POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [17.09.2016, 19:05:41] • Świnoujście

Wiemy jak działali mężczyźni podający się za oficerów CBA! Ich plan był genialny...

Wiemy jak działali mężczyźni podający się za oficerów CBA! Ich plan był genialny...

fot. Sławomir Ryfczyński

W sprawie mężczyzn podających się za oficerów CBA i wejścia do banku z którego zniknęło 200 tysięcy złotych, pojawiają się nowe fakty. Jak się okazuje, w czwartkowe zdarzenia może być zamieszanych nawet kilka osób, a mężczyźni którzy przeprowadzali akcję, mięli przygotowane narzędzi i doskonale wiedzieli co robią...

Dotarliśmy do świadka zdarzenia, który nieoficjalnie wytłumaczył, jaki był schemat działania mężczyzn podszywających się pod CBA oficerów.

Niewiele osób wie, że przed wejściem oszustów do banku przy Wybrzeżu Władysława IV, mężczyźni pojawili się także w punkcie handlowym przy ulicy Dworcowej.

Po południu do kantoru zadzwonił mężczyzna z pytaniem, czy punkt obsłuży większą transakcję. Kilka minut po rozmowie, w kantorze znów rozbrzmiał telefon. Jak się okazało, tym razem byli to oficerowie CBA, którzy poinformowali że telefon jest na podsłuchu i zaraz w związku z prowadzonymi działaniami operacyjnymi, w kantorze pojawią się oficerowie.

Kilka minut po zakończeniu rozmowy, w punkcie faktycznie pojawili się mężczyźni wyglądający na funkcjonariuszy CBA. Mężczyźni poprosili o gotówkę do celów operacyjnych. Gdy kobieta nie chciała wydać gotówki, funkcjonariusze zaproponowali telefon na numer 997.

Kobieta wybrała z telefonu stacjonarnego numer na policję. W słuchawce odezwał się mężczyzna, który poinformował że jest dyżurnym komendy. Wtedy kobieta opowiedziała o sytuacji z oficerami CBA proszącymi o pieniądze. Mężczyzna nakazał kobiecie wydać gotówkę i nie utrudniać działań.

Zszokowana kobieta postanowiła zadzwonić jeszcze do swojej przełożonej. W słuchawce usłyszała kobiecy głos który powiedział " Niech Pani wyda im te pieniądze..." To wzbudziło czujność w pracownicy, ponieważ ze swoją przełożoną mówią sobie po imieniu.

Okazało się, że kobieta miała dobre przeczucie. Zarówno dyżurny jak i jej przełożona, były osobami podstawionymi, które prawdopodobnie wpięły się pod telefon stacjonarny.

Kobieta z telefonu komórkowego zadzwoniła po policję. Prawdziwi tym razem funkcjonariusze przyjechali błyskawicznie na miejsce, jednak oszuści zdążyli uciec. Niespełna dwie godziny później, fałszywi oficerowie CBA weszli do banku, z którego zabrali 200 tysięcy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Poniedziałek [19.09.2016, 10:37:12] • [IP: 188.146.143.***]

genialny bo może mięli dofinansowanie z programu" innowacyjna gospodarka"

Gość • Niedziela [18.09.2016, 21:31:20] • [IP: 62.69.251.***]

"pojawili się mężczyźni wyglądający na funkcjonariuszy CBA" - a jak wygląda funkcjonariusz CBA?

Gość • Niedziela [18.09.2016, 16:59:00] • [IP: 89.20.238.**]

Skubani. Sprawnie im to poszlo :D

Gość • Niedziela [18.09.2016, 14:38:40] • [IP: 188.146.44.**]

proponuję sprowadzić księdza Mateusza z Sandomierza bo nasza policja sobie bez niego nie poradzi...

Gość • Niedziela [18.09.2016, 13:55:32] • [IP: 93.94.189.***]

Wy tzw. mieszkańcy potraficie tylko oskarżać i obrażać ludzi.A czytać ze zrozumieniem nie umie żaden. Najlepiej komuś dowalic to was kręci. Przed tymi waszymi laptopikami tylko to umiecie pluc jadem.

Gość • Niedziela [18.09.2016, 13:36:41] • [IP: 92.42.118.**]

Wielkie słowa" uznania " dla pracowniczek banku. Są miłościwe i postanowiły podzielić się z bliźnimi niewielką kwotą dla banku, bo zaledwie 200 tys. PLN. Nie chciały użyć przycisku antynapadowego, lub powiadomić kogokolwiek, żeby nie robić niepotrzebnego zamieszania, wobec tak małej, dla tak bogatego banku kwoty.

Gość • Niedziela [18.09.2016, 13:29:22] • [IP: 178.238.253.**]

Proty skok jak konstrukcja cepa, a urzędnicy głąby, aż maskra!

Gość • Niedziela [18.09.2016, 12:33:02] • [IP: 37.47.179.***]

My mieszkańcy czyli kto? PROSZĘ o konkretne nazwiska kto tak będzie sie bał??

