POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.07.2016, 21:08:33] • Świnoujście

Świnoujski fotograf podjął ostatnią próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Przywiązany linką Krzysztof Chomicz dzielnie brnął w błotnistej mazi, by dotrzeć do uwięzionego orła. Po apelu na naszym portalu zgłosili się chętni, by niebywale niebezpieczną akcję ratunkową asekurować.





Kupiono styropian. Znalazła się też dłuższa linka. Przede wszystkim zaś zgłosili się chętni, by za jej pomocą wyciągać z błota przywiązanego do niej Krzysztofa Chomicza. Rozebrany do samych slipów świnoujski fotograf postanowił podjąć ostatnią próbę uratowania ptaka, który wpadł do błotnistej mazi nieopodal Karsiborskich Paproci.

Przypomnijmy, że najpierw pan Krzysztof próbował wyciągnąć orła samodzielnie. Potem poprosił o pomoc strażaków. Ci na specjalnych sankach zbliżyli się do orła, ale nie tak blisko, by go wydobyć. Dalsze działania byłyby już ryzykowaniem życia strażaków. Akcję więc wstrzymano.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Krzysztof Chomicz jednak nie odpuszczał. Na naszym portalu ogłosił, że planuje ostatnie, trzecie podejście. Potrzebował sprawnych fizycznie osób, które będą go asekurować. Czasu było niewiele, bo wraz z zachodzącym słońcem błoto twardnieje. Chętni do pomocy zgłosili się migiem.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Akcja ruszyła po godz. 18.40. Trwała prawie godzinę. Przez ten czas Krzysztof Chomicz brnął przez odcinek błota o długości ponad 30 metrów. Czasem brakowało mu sił, ale nie odpuszczał. Wreszcie złapał orła. Ptak nie od razu zrozumiał, jakie są zamiary pana Krzysztofa. Dziabnął go twardym dziobem w rękę. Fotograf ma też zranioną nogę.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie było też łatwo wydobyć tę dwójkę ze stygnącej mazi. Minęła niemal godzina, gdy pan Krzysztof z orłem przy piersi stanął na twardej ziemi.

Świnoujski fotograf podjął ostatnią  próbę uratowania ptaka. Udało się! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ptak został umyty i trafił pod właściwą opiekę. Niebawem będzie latał w Wolińskim Parku Narodowym.

Wszystkim zaangażowanym w akcję, a przede wszystkim panu Krzysztofowi, należą się gorące brawa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 185, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 185

Gość • Poniedziałek [01.08.2016, 20:32:06] • [IP: 212.251.218.***]

Bohater a nie mysli, tak jak i inni. którzy uczestniczyli w tej akcji.A od drugiej strony byłoby przecież latwiej i może nawet nie tak niebezpiecznie.

Gość • Niedziela [31.07.2016, 13:32:53] • [IP: 37.8.215.***]

Co to za farsa?Zamiast po szyję, mógł utytłać się po kolana.Ale trzeba zwrócić uwagę na siebie.Dron, akcja, zdjęcia, może robi ładne Od razu prezydent? W imię czego, głupoty?80 m?zajefajna asekuracja.LINKA 80m.Jakby było to trzęsawisko, zanim by go wydobyli, zamieniłby się w 100kg pijawek.Wychwalanie głupoty, ponad czyn.Jak chciał borowiny, w uzdrowiskach, 25 zł.Niesamowite, czym wy ludzie żyjecie.Mądrość strażaków, nie zna granic.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 23:46:30] • [IP: 178.238.251.***]

Wielkie brawa i szacunek dla pana Krzysztofa.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 13:15:09] • [IP: 77.253.145.***]

"Przez ten czas Krzysztof Chomicz brnął przez odcinek błota o długości ponad 30 metrów. " - BŁĄD! Poprawcie, tam było ponad 80 metrów. Brawo! Dzielny człowiek, prawdziwy mężczyzna!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 12:36:15] • [IP: 89.64.10.*]

Co to za cholerna mazia ?!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:23:51] • [IP: 83.23.16.***]

To jest prawdziwy bohater.Gdzie byli Ci zTowarzystwa Przyjaciół Zwierząt??

