POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.04.2016, 12:38:36] • Świnoujście

Trampkarze Floty pokonali Prawobrzeże

W niedzielne przedpołudnie 03.04.2016 r. o godzinie 11:00 rundę rewanżową zainaugurowali trampkarze Floty I Świnoujście. Pierwszym po zimowej przerwie przeciwnikiem Wyspiarzy był lokalny rywal Prawobrzeże Świnoujście. Z pojedynku dwóch świnoujskich klubów zwycięsko wyszła Flota I, która wygrała 2-1. Prowadzenie dla Floty I zdobył w 8 minucie Miłosz Grudziński, który strzałem głową pokonał bramkarza Prawobrzeża. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0. Tuż po przerwie groźną kontrę wyprowadził zespół Prawobrzeża; jeden z obrońców Floty zatrzymał napastnika rywali faulem, a sędzia przyznał gościom rzut karny mimo, iż zdarzenie miało miejsce przed polem karnym. Oskar Bochen nie zdołał obronić strzału i zrobiło się 1-1. Niebiesko-biali szybko wyciągnęli wnioski ze straconej bramki i już 5 minut później po ładnej akcji Bylewski-Szumlicki-Grudziński zdobyli - jak się później okazało - zwycięską bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie tym samym 3 punkty zostały przy ul. Matejki.

Skład Floty I : Oskar Bochen – Marcin Hapeńczuk, Maciej Nasiadko, Piotr Chołodecki (Stanisław Juszczak), Dawid Walczak – Miłosz Szypulski (Mateusz Gudalewski), Jakub Wiechecki, Mateusz Bylewski ( kapitan drużyny ), Liam Maćkowski (Jakub Nowak) – Maciej Szumlicki, Miłosz Grudziński.

Pozostali rezerwowi, którzy nie weszli na boisko: Hubert Wydra (bramkarz), Joshua Maćkowski, Krzysztof Augustyniak, Karol Kałużny.

Tego samego dnia o godzinie 14:00 zmierzyły się jedenastki Floty I (trener Piotr Polarczyk) i Floty II (trener Krzysztof Słowiński). To sparingowe spotkanie odbyło się dlatego, że mecz ligowy Floty II z Pionierem Żarnowo został przełożony na inny termin. Trener Floty I Piotr Polarczyk skorzystał w tym meczu z chłopców, którzy grali niewiele lub nie grali wcale w meczu z Prawobrzeżem, czyli przeciw „maluszkom” wybiegły można powiedzieć „rezerwy Floty I” oraz wracający po ciężkiej kontuzji Grzegorz Cellner, mający na co dzień miejsce w pierwszej 18-tce. Młodsi trampkarze Floty mieli natomiast możliwość rozegrania sparingu na pełnowymiarowym boisku, co z pewnością jest dla nich istotnym przetarciem przed meczami ligowymi. Starsi „Flociarze” nie dali Flocie II większych szans i pokonali młodszych kolegów i koleżanki aż 15-1.

Najsympatyczniejszym momentem spotkania była honorowa bramka dla Floty II którą zdobyła dziewczynka Amelia Prokop pod koniec spotkania. Zdarzyło się to dokładnie w 65 minucie, a ponieważ trampkarze zgodnie z przepisami grają 2*35 minut, więc bramka ta padła na 5 minut przed końcem meczu. Łupem bramkowym we Flocie I podzielili się natomiast: Eryk Szychowski – 4’, 36’, 42’, 53’, Dawid Tomf – 20’, Grzegorz Cellner – 27’, 39’, Krzysztof Kesterke – 31’,33’, Joshua Maćkowski 35’, Mateusz Gudalewski – 56’, 59’, Nikodem Buśko – 67’, Błażej Bigos – 68’, 70’.

Skład Floty I : Kacper Manikowski (Jakub Malkiewicz) – Nikodem Szlaga, Nikodem Buśko, Błażej Bigos, Eryk Harkowski – Dawid Tomf, Bartosz Jankowski, Dawid Mikula, Krzysztof Kesterke – Eryk Szychowski, Grzegorz Cellner (kapitan drużyny).
W meczu grali jeszcze: Joshua Maćkowski, Mateusz Gudalewski, Krzysztof Augustyniak, Stanisław Juszczak, Piotr Chołodecki.

Skład Floty II : Bramkarze: Adrian Ziemliński (Bartłomiej Kimel) – Obrońcy : Oliwier Szymański, Bartosz Manikowski, Igor Kamiński, Damian Rutkowski, Karol Manikowski, Kacper Czysiewski – Pomocnicy: Oliwier Piasecki, Piotr Biesiadziński, Mateusz Koguciński, Bartosz Kamiński, Amelia Prokop, Filip Stanny – Napastnicy: Gabriela Trzybińska, Marcin Sperkowski, Mateusz Słowiński.