POGODA

Reklama


Wydarzenia

UNIVERSAL MUSIC • Piątek [15.04.2016, 10:37:19] • Polska

BENJAMIN CLEMENTINE MIĘDZYNARODOWĄ GWIAZDĄ NA TEGOROCZNEJ GALI FRYDERYKÓW!

Już 20 kwietnia Benjamin Clementine uświetni swoim występem tegoroczną galę Fryderyków! Z tej okazji na rynku polskim ukaże się wersja deluxe Jego debiutanckiego albumu „At Least For Now”. Album zawiera wcześniej niepublikowane kompozycje, W TYM NAJNOWSZY SINGIEL „I WON’T COMPLAIN”.

Benjamin Clementine w ramach promocji swojego debiutanckiego albumu „At Least For Now” odwiedził Polskę dwa razy! Podczas swojej pierwszej wizyty wystąpił m. in. w radiowej Trójce i w studio DDTVN! Podczas swojej drugiej wizyty wystąpił na festiwalu ORANGE WARSAW FESTIVAL!

Debiutancka płyta zdobywcy prestiżowej Mercury Prize 2015! Benjamin Clementine to talent jakiego nie było od dawna na brytyjskiej scenie muzycznej, choć karierę zawdzięcza tak naprawdę pobytowi w Paryżu. Czerpiący z jednej strony z piosenki francuskiej, ale też fascynujący się rockiem i Marią Callas, klasycznie wykształcony pianista to oryginał na miarę Leonarda Cohena czy nawet Billie Holiday.
Szczery do bólu, głosem jakiego nie ma nikt, w niemal ekshibicjonistycznych kompozycjach opowiada swoje własne przeżycia. Muzycznie zręcznie krążąc między bluesem, folkiem, jazzem, a klasyczną piosenką francuską.

Wszystko zaczęło się 5 lat temu, kiedy niespełna 20-letni Benjamin Clementine rozczarowany życiem w Londynie, w przypływie impulsu kupił bilet w jedną stronę do Paryża. Pierwsze miesiące były niezwykle ciężkie. Młody artysta dorabiał grając na ulicy i w paryskim metrze. To tam został odkryty przez producentów. Jednocześnie zaczął też eksplorować dziedzictwo francuskiej piosenki - Brela, Ferré, Aznavoura… Ta muzyka zmieniła jego życie i dała inspirację do podzielenia się własnym doświadczeniem w swoich własnych piosenkach. Złamane serce, konflikty rodzinne, samotna włóczęga – to wszystko podsyciło wyobraźnię Benjamine’a. „At Least For Now” stało się jego prawdziwą muzyczną autobiografią. „Śpiewam to, co mówię, mówię to czuję, czuję to co gram” – podsumowuje swoją twórczość artysta.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PILNE Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■