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:07:33] • [IP: 10.196.182.**]

Najlepszy jest ten gosciu w szortach i dziarach...patrzy zeby sie tylko czasem nie ubrudzic...a zablysnac jak ratuje orla!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:48:42] • [IP: 93.94.188.**]

Piękny szlachetny gest, aż serce rośnie!!dziękuję

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:25:17] • [IP: 93.94.186.**]

trytona specjalnego dla pana krzysztofa

Gość • Środa [27.07.2016, 20:32:30] • [IP: 79.184.145.***]

jutro lecę kupić książki i albumy Pana Krzysztofa

Gość • Środa [27.07.2016, 19:46:04] • [IP: 195.94.214.***]

SZACUNEK! Szkoda, ze tak niewielu ludzi jest takich jak Pan.

Gość • Środa [27.07.2016, 19:40:11] • [IP: 62.69.252.***]

Brawo dla Pana i wszystkich pomagających!

Gość • Środa [27.07.2016, 19:07:57] • [IP: 95.129.224.**]

Brawo, powinien Pan otrzymać nagrodę specjalną od Towarzystwa Ochrony Zwierząt zagrożonych wyginięciem. Jest Pan WIELKI! Gratulacje za odwagę i determinację!

Gość • Środa [27.07.2016, 18:53:14] • [IP: 185.149.0.***]

ojciec z synem dedal i ikar za ten czyn zloty medal

Gość • Środa [27.07.2016, 18:48:20] • [IP: 5.172.255.*]

Ogromny szacunek dla pana Krzysztofa! Bardzo dziękuję

Gość • Środa [27.07.2016, 18:33:44] • [IP: 178.238.253.**]

Maslankiewcz dawno cie nie było, brak znajomość histori poraża, taki mlutki fiutek jesteś który uważa że to co klepie w klawiaturę to dowcipne, proponuję Historię litaratury powszechnej J.Waissa!

Gość • Środa [27.07.2016, 18:30:13] • [IP: 5.172.236.**]

wielki szacun dla Pana

Maślankiewicz • Środa [27.07.2016, 17:55:33] • [IP: 193.188.199.*]

No, niestety. W Polsacie przegrał Pan z towarzyszem papieżem. Przerwali informację o ratowaniu birkuta, bo samolot z wielbionym gościem wylądował, a to jest o wiele ważniejsza sprawa. Należy oddawać hołdy naszej władzy...

Gość • Środa [27.07.2016, 17:37:35] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo, jeszcze raz brawo.Panie Krzysztofie, jest Pan WIELKI.

Gość • Środa [27.07.2016, 16:58:55] • [IP: 92.42.119.***]

PANIE PAN to masz jaja.Szacunek!!

Gość • Środa [27.07.2016, 16:51:47] • [IP: 188.182.138.***]

Chomicz na prezydenta! 3xtak!

Gość • Środa [27.07.2016, 16:02:00] • [IP: 109.241.63.***]

Wspaniała robota P.Chomicz. Nasi strażacy to potrafią tylko wyrzucone pisklaki wkładać do gniazd, lub uwięzione mewy z dachów ratować. Niech się uczą od P.Chomicza.

Gość • Środa [27.07.2016, 15:49:19] • [IP: 164.127.111.***]

brawo dla pana jest pan prawdziwym bohaterem !!

Gość • Środa [27.07.2016, 15:43:53] • [IP: 62.69.241.**]

Jestem pod wrażeniem.Dziękuje.

Gość • Środa [27.07.2016, 15:30:07] • [IP: 81.190.171.**]

Czapki z głów panowie Ita

Oglądasz 1-25 z 185
■ Rada Miasta zdecydowała o powołaniu komisji doraźnej , która zajmie się opracowaniem projektu statutu Dzielnicy Posejdon. Będzie to pierwsza lewobrzeżna część miasta, która ma zostać jednostką wydzieloną i działać na podstawie własnego statutu. Wcześniej takie jednostki powstały w prawobrzeżnej części Świnoujścia. ■
■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■