POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.04.2016, 19:54:47] • zachodniopomorskie

Policjanci ujawnili dziuple i rozbili grupę samochodową

Policjanci ujawnili dziuple i rozbili grupę samochodową

fot. Policja

Czterech członków grupy, zajmującej się kradzieżami i rozbiórką samochodów na terenie Stargardu, Szczecina oraz Niemiec zatrzymali funkcjonariusze z wydziału Kryminalnego KPP w Stargardzie oraz KWP w Szczecinie. Podejrzani usłyszeli już część zarzutów, a sprawa nadal pozostaje rozwojowa.

W związku z licznymi kradzieżami pojazdów na terenie powiatu stargardzkiego funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego niemal od początku roku szczegółowo analizowali każde zdarzenie odnajdując wspólne cechy tych włamań. Kolejne działania operacyjne pozwoliły wytypować zarówno podejrzewanych o te czyny mężczyzn jak i miejsca, w których przechowują i rozbierają skradzione pojazdy.

Przeprowadzona na koniec marca br. realizacja tej sprawy pozwoliła zatrzymać czterech mężczyzn w wieku 26, 28, 31 i 33 lat. Są to dwaj mieszkańcy Stargardu oraz dwaj gminy Chociwel. Policjanci prowadząc czynności dokonali szeregu przeszukań, w wyniku których ujawniono rozmontowane kradzione pojazdy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa dokonywała kradzieży głównie aut marki Volkswagen oraz Audi.

Policjanci ujawnili dziuple i rozbili grupę samochodową

fot. Policja

Policjanci odzyskali skradzionego VW Turana oraz Audi A3 i zabezpieczyli mnóstwo części, a także akcesoriów pochodzące z wielu aut. Do sprawy zabezpieczono również VW T5 oraz Audi A4 oraz wyspecjalizowane narzędzia służące do kradzieży pojazdów.

Zatrzymanym łącznie przedstawiono już osiem zarzutów w tym kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Ponadto wobec dwóch włamywaczy, którzy już wcześniej karani byli za kradzieże zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 2 miesiące, a dwaj paserzy po poręczeniu majątkowym trafili pod dozór policyjny. Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu bada okoliczności związane z działalnością grupy, a w tym ile przestępstw tego typu ma ona na swoim koncie.


podkom. Łukasz Famulski


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■