • [IP: 10.10.10.***]

To czy kobieta powinna donosić ciążę pochodzącą z gwałtu, ciążę z wadami genetycznymi lub podejrzeniem ciężkiej choroby płodu/można to stwierdzić na etapie wewnątrzmacicznym/, ciążę z nieumiejętności pełnego zabezpieczenia się przed ciążą- upośledzenie lub ociężałość umysłowa czy niskie wykształcenie, ciążę wskutek przemocy w rodzinie- mąż czy konkubent przestępca lub alkoholik, oraz sytuacja grożąca samej ciężarnej zagrożeniem życia wynikającym z ciąży- nie powinno ustalać się za nie w Sejmie. Powinny być pewne ograniczenia prawne ale w granicach rozsądku. Na pewno dla każdej z Pań usunięcie ciąży w każdym przypadku jest wielkim ciężarem, decyzją z którą i tak w dalszym, codziennym życiu musi się zmierzyć sama. Taką decyzję powinno zostawić się do samodzielnego podjęcia kobietom- decyzja sumienia- a nie egoistycznym, zatwardziałym i fanatycznym posłom. Dziwi mnie, iż do tej pory nie wyraziła swojego zdania Pani Prezydentowa, mimo że pani Marta Kaczyńska jest z Wami. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

pazdzioch • Poniedziałek [03.10.2016, 12:48:34] • [IP: 83.11.152.***]

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 09:38:08] • [IP: 37.248.87.**] haha ale jestes glupi/a jak but masakra, widac zyjesz tylko tvn haha bolszewiku

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 12:46:41] • [IP: 178.238.253.**]

109241.63..to jest projekt lewacko-pedalski nakazany pRZez unię,. .GŁUPOTA POWALA, TRZEBA CZYTAĆ JAK SIE KLEPIE W KLAWIATURĘ, MATOŁKI, PIS-OWSKI JEST W SENACIE DOPERO ROBIONY PRZEZ SENATORÓW !

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 12:36:47] • [IP: 108.46.8.**]

dawniej staly po dary w kosciele teraz pluja jadem

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 12:15:03] • [IP: 185.13.106.***]

Czy wy ludzie glupi jestescie? Kto jest wlascicielem wszystkich partii w polsce? Jedni opluwaja drugich a wlasciciele sie ciesza...

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:59:44] • [IP: 77.253.130.***]

Każda kobieta ma prawo do sibie i tacy komuchy co teraz rządzą nie będą jej dyktować BRAWO KOBIETY!

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:42:30] • [IP: 109.241.63.***]

zdelegalizować wszelkie religie i od razu będzie normalnie. Fanatyzm religijny jest gorszy od faszyzmu. Pisiewiczów do pierdla wsadzić, a pozostałych do psychiatryka, a moherów obowiązkowo kształcić, żeby w końcu zrozumieli, że boga stworzył człowiek a nie odwrotnie.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:35:31] • [IP: 188.146.67.**]

To nie projekt PIS tylko obywatelski. Ktoś tu mija się z prawdą...

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:33:36] • [IP: 178.238.253.**]

No i co niech chodzą, a za nieobecność w pracy, nie można płacić, członkom Solidarności też nie płacono, a w końcu co nas obchodzi co te baby robią sobie w kroku pod spudnicą!

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:19:22] • [IP: 109.243.165.**]

Pamiętacie debilną wypowiedz Korwina na temat bicia kobiet? To za PIS nic nie wywalczycie lud wybrał na wyborach władze. Amen.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:18:29] • [IP: 94.254.229.***]

254 o to wam bydlaki chodzi SKŁÓCIĆ NARÓD , IW KOŃCU WŁADZA , WŁADZA I DUŻA FORSA . ALE TO WASZE MARZENIA I MRZONKI . SCHETYNA POKAZAŁ W NIEDZIELE OSTATNIĄ WALKĘ PEOWCÓW.ZERO I TYLKO ZERO.APELUJĘ DO KOGOŚ Z PIS ŻEBY ZAINTERESOWAŁ SIĘ TYM KŁĄMCĄ I PODRZEGACZEM NA DRODZE SONDOWEJ.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:15:59] • [IP: 95.129.224.***]

Każdy wie kto rządzi w kraju. Dla czego nie protestują przed domem Kaczyńskiego na Żoliborzu. Czy PiS już wykupił wszystkie domy na jego ulicy i zamkną ulicę?

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:15:47] • [IP: 109.243.165.**]

Prezes powiedział:" ...a strajkujcie ile chcecie nikt wam nie zabroni a my i tak zrobimy co uważamy za słuszne..." POWODZENIA.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:04:11] • [IP: 37.47.180.***]

Już dziś międzynarodowy zlot ligi kobiet - Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy Cię nie ZDRADZI! Esssa

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 11:01:55] • [IP: 93.94.185.***]

Za komuny wiele kobiet skrobały się jak by to był zwykły zabieg, przypłaciły za to później zdrowiem a nawet życiem, aborcji na życzenie nie, bo rząd musi myślec za wiele bezmyślnych kobiet.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:59:02] • [IP: 95.49.129.**]

KOBIETKI NIE DAJCIE SIĘ - CHYBA ŻE CHCECIE BYĆ JAK PIERWSZA DAMA JAK MĄŻ POZWOLI TO COŚ POWIE Z AMBONY!!

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:48:24] • [IP: 5.60.224.***]

tak wam michnik i spólka z za kot-ary rozum wyprały! POWIEDZCIE TO WASZYM DIECIOM W OCZY.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:41:41] • [IP: 62.69.251.**]

PIS" strzelił sobie w kolano".Ta sprawa zjednoczy wszystkich normalnych i zdrowo myślących przeciwko dyktaturze oszołomów.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:41:40] • [IP: 79.70.102.***]

[03.10.2016, 09:03:22] • [IP: 62.69.231.***] debil !!

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:41:35] • [IP: 62.69.254.***]

Tylko tak dalej. Pisowi już spadły 3 punkty procentowe.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:40:24] • [IP: 37.47.191.***]

Popieram kobiety które walczą dziś z ciemnatą.

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:39:59] • [IP: 91.217.161.***]

Kogo to obchodzi czy ktos sie skrobie czy nie?? Kazdy ma prawo do wlasnego ciala. W tym kraju juz sie pieprzy w glowach politykom z kosciolem na czele. kosciol niech swoje kity o bogu wciska sobie a nie ludziom. Tu chodzi o kase a nie wasze zdrowie, czy boga ktorego nikt nie widzial. NIKT NIE MA PRAWA TOBA RZADZIC, NIKT!!

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:36:27] • [IP: 178.238.247.***]

I co zrobicie moherki jak wasz projekt nie przejdzie ? Wasi idole z PiSu was zawiodą. Wyjdziecie wtedy na ulicę i bedziecie protestować przeciwko swojej partii ? Hahaha

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:34:38] • [IP: 92.42.119.***]

wykastrować KLER i wszystkich pedofilow i zboczencow, gwalcicileli na krzesła elektryczne, a kobiety z ich warsztatem zostawić w spokoju !! tyle zla i niepokoju dzieje się na swiecie a wy czepiacie się kobiet ?? zmuszacie do tego co was gowno obchodzi !!

Gość • Poniedziałek [03.10.2016, 10:30:46] • [IP: 94.254.160.***]

Z jednej strony dobrze bo dzieci nie bede musialy wychowywac sie w patologiach i ogladac podlego zycia swoich rodzicow. Oraz mniej pozuconych dzieci. Z drugiej strony to dziecko w lonie matki a nie jakis wzut ktury mozna wyskrobac

Oglądasz 26-50 z 89
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■