POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.08.2016, 13:02:21] • Świnoujście

Uczestniczki Onkorejsu w Świnoujściu i Międzyzdrojach!

Uczestniczki Onkorejsu w Świnoujściu i Międzyzdrojach!

fot. Organizator

Płyń z nami na fali życia! Badaj się! Wczesne wykrycie raka daję szansę wyleczenia. Rak to nie wyrok. Taki był główny cel pierwszego ogólnopolskiego projektu „Onkorejs Granicami Polski”, w którym brały udział kobiety z chorobą onkologiczną. Z 34 planowanych grup z całej Polski, trasy powyżej 100 km, w ciągu 7 dni ukończyło 18 grup. Projekt ruszył 21.08 a zakończył 27.08. 2016 r. Po pokonaniu powyżej 90 km z Kołobrzegu dotarła do Międzyzdrojów grupa już tylko 3 kobiet; Ania Polak Prezes Stowarzyszenia Amazonek z Kołobrzegu – koordynator trasy, Iwona z Kołobrzegu, Justyna z Warszawy oraz dołączyły Maria Najdowska z Trzebiatowa, Monika Motyl redaktor tygodnika Vita z Poznania z córką Lilką oraz Irena, Tamara i Ja z Międzyzdrojów.

Z piosenką na ustach – Hymnem Amazonek wyruszyłyśmy o 10.15 z pod siedziby PTTK ulicami Międzyzdrojów do Alei Gwiazd. Pamiątkowe zdjęcie przy bramie z humorystycznym hasłem „Onkogwiazdy ruszają na podbój Świnoujścia” przeszłyśmy Promenadą, trochę trasą R 21, żeby później zejść i maszerować plażą, aż do Gazoportu i do promu. Wspaniałe kobiety. W takiej grupie czas minął bardzo szybko i przyjemnie, a masz nie był wcale męczący.

Uczestniczki Onkorejsu w Świnoujściu i Międzyzdrojach!

fot. Organizator

Już o 15.00 przepłynęłyśmy na drugą stronę do Świnoujścia, gdzie czekały na nas Amazonki ze Stowarzyszenia „Anna”. Z tablicami i różowym balonami przeszłyśmy ulicami miasta do siedziby Amazonek przy Urzędzie Miejskim, gdzie czekała na nas prawdziwa uczta. Projekt powstał po to, żeby uaktywnić osoby z problemami onkologicznymi, które nierzadko czują się na marginesie wspólnoty lokalnej i pokazać innym, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności, a wręcz przeciwnie- budzić ludzką solidarność i jednoczyć.

Uczestniczki Onkorejsu w Świnoujściu i Międzyzdrojach!

fot. Organizator

Ważnym celem projektu było zwrócenie uwagi na wagę profilaktyki i badań diagnostycznych. Z chorobą można żyć i dokonywać rzeczy ( tak jak nasze Panie - przejść pieszo 108 km ), które niełatwe są nawet dla zdrowego człowieka. Można i warto pokonywać własne słabości i życiowe ograniczenia, by czerpać radość z każdego dnia.

Uczestniczki Onkorejsu w Świnoujściu i Międzyzdrojach!

fot. Organizator

Pragnę przekazać podziękowania od Amazonek za pomoc i wsparcie; Gminie Międzyzdroje, Prezesowi PTTK, p. Pawłowi z Baru „Przystań’ oraz wszystkim tym, którzy wspierają takie akcje.

Jadwiga Bober

Inspektor ds. społecznych i kultury fizycznej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 🇵🇱 11 Listopada 2025: Piknik Kawaleryjski – Basen Północny: od 13.30 do 16.00! Pokazy kawalerii, sprzęt 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, koncerty, ognisko z kiełbaskami i grochówka wojskowa. Polana przy ul. Jachtowej 🇵🇱 Koncert „Ponad Granicami” – „Sanktuarium Chrystusa Króla” (Plac Kościelny 1): godz. 19:00 ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■