POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • ¦roda [17.08.2016, 15:32:19] • zachodniopomorskie

Nowe wiaty na peronach w województwie zachodniopomorskim. Tak¿e w ¦winouj¶ciu

Ponad 760 tysiêcy z³otych przeznaczy³y PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na monta¿ 26 nowych wiat na stacjach i przystankach w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Z nowych wiat pasa¿erowie skorzystaj± jeszcze w tym roku.

We wrze¶niu rozpocznie siê monta¿ nowych wiat peronowych na 24 stacjach i przystankach w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Wiaty bêd± montowane na miejscu z gotowych elementów, co przy¶pieszy ca³y proces. Wyposa¿one zostan± w ³awki oraz porêcz do odpoczynku na stoj±co. Pod zadaszeniem zapewniona bêdzie wolna przestrzeñ dla wózków inwalidzkich i dzieciêcych. Wiaty zapewni± dobr± ochronê przed deszczem i wiatrem, co poprawi komfort podró¿y.
 
Polskie Linie Kolejowe w woj. zachodniopomorskim postawi± wiaty na 13 stacjach i przystankach w Wa³czu, Daszewie, Ustroniu Morskim, Worowie, Morzycy, Gogolewie, Ulikowie, Tr±bkach, Szczecinie Gumieñce, Mokrzycy Wielkiej, ¦winouj¶ciu Przytór, Nowogardzie i Troszynie.

W woj. pomorskim wiaty bêd± zamontowane na 4 przystankach; w Cz³uchowie, Czarne, Domis³awiu i Biskupnicach. W woj. wielkopolskim na 6 stacjach, w nastêpuj±cych miejscowo¶ciach: Bia³o¶liwie, Jastrowie, Pi³a Podlasie, Wyrzysk Osiek, Z³otów i Kaczory. W woj. lubuskim wiata zostanie postawiona w Mierzêcinie Strzeleckim.
 
Wiaty wykona i zamontuje firma Vivenge Sp. z o.o. z Siedlec, za ponad  760 tys. z³. Monta¿ wiat nie utrudni pasa¿erom dostêp do peronów. Roboty zakoñcz± siê pod koniec listopada tego roku.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl±dasz 1-1 z 1

Pekapista • Sobota [20.08.2016, 07:49:07] • [IP: 46.77.75.*]

Znaj±c ¿ycie to na przystanku ¦winouj¶cie-Port, wiata zostanie zagospodarowana przez menelstwo i tyle z niej bêdzie :)

Ogl±dasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkañców w ka¿dym powiecie, scenariusze zajêæ dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeñstwie i urzêdzie wojewódzkim po³±czone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby ka¿dy w regionie wiedzia³, jak nale¿y siê zachowaæ w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie pr±du czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludno¶ci i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubieg³ym roku przeszkolili¶my z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajêcia przypominaj±ce, ale naszym g³ównym celem na najbli¿sze miesi±ce jest edukacja mieszkañców. Zale¿y nam, aby ka¿dy wiedzia³, jak nale¿y siê zachowywaæ w przypadku ró¿nego rodzaju kryzysów. Najwa¿niejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te bêd± nam towarzyszyæ tylko wtedy, kiedy bêdziemy mieæ odpowiedni± wiedzê ■ W Ognicy nad ¦win± powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze ¦winouj¶cia ju¿ rozpoczê³a jego budowê ■