POGODA

Reklama


Wydarzenia

Agencja Muzyczna Polskiego Radia • Sobota [24.09.2016, 10:58:11] • Polska

Polecamy: Jan Bo - Kawa i dym

Polecamy: Jan Bo - Kawa i dym

fot. Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Lider zespo³u Lady Pank i jeden z najs³ynniejszych wirtuozów gitary w Polsce, Jan Borysewicz, w ramach oddechu od codziennych obowi±zków zwi±zanych z macierzyst± grup±, co kilka lat raczy swoich s³uchaczy nowym materia³em solowym pod szyldem JAN BO. Tym razem do nagrania nowej p³yty zaprosi³ kilkoro znakomitych, rockowych wokalistów, którzy go¶cinnie za¶piewali na p³ycie piêæ piosenek.

Piotr Cugowski, Igor Herbut, Piotr Rogucki, Ruda z zespo³u Red Lips i Damian Ukeje brawurowo wykonali mocne, gitarowe kompozycje Borysewicza do tekstów Wojciecha Byrskiego), z którym autor wspó³pracuje ju¿ przy trzeciej p³ycie. Wyj±tkiem jest piosenka „Bananowy d¿em“ za¶piewana przez Piotra Roguckiego, do której s³owa napisa³ on sam. Ponadto Jana Borysewicza w nagraniach wsparli: tradycyjnie Wojciech Pilichowski na basie i Radek Owczarz na perkusji, jako nowy muzyk w sk³adzie trio Jan Bo.

„Chyba mogê powiedzieæ, ¿e to... niemodna p³yta“ – mówi o swoim najnowszym kr±¿ku Jan Borysewicz. „A przynajmniej mocno niedzisiejsza, bo nagra³em na ni± a¿ 15 piosenek. Jest bardzo d³uga, a dzi¶ nagrywa siê krótkie p³yty, maksymalnie 40 minut. Zrobi³em to jednak z pe³n± premedytacj±, bo wiem, ¿e fani mocnej, gitarowej muzyki czekaj± na ten album. A poniewa¿ stosunkowo rzadko wydajê solowe p³yty, to postanowi³em potraktowaæ ten album jako wyj±tkowy prezent dla moich s³uchaczy. Z tego samego powodu zaprosi³em do wspó³pracy przyjació³, którzy swoim wokalnym kunsztem wynie¶li ten materia³ na wy¿yny. Jestem bardzo dumny z tej p³yty, mam nadziejê, ¿e moi odbiorcy doceni± pracê i serce, które w ni± w³o¿yli¶my“.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Informujemy, ¿e w zwi±zku z og³oszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem ¿a³oby narodowej w Polsce po ¶mierci papie¿a Franciszka, zaplanowana na ten dzieñ Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwo³ana. Serdecznie dziêkujemy za zrozumienie i zapraszamy do udzia³u w innych naszych wydarzeniach w przysz³o¶ci. Z powa¿aniem, Organizatorzy ■