POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [24.02.2007, 00:21:43] • Świnoujście

Świnoujska Organizacja Turystyczna i Północna Izba Gospodarcza - razem

Świnoujska Organizacja Turystyczna i Północna Izba Gospodarcza - razem

Na zdjęciu prezes Północnej Izby Gospodarczej – Dariusz Więcaszek i Prezydent Janusz Żmurkiewicz (fot. Sławomir Ryfczyński )

Przedsiębiorcy ze Świnoujścia, którzy chcieliby skorzystać ze specjalistycznych porad Izby Gospodarczej nie muszą już jechać do Szczecina. Od piątku 23 lutego Północna Izba Gospodarcza ma swoje biuro także w Świnoujściu.

To pierwszy poza „centralą” oddział w naszym województwie. Na trzecim piętrze budynku przy ul. Armii Krajowej 12 wszyscy zainteresowani będą teraz mogli skorzystać z informacji, które pomogą w kontaktach z biznesowymi partnerami nie tylko w Polsce. Przez dziesięć lat działalności Izby przystąpiło do niej ponad 850 firm polskich i zagranicznych. Obecnie PIG jest największą tego typu organizację w kraju.

Dyrektor biura Wojciech Brażuk fot. Sławomir Ryfczyński

W uroczystym otwarciu biura uczestniczyli prezes Północnej Izby Gospodarczej – Dariusz Więcaszek oraz dyrektor biura Wojciech Brażuk. Do przecięcia wstęgi stanęli także prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i Andrzej Lebdowicz – vice prezes PIG i prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. ŚOT będzie tu współgospodarzem. Taki „mariaż” nie jest dziełem przypadku. Wiele świnoujskich firm i przedsiębiorców, zainteresowanych działalnością Izby związanych jest z branżą turystyczną. Na co mogą liczyć po otwarciu biura? Porady prawne, ekonomiczne, organizację szkoleń, Internet dla firm, cykliczne spotkania ze specjalistami i znaczącymi osobami ze świata biznesu. To oczywiście – tylko część oferty PIG. Biuro zajmie się również obsługą inwestorów, którzy chcieliby rozpocząć działalność nad Świną. Na to właśnie szczególnie liczą władze miasta. Prezydent Janusz Żmurkiewicz mówił, że to właśnie jest najważniejszy wspólny cel; przyciągnąć inwestora. W tej chwili Izba zrzesza już 50 członków ze Świnoujścia.


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Sobota [24.02.2007, 21:08:58] • [IP: 87.96.11.***]

Baks uważaj na jaja !!

Gość • Sobota [24.02.2007, 12:45:38] • [IP: 88.156.232.***]

Ta organizacja turystyczna to zapewne kolejne kółko kolesiostwa do wydawania miejskiej kasy na nikomu niepotrzebne bzdety! Jest przecież PTTK, Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia i ŚTTU oni nudzą się od lat i nic nie robią dla miasta! Po co powołuje się kolejną sztuczną organizację? Chyba tylko aby doić miejską kasę! i znajomych wsadzić na dobrze płatne etaty!

Gość • Sobota [24.02.2007, 09:36:57] • [IP: 88.156.232.***]

Możejko już się do siotu zapisał to ich przypilnuje aby przekrętów nie było! Do izby nie musi się zapisywać, bo niedługo za niepłacenie czynszu (20 tyś.) izbę przydzieli mu Żmurek na Modrzejewskiej 20

Gość • Sobota [24.02.2007, 02:35:28] • [IP: 10.103.0.***]

juz niedlugo bedzie taki usmieszek!!

Pikaczu • Sobota [24.02.2007, 01:32:36] • [IP: 217.97.193.***]

Pan Brażuk - zdjęcie ok a'la Opowieści z Krypty.

Wilk • Sobota [24.02.2007, 01:01:14] • [IP: 217.97.199.*]

A co to za galeria twarzowców? Cisną mi się na usta pewne słowa jak wygląda FASOLA, oraz ten niejaki Brażuk, ale obrażanie ludzi po wyglądzie zostawiam czerwonym, oni to mają opracowane do perfekcji

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z budową sieci wodociągowej przy ulicy: boczna od Zalewowej, nastąpi przerwa w dostawie wody w dniu 08.10.2025r. Przewidywany czas przerwy w dostawie wody: 08.10.2025r. w godz.: 09.00 - 12.00. Obszar przerwy w dostawie wody: - ulica Zalewowa (na odcinku od ulicy Szmaragdowej do ulicy Pomorskiej), - ulica Szantowa, - ulica Spokojna, - ulica Gajowa, - ulica Odrzańska, - ulica Osiedlowa, - ulica Sztormowa Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o ostrożną jazdę w rejonie prowadzonych prac ■ Władze Świnoujścia ogłosiły, że 4 października 2025 będzie „Dniem Świnoujścia” — ważna data w kontekście 80. rocznicy powrotu miasta do Polski oraz 35 lat samorządności. Mieszkańcy będą mieli okazję uczcić historię miasta, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych i okolicznościowych ■ Woda z wodociągu "Odra, Przytór Wydmy" znów zdatna do spożycia. Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny potwierdził przydatność wody dla mieszkańców kilkunastu budynków. Poinformował o przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego „Odra, Przytór Wydmy”. Po przeprowadzonych badaniach laboratoryjnych stwierdzono, że jakość wody spełnia wszystkie normy określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku. Decyzja dotyczy odcinka wodociągu zaopatrującego około 50 mieszkańców budynków przy ulicach Zalewowej, Zarzecze oraz Sąsiedzkiej. W szczególności mowa o adresach: ul. Zalewowa: nr 39, 39a, 39b, 41 (Piekarnia Mewa), 42, 42a, 42b, 42c, 42d, ul. Zarzecze: nr 1, 2, 2a, 8, ul. Sąsiedzka: nr 2. ■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■