POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.09.2016, 18:18:56] • Świnoujście

Arsenał niewybuchów z II wojny światowej w dzielnicy nadmorskiej! Zobacz film!

Arsenał niewybuchów z II wojny światowej w dzielnicy nadmorskiej! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Pracownicy budowy natknęli się na pokaźny arsenał niewybuchów z II wojny światowej. Na terenie budowy ośmiopiętrowego hotelu Dobosz Blue Hotel odkryto kilkadziesiąt pocisków. W piątek od samego rana na miejscu pracują saperzy, którzy zabezpieczają tajemnicze znalezisko. Patrol saperski wydobywał niewypały jeden za drugim, pociski znajdowały się w niewielkiej odległości od siebie. Na czas działań służb ulica Uzdrowiskowa została zamknięta w obu kierunkach.



Jak udało nam się ustalić obecnie na miejscu pracuje 3- osobowy zespół saperów. Na ulicę Uzdrowiskową oprócz saperów została wezwana także szczecińska policja.

Arsenał niewybuchów z II wojny światowej w dzielnicy nadmorskiej! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na tę chwilę nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w dzielnicy nadmorskiej. Kierowcy chcący dojechać na popularny "wiatrak" muszą uzbroić się w cierpliwość!

Arsenał niewybuchów z II wojny światowej w dzielnicy nadmorskiej! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-46 z 46

Gość • Sobota [17.09.2016, 00:39:49] • [IP: 93.94.190.***]

A to ciekawe bo ponoc teren był sprawdzony przez specjalistyczna firmę, ktora też sprawdzała teren pod LNG. Jak tam zostały takie prawdziwki, to trzeba się bać.

Gość • Sobota [17.09.2016, 02:00:38] • [IP: 62.69.229.**]

Innego wydźwięku nabiera kurtuazyjna wizyta niemieckiej jednostki krigsmarine.

Gość • Sobota [17.09.2016, 02:02:50] • [IP: 37.47.138.**]

Tym wlasnie strzelali do ruskich, do dziwnowa i wolina widac wszyskich nie wystrzelali

Gość • Sobota [17.09.2016, 02:07:07] • [IP: 80.245.191.***]

..Jak te pokolenie narodzone w latach" 90" jest pozbawione rozumu widzimy po tych debilnych wpisach.To jest pozostałość stanowisk obronnych Niemców.Komentują. .aż do bólu, a nie wiedzą kto to był Wilhelm Canaris-jakie pełnił funkcje i kim był.Gdzie stacjonował?Nie znają w ogóle historii miasta Jaka dywizja ss w 1945 roku tu stacjonowała.Nawet dlaczego zbombardowano Świnoujście??.Nad morzem był szereg umocnień i składy broni jeszcze wiele lat będą odnajdywane.

;

Mieszkaniec 46 • Sobota [17.09.2016, 08:26:42] • [IP: 62.69.231.**]

Do wszystkich tych co chwala że wycinaja drzewa jeszcze trochę i zaczną sprzedawać plaże i gowno wejdziesz na nią biedaku

Gość • Sobota [17.09.2016, 09:02:32] • [IP: 62.69.254.***]

K...ile pięter ?? 8 !? :(

Gość • Sobota [17.09.2016, 09:05:27] • [IP: 92.42.112.***]

za 100 lat wszystkiego w miescie i po lasach nie rozminują

Gość • Sobota [17.09.2016, 09:09:49] • [IP: 92.42.112.***]

Na oko 105 mm przeciwlotnicze bo baterie na wydmach takowe głównie były, chyba ze holowane podciągneli armaty, choc 105 mm miały amunicje zcalona a ta jest rozdzielnego ładowania wiec cholera wie, wie ktos co to za amunicja??

Gość • Sobota [17.09.2016, 09:33:41] • [IP: 92.42.112.***]

chciec to muc to amunicja z armat 7 bunkrów

Gość • Sobota [17.09.2016, 11:11:47] • [IP: 37.47.138.**]

Prezydent zostawi sam beton po sobie i da noge do poznania, a my przestaniemy miec sliczne zielone miasto

Gość • Sobota [17.09.2016, 11:40:18] • [IP: 178.238.253.**]

Jak sie kiedys w* na tych * "betonowych budowlańców " to takiego malucha dam im, bo na ten beton już nie da sie patrzeć, Boże co ten człowiek i RADA, któa daje przyzwolenie na dewastację miasta zrobili z promendą, jak SLAMSY A POSRÓD NICH WYRASTA BETONOWY PASKUDNY SŁUP, gdzie oni sie uczyli architektury i estetyki, jak owogóle mogą robić taki hjorror miastu!

