POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.04.2016, 11:55:14] • Szczecin

Znakomity żeglarz odwiedził marszałka

Znakomity żeglarz odwiedził marszałka

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Wojciech Jacobson, uczestnik wyprawy Vagabond II spotkał się z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem w piątek, 15 kwietnia 2016 roku. Pretekstem do dzisiejszej wizyty było wyróżnienie, jakie znakomity polski żeglarz otrzymał w prestiżowym konkursie „Super Kolos”.

Panowie spotkali się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

- Na Pomorzu Zachodnim mamy wielu znakomitych żeglarzy i liczące się w Polsce kluby. W Zachodniopomorskiem już dawno postawiliśmy na aktywny wypoczynek, turystykę i sporty wodne. Żeglarstwo nie oznacza dziś tylko rywalizacji. To również sposób na życie, co całym swym dorobkiem potwierdza właśnie Wojciech Jacobson. Wpływ na popularność dyscyplin związanych z wodą w dużej mierze zawdzięczamy markowego produktowi, jakim stało się ponad trzydzieści portów i przystani zlokalizowanych na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego - mówił podczas spotkania marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Żeglarz otrzymał od marszałka województwa pamiątkowy zegar w kształcie steru żeglarskiego z dedykacją „Za całokształt osiągnięć żeglarskich z gratulacjami i najlepszymi życzeniami. Olgierd Geblewicz”.

- Moje ulubione miejsca, które poznałem dzięki żeglarstwu to Wyspa Wielkanocna, Wyspa św. Pawła na Oceanie Indyjskim oraz Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Z nieskrywaną satysfakcją obserwuję, jak rozwija się Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Brawo! To świetna idea! Obserwuję jej pozytywny odbiór zarówno przez adeptów żeglarstwa, jak i doświadczonych wilków morskich - powiedział Wojciech Jacobson.

Wojciech Jacobson urodził się w 1929 roku w Toruniu. Z wykształcenia jest chemikiem. W 1949 roku został członkiem Jacht Klubu AZS Szczecin. Uczestniczył w niezliczonej liczbie historycznych rejsów oceanicznych, m.in. na Vagabond II przez Przejście Północno-Zachodnie (1985-1988) oraz w żeglarskich wędrówkach np. na „Marii” z Ludomirem Mączką ze Szczecina do Calleo w Peru (1973-1974). Ponadto w 2001 roku opłynął przylądek Horn, a w 1993 roku wziął udział w przeprawie przez Cieśninę Magellana.

Łukasz Jucha
Główny Specjalista
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od wtorku do niedzieli pulsujące serce w centrum miasta przypomina o zbliżającym się finałowym finale WOŚP ■ 5 marca w Świnoujściu rusza kwalifikacja wojskowa. W tym roku kwalifikacji wojskowej podlegają przede wszystkim mężczyźni urodzeni w roku 2006. Dotyczy to także mężczyzn z roczników 2001 – 2005, którzy nie byli jeszcze na kwalifikacji. Przypominamy, że kwalifikacja nie jest poborem do wojska, tylko polega na nadaniu kategorii przydatności do służby. Kończy się ona wydaniem zaświadczenia o uregulowanym stosunku do służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa w Świnoujściu będzie przeprowadzona od 5 marca do 14 marca 2025 roku w Hoteliku przy Amfiteatrze, wejście od ul. Matejki ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■