iswinoujscie.pl • Piątek [22.07.2016, 20:58:12] • Świnoujście
Mieszkaniec: Jeden z największych bloków w Świnoujściu bez miejsc parkingowych. Gdzie tu logika?

fot. Agnieszka Puszcz
Z tym problemem do naszej redakcji zwrócił się jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Bohaterów Września. Według Czytelnika przy Bohaterów Września brakuje miejsc parkingowych. Wszystko przez nowo powstały sklep Lidl. Przed sklepem mogą parkować tylko jego klienci. Teraz mieszkańcy jednego z największych bloków w Świnoujściu nie mają gdzie parkować. - Sklep postawił szlaban na placu przyległym do sklepu. Czy ten teren jest jego własnością? Po remoncie znikły też miejsca postojowe wzdłuż ulicy. Jestem ciekawy co na to miasto?- dopytuje Czytelnik.
My też byliśmy ciekawi, dlatego pytanie w tej sprawie przesłaliśmy do rzecznika prezydenta miasta, Roberta Karelusa.
- 21 lipca odbyło się spotkanie z mieszkańcami tej ulicy odnośnie możliwości korzystania przez nich z parkingu przy sklepie Lidl, zlokalizowanym na terenie należącym do spółdzielni Słowianin. W przyszłym tygodniu do prezydenta miasta ma wpłynąć pisemna, zawierająca konkrety, prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.
źródło: www.iswinoujscie.pl
trepy się burzą bo myśleli jak to trepy że im lidl sprezentuje za darmochę nowiutki parking hahahahhaa
A kto sprzedałby wspolnotom za taką cenę na które je stać? Korporacje rozkradły pół europy za bezcen wykorzystując producentów pracowników itd to na wszystko isch stać
Pytania do pana czytelnika. Czy teren, na którym chce Pan parkować jest Pana własnością? Czy to Pan wydał setki tysięcy złotych na uporządkowanie tegoż terenu? I czy pozwolił by mi pan trzymać rower na Pańskim balkonie, którego pan nie używa?
a co maja powiedziec mieszkancy leninggradow konstytucji? w tym miescie sa potrzebne trzy parkingi /nawet wielo pietrowe/na kilka tysiecy samochodow a nie ze kazdy ma szmochod pod oknem
Dlaczego wspolnoty nie zrzucily sie na teren na ktorym obecnie stoi lidl? Co stalo na przeszkodzie zeby kupic ten teren 1, 5 roku temu i postawic parking dla kazdego mieszkanca?
rower !! w swinoujsciu to jest rozwiazanie tutaj auto jest nie potrzebne !! :)
Ludzie, jak nie znacie sprawy to sie nie wypowiadajcie.1.Nikt nie chce za darmo parkingu, 2.Teren tzw.klepisko za lidlem za chwile bedzie wylaczony z parkowania bo lidl poinformowal parkujacych kartkami za wycieraczka, 3.Blok jest podzielony na kilka wspolnot.Parking ze szlabanem to jest parking tylko dwoch klatek.A na podsumowujac wszyscy jestesmy POLAKAMI a tak strasznie sie nienawidzimy.Komentarze sa okropne.Trepy nie moga bo to trepy a ja sie pytam jakim cudem jest to teren spoldzielni. A spoldzielnia ten teren kupila czy dostala? Kiedys wszystko bylo wspolne wojska, stoczni, odry itd.A teraz każdy dla siebie. Szczesc Boze.
A ja mam garaż
Ten dziki parking od strony Chrobrego to teren spoldz.Slowianin.Niedlugo powstanie parkingowiec-pietrowy-platny, gwarantuje, ze polowa miejsc bedzie wolna!A na trepowie maja dosc swojego miejsca, z tylu bloku, z przodu, po bokach.To Ci ludzie jako pierwsi zamkneli nam tunel skracajacy droge na prom i z promu, pierwsi zamontowali szlabany przed blokiem i jeszcze malo?Dobrze, ze czasy komuny minely bo wszedzie mieliby wylacznosc!houk!
wolność tomku w swoim domku a mieszkaniec niech parkuje na swoim a nie na spółdzielczym przecież też ma szlaban
przesiądźcie się na rowery i po problemie
Za tym lidlem idąc w kierunki Chrobrego jest wielki parking. Czyj on jest? Nie można go jakoś wykorzystać?
od podwórka mają hektar ziemi, tam jest miejsce na spory parking
ustawa nie przewiduje zeby nizsza kadra trepiarska miala auta, bo to demoralizuje i prowadzi do nadawagi
Jako członkini SM Słowianin wyrażam kategoryczny sprzeciw na oddawanie , , za DARMOCHĘ , , tego placu na parking !! przed moim blokiem są miejsca parkingowe za które SPÓŁDZIELCY płacą prawie 50, - pln . A Pan prezydent już załatwił prośbę MIESZKAŃCÓW z H. Pruskiego przez co utrudnił poruszanie się po mieście kierowcom. Prezydent jak taki cwany niech odda swoje grunty A OD moich SPÓŁDZIELCZYCH się odczepi.
Logika trepa. Swoje zagrozić a korzystać z cudzego!
O co Kaman jak by zostawili bez szlabanów to byście zastawili wszystkie miejsca i gdzie mieli by parkować klienci sklepu. Bardzo dobrze sklep zadbał o swoich klientów. Poza tym obok sklepu jest klepisko na którym możecie sobie stawiać, tam przedtem był parking strzeżony. Sklep stoi na terenie spółdzielni wara wam od tego terenu Wasze budynki to mienie Wam-u więc do nich pretensje że nie zadbali o swoich mieszkańców.
Niech udają, że są klientami Lidla i parkują na tym parkingu! W czym problem?
Niemcy pozbywają się swoich szrotów które są tansze od rowerów to będzie jeszcze gorzej obecnie byle burak ma starego grata gdzie są dawne czasy
Trepowo - a czy na ich parkingu pod blokiem mozna parkowac ? niee bo trepy sie pogrodzily z kazdej strony. A chca za darmo pod lidlem parkowac
ale zakupy w sklepie to czytelnikowi nie przeszkadzaja
przeciez pod blokiem sa miejsca parkingowe tylko trzeba sobie wykupic, tak jak to jest pod innymi blokami i sie wtedy nie narzeka
czerwone cioty same wybrałyście Prezydenta a teraz macie pretensje.Brawo Prezydencie zaorac wieśniaków..
@ 10.03 -" Miasto nic nie musi" - a co to za" mundrości"?? Oczywiście, że miasto musi. Od tego jest miasto, by dbało o potrzeby swoich mieszkańców!! A w tym bloku mieszka bardzo duża ich część, płacąca podatki i mają takie same prawa jak wszyscy inni. Interes mieszkańców powinien stać ponad interesem zagranicznych sklepów - jeśli tak nie jest, to władza jest do wymiany,. ..
@ 10.08 - niby dobrze Ci wiadomo, ale tylko częściowo. Miejsca parkingowe, grodzone, tuż pod swoją klatką mają tylko mieszkańcy skrzydła przy Boh. Września. Skrzydło bloku od Jana z Kolna nie ma takich miejsc - zatoczki pod blokiem przy Jana z Kolna nie należą do bloku - to jest parking miejski, ma bardzo niewiele miejsc w porównaniu do ilości mieszkańców i stawiają tam auta dosłownie wszyscy, którzy chcą. Teraz latem, gdy przyjeżdża masa gości, to ilość tamtych miejsc jest po prostu dramatycznie mała:(.