Gość • Sobota [17.09.2016, 11:57:37] • [IP: 79.184.14.***]

Nie będę komentować, ale tyle lat po wojnie, a oni nie potrafią rozminować ziemi. Mając takie sprzęty, a pracownicy znajdują te skarby - a co by było, jak by było bum na budowie !!

Gość • Sobota [17.09.2016, 12:13:43] • [IP: 95.129.228.***]

Niemieckie Swinemiunde było Bombardowane w Sierpniu 1943 r i w Marcu 1945 r przez Aliantów a dlaczego a przy okazji bombardowania Osrodka Rakietowego V1 I V 2 w Penemiunde i na Prośbę Rosjan bo tu było duże zgrupowanie Okretów Wojennych i Statków Transportowych które Ewakuowały Wojsko i Ludnośc Cywilnąz Prus Wschodnich

Gość • Sobota [17.09.2016, 13:46:23] • [IP: 37.47.138.**]

Jest film na you tubie jak w monachium podczas prac koparka zdetonowala bombe angielska pelno jest w europie Takich pozostalosci po wojnie.a we francji piorun zdetonowal mine z 1 wojny switowej kilka ton trotylu.

Gość • Sobota [17.09.2016, 14:02:43] • [IP: 83.8.131.**]

W latach pięćdziesiątych(1950-) stała przy tej ulicy bateria armi radzieckiej. Myślę, że to pozostałości

Gość • Sobota [17.09.2016, 14:33:57] • [IP: 87.58.223.***]

jak to jest 105mm to ja jestem kormoran z klifu lubińskiego...

Gość • Sobota [17.09.2016, 15:09:27] • [IP: 85.248.227.***]

PŁACZECIE JK DZIECI

Gość • Sobota [17.09.2016, 15:54:37] • [IP: 109.241.63.***]

Na początku lat 60-tych ub. wieku te niewypały leżały prawie na wierzchu przysypane cienką warstwą piachu w okolicach bunkrów na wydmach. Na zdjęciu widać że są to pociski 150 mm/widać że niektóre mają zapalniki/ do których materiał miotający był w gilzach oddzielnie. W 1964 r/sierpień?/ niedaleko miejsca gdzie znaleziono obecnie te niewypały rozerwało na strzępy 4-ch chłopaków z Piastowskiej i Sikorskiego. Małoletni" saperzy" nad takim/i/jak na zdjęciu pociskami rozpalili ognisko i czekali aż pierdyknie. No i pierdyknęło i wszyscy polecieli do nieba, a strzępy ciał wisiały jak bombki choinkowe na pobliskich drzewach i krzakach. Rosyjscy saperzy po tym wypadku znaleźli jeszcze ok. 15 szt takich pocisków oraz ze 20 gilz z materiałem miotającym/ 15-20m dalej od miejsca tej tej tragedii/, które / gilzy/ polali na miejscu jakimś kwasem i które rozleciały się potem na popiół. Jeden z tych chłopaków miał zdaje się ksywę lalka.

fororak • Sobota [17.09.2016, 18:37:14] • [IP: 77.115.115.**]

Toć to niemieckie barachło, był Niemiecki kuter desantowy LACHS z wizytą roboczą w Świnoujściu, to trzeba było im oddać skarby po dziadku Adolfie...////

Gość • Sobota [17.09.2016, 19:54:04] • [IP: 92.42.113.***]

Brawo miasto Rimini coraz bliżej

Gość • Niedziela [18.09.2016, 11:19:38] • [IP: 164.127.206.***]

Od dziecka kochałem naszą wyspę. Trudno patrzeć na tę dewastację betonowymi projektami. Bagladesz to dobre porównanie. Jednak to prawda że Polacy są głupi. Za parę groszy własne g... zjedzą.. A wystarczy popatrzeć na stronę niemiecką jak powinna wyglądać nasza niegdyś wyjątkowo śliczna jesteś wyspa. Ech, żal bo to już przepadło i wszystko dąży w niedobrym kierunku...

Oglądasz 26-46 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■