Gość • Niedziela [18.09.2016, 12:06:06] • [IP: 80.245.179.***]

No kompromitacja brak szkolen pracowników. systemy bespieczenistwa chyba tylko na papierze itd. tak to się konczy:))

Gość • Niedziela [18.09.2016, 11:48:05] • [IP: 37.47.132.**]

Nasza polcja to mandaty umie pisac, na pomoc to nie ma co liczyc

mieszkancy S-cia • Niedziela [18.09.2016, 11:46:37] • [IP: 80.245.186.***]

Przeciez w tym Banku co dzień pracują 3 kobiety!! i żadna nie zrobila nawet zadnego ruchu aby zadzwonić na Policje ?? a co z SEKRETEM, który ochrania Bank ?? przecież tam był tylko 1 człowiek czy zostalyscie az tak sparaliżowane ze nie potrafily przycisnąć przycisk do SEKRETU na wezwania ALARM ?? lub wyslac szybko SMS-a na Policje NAPAD?? my mieszkancy będziemy się teraz bac tego Banku i prosimy o zmiane LOKALIZACJI W/W Banku, ponieważ obecna lokalizacja będzie zawsze latwym lupem dla wyrafinowanych złodziei.

Gość • Niedziela [18.09.2016, 11:46:08] • [IP: 95.129.229.***]

Sekret lepszy od policji. Brawo chłopaki!

Gość • Niedziela [18.09.2016, 11:40:24] • [IP: 84.57.53.**]

Brawo zlodzieje hahahaha

Gość • Niedziela [18.09.2016, 11:24:33] • [IP: 83.11.145.**]

nagłaśniajcie te metody, przecież oni teraz przenieśli się do innych miast przygranicznych, gdzie kantory mają duże przepływy gotówki, w telewizji sama polityka zamiast to co wazne

Gość • Niedziela [18.09.2016, 11:20:16] • [IP: 80.245.188.***]

Należy zapytać miejscową policję czy znają takie słowo jak prewencja, zapobieganie.

Gość • Niedziela [18.09.2016, 10:50:00] • [IP: 92.42.115.***]

Brawo dla tej pani trzeba być czujnym, nie to co Ci w banku niedouczeni!!

Gość • Niedziela [18.09.2016, 10:48:00] • [IP: 37.47.179.***]

W tym mieście dobrej Policji nie ma! A jak komuś wydaje się że JEST to ma z garem nie tak!

Gość • Niedziela [18.09.2016, 10:45:37] • [IP: 37.47.179.***]

Ludzie czytajcie artykuł ze zrozumieniem Pani z kantoru też by forse oddala bo dzwonila na policję gdzie została ponoc przechwycona rozmowa i usłyszała ze ma wydać ! Gdyby nie fakt ze z swoja przełożona jest na ty to pieniadze tez by poszły! A POLICJA miała czas żeby wszystkich przestrzec. I nie zadziałała Powiem tak za tydzien bedzie informacja ze nie udało sie zlapac przestępców ! Jak można tylko obarczac winąi pracowników którzy dzwonia na policję potwierdzic informacje niewiedzac ze łącza sie z przestępcami? Na takie decyzję musiały dojsc jeszcze inne czynniki typu zastraszanie groźby? I jeden Bog wie co jeszcze. Ludzie ochłońcie bo faktów nie znacie!

Gość • Niedziela [18.09.2016, 10:43:36] • [IP: 89.72.147.***]

Wiedzieli wszyscy, tylko nie policja - najbardziej liberalna w skali kraju. Ten liberalizm oczywiście im sięchwali, ale pracować też trzeba, panie i panowie policjanci. Poza tym, skąd mieli wiedzieć o tek zaplanowanej akcji przestępców ?? Baba z kantory wykazała się rozsądkiem, ale zabrakło inwencji, żeby zatelefonować do policji i poinformować o incydencie. No cóż, gdyby przyszedł ktoś, chcący zająć jej miejsce w kantorze, wiedziała by, jak tej osobie podłożyć" świnię'. W przypadku próby napadu - zgłupiała, choć nie do końca. Świnoujście.

Gość • Niedziela [18.09.2016, 10:39:34] • [IP: 62.69.203.***]

Koniecznie trzeba wezwac min. Blaszczaka, zeby ponownie otworzyl wszystkie placowki policji w Swinoujsciu, tylko niech najpierw kaze wezwac dobrego egzorcyste, zeby odczynil uroki.

Gość • Niedziela [18.09.2016, 10:34:36] • [IP: 80.245.188.***]

Policja w Świnoujściu zasnęła na cały długi dzień. Od rana w mieście grasowali przebierańcy z CBA a oni nic. Sekret od pierwszego incydentu informował o niebezpieczeństwie.

Gość • Niedziela [18.09.2016, 10:20:18] • [IP: 80.245.177.*]

Ekipa ze stargardu

Gość • Niedziela [18.09.2016, 09:43:34] • [IP: 88.156.235.**]

Pani z kantora [ jedna] wykazala się większym rozsądkiem i bystroscia aniżeli pracownicy banku razem wzieci.

Gość • Niedziela [18.09.2016, 09:43:29] • [IP: 85.164.238.***]

jak wpadli niby z cba i chcieli kase bo maja informacjie ze zaraz napad będzie, to trzeba było im powiedzieć ze skoro wiedza o napadzie to niech się zaczaią i aresztują przestepcow, przecież tak się robi a tak od razu wiadomo ze to sciema

Gość • Niedziela [18.09.2016, 09:21:08] • [IP: 188.146.7.***]

PO wcy zawsze mówią że winna jest ofiara. Że ludzie zaufali Ambergold to ich wina, że jak kredyty frankowe to wiedzieli co podpisywali, że jak paliwo chrzczone to klient głupi. A Tusek chce jeszcze uchodźców nam wpuścić do kraju.

Oglądasz 1-25 z 64
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■