POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.09.2016, 08:01:27] • Polska

Ruszył wyjątkowy konkurs edukacyjny „Akademia Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” – szkoły z województwa zachodniopomorskiego walczyć będą o wyposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych o wartości 5000 zł

Ruszył wyjątkowy konkurs edukacyjny „Akademia Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” – szkoły z województwa zachodniopomorskiego walczyć będą o wyposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych o wartości 5000 zł

fot. Organizator

Kornutka Odkrywca i Obrostka Ninja to przykłady postaci, w jakie wcielą się dzieci w niezwykłej grze edukacyjnej dla klas IV-VI szkół podstawowych. „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” to nie tylko wciągająca fabuła, ale pomysł na edukację ekologiczną w szkole. W ramach programu szkoły z województwa zachodniopomorskiego i całej Polski walczyć będą o wyposażenie pracowni przyrodniczych o wartości 5000 złotych. Dzięki interaktywnej formule programu młodzi uczestnicy z pasją odkrywać będą wyjątkowy świat pszczół i podejmą działania na rzecz ochrony środowiska. Zachodniopomorskie szkoły zmierzą się w rywalizacji z placówkami z całej Polski, a wyniki ich zmagań poznamy już 15 grudnia. Organizatorem programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica”, a partnerem akcji Fundacja Nasza Ziemia.

Akademie Przyjaciół Pszczół co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Do trzeciej edycji programu przyłączyło się ponad 2 500 placówek edukacyjnych z całej Polski. Tegoroczna odsłona konkursu dla klas IV-VI szkół podstawowych w niezwykły sposób będzie łączyć naukę z zabawą. Nauczyciele, którzy zarejestrują się na platformie konkursowej dostępnej pod adresem www.pomagamypszczolom.pl otrzymają dostęp do atrakcyjnych materiałów edukacyjnych oraz pszczelich zadań konkursowych dla klasy i dla uczniów. Na uczestników czekają także nagrody indywidualne oraz comiesięczne wyróżnienia.

- Planując tegoroczną, IV edycję Akademii Przyjaciół Pszczół zadbaliśmy, aby program odpowiadał na zapotrzebowania współczesnej edukacji. Na nowoczesnej platformie edukacyjnej każdy znajdzie coś dla siebie – nauczyciele wskazówki i pomysły na poprowadzenie zajęć lekcyjnych, uczniowie zaś możliwość wcielenia się w prawdziwych Pszczelich Bohaterów i rozwijanie wybranej przez siebie postaci poprzez zdobywanie nowych umiejętności – mówi Katarzyna Dytrych, ekspert programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Uczestnicy konkursowej zabawy walczyć będą o tytuł Akademii Wybrańców pod okiem rezolutnej pszczoły Ultry i sympatycznego trzmiela Bombusa. Skrzydlaci przewodnicy pomogą im zdobywać nowe umiejętności i ratować świat pszczół. Nauczycielom klas I-III oraz klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych udostępnione zostaną atrakcyjne materiały edukacyjne. W ten sposób organizatorzy programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pokazują, że zdobywanie wiedzy o zapylaczach i bioróżnorodności może być wspaniałą zabawą, a ochrona przyrody to przygoda dla prawdziwych pszczelich bohaterów.

W tym roku program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” stawia na inspirowanie lokalnych społeczności do podejmowania realnych działań na rzecz pszczół. Podczas ogólnopolskiego konkursu dla lokalnych społeczności zgłoszono już prawie 1 500 Miejsc Przyjaznych Pszczołom w całej Polsce. Osoby, które chcą jeszcze przyłączyć się do akcji, mogą do 30 września zgłaszać założone przez siebie Miejsca Przyjazne Pszczołom na stronie internetowej: www.konkurs.pomagamypszczolom.pl. Jesienią zwycięskie gminy odwiedzi mobilna, interaktywna wystawa edukacyjna o pszczołach.
Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamypszczolom.pl oraz na fanpage’ u akcji na Facebooku Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom.

Małgorzata Strzelec
Junior Brand Manager, ZT „Kruszwica” S.A


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■