iswinoujscie.pl • Środa [29.06.2016, 12:03:09] • Świnoujście
„Cudowne widzenia” Malarstwo Julii Curyło w Galerii Sztuki Współczesnej ms44

fot. Organizator
W sobotę 2 lipca o godzinie 18.00 Galeria Sztuki Współczesnej ms44 zaprasza na jedną z ciekawszych wystaw tego roku. Prezentację malarstwa i obiektów znanej polskiej artystki mieszkającej w Warszawie, Julii Curyło. Artystka uprawia wielkoformatowe realistyczne malarstwo figuratywne o doskonałej kolorystyce. W swoich niesłychanie barwnych pracach zderza plastikową rzeczywistość pospolitych przedmiotów, zabawek, baloników, z miejskimi pejzażami I postaciami z obszaru współczesnej masowej kultury. Sztuka Julii Curyło jest krytyczna i mocna, zachowując jednak doskonały warsztat malarski. Warto więc w sobotni wieczór o godzinie 18.00, odwiedzić Galerię Sztuki Współczesnej w Świnoujściu przy ulicy Armii Krajowej 13. Wstęp bezpłatny.
Julia Curyło urodziła się w Warszawie. Studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obroniła dyplom w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza i pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego w 2009 roku. Jest autorką obrazów oraz instalacji prezentowanych w przestrzeni publicznej miasta.

fot. Organizator
W styczniu 2010 roku wygrała konkurs zorganizowany przez Galerię A19 działającą na stacji metra Marymont w Warszawie. Pokazany tam wielkoformatowy mural „Baranki Boże” przyniósł rozgłos artystce. W listopadzie tego samego roku Curyło otrzymała Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy podczas PROMOCJI 2010 w Galerii Sztuki w Legnicy.

fot. Organizator
W maju 2011 roku została nominowana do prestiżowej nagrody 10. Konkursu im. Gepperta. W tym samym roku odbyły się trzy indywidualne wystawy artystki: „Odpusty i cudowne widzenia” w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, „Rzeczywistość magiczna”, w Galerii Sztuki w Legnicy oraz „Odpusty i cudowne widzenia” w Galerii Szarej i Galerii Strefa A w Krakowie. Kolejne lata przyniosły następne liczne wystawy i prezentacje sztuki Curyło, w tym jej obiektów wystawianych w przestrzeni miasta, między innymi w Warszawie, Poznaniu (festiwal No Women No Art) i Bydgoszczy.

fot. Organizator
W roku 2012 Julia Curyło znalazła się w pierwszej piętnastce rankingu najbardziej znaczących młodych artystów – Kompas Młodej Sztuki. W tym samym roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczone na realizację serii rzeźb pneumatycznych „Kury”.
Ooooo... znowu ARTYSTkA potrzebuje podpórek, by znaleźć" sensonośne symbole"- widzimy Pana Jezusa który współczesnym artystom jest tak potrzebny, jak dawnym, tyle że raczej do bluźnierstw i" odbrązawiania". Konieczności odbrązawiania własnej osoby" artyści" nie widzą. Zawsze wygodniej odbrązawiać Kogoś innego. Tak więc dzisiejsi artyści przypominają mi postać z obrazu S.Dalego" Płonąca żyrafa", ową słynną i dziwną postać bez twarzy z szufladami w lewej nodze i w miejscu piersi, wspieraną kulami lekarskimi. Jest to więc sztuka kaleka i poprzez swój szydzący dydaktyzm jakby socrealistyczna??!
Co ta artystka bierze ze ma takie wizje? Brakuje tam jeszcze dmuchanej lali z seks-szopu.
ale szmira...
Julcia garuje wszędzie...
Ale fajne!! Oj poleciałoby sie w kosmos popatrzyć na ziemie z daleka...
namieszane oj namieszane...
A w jakim programie to było 'namalowane'?