POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.03.2016, 10:39:51] • Polska

Wielkanoc w zachodniopomorskiej kuchni! Jakie potrawy przygotowujemy najczęściej?

Wielkanoc w zachodniopomorskiej kuchni! Jakie potrawy przygotowujemy najczęściej?

fot. Organizator

Malowanie jajek, ozdabianie święconki czy symboliczne polewanie się wodą w lany poniedziałek - to tradycje, które nieodłącznie każdemu z nas kojarzą się z Wielkanocą. Czy tak samo jest z świątecznymi potrawami? Okazuje się, że nie w każdym regionie naszego kraju panie domu równie chętnie przygotowują te same, tradycyjne przysmaki. Jakie dania goszczą najczęściej na wielkanocnym stole mieszkańców zachodniopomorskiego?

Wiosenna aura, która zwykle towarzyszy nam podczas Wielkanocy obecna jest nie tylko w powietrzu, ale pierwsze jej zwiastuny pojawiają się także w naszych świątecznych dekoracjach. Bukiety z pąkami pierwszych bazi, żonkile, rzeżucha czy gałązki bukszpanu to elementy dekoracyjne, które znajdziemy na większości polskich stołów. Nie zawsze jednak sprawa wygląda tak samo w przypadku tradycyjnych potraw, które pojawiają się w naszym wielkanocnym menu. W zachodnio-pomorskim, na wielkanocnym stole nie może zabraknąć żurku i barszczu białego, aż 59% pań domu z tego regionu podaje bliskim jedną z tych tradycyjnych zup podczas Świąt. Mieszkańcy województwa zachodnio-pomorskiego nie wyobrażają sobie Wielkanocy także bez tradycyjnych jajek, aż 85% z nich deklaruje, że są one obowiązkowym elementem ich jadłospisu. W tym okresie mieszkańcy zachodniopomorskiego chętnie przygotowują także sałatkę jarzynową (34%) oraz pieczone mięso (17%). Mimo tego, że te tradycyjne dania na stałe wpisały się w nasze wielkanocne menu, w tym okresie coraz chętniej jednak eksperymentujemy. Jak wynika z badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie marki WINIARY 38% mieszkańców zachodniopomorskiego deklaruje, że na ich świątecznych stołach co raz częściej pojawiają się też nowe dania, których wcześniej nie było. Warto to wykorzystać i zaprosić bliskich do kuchni, by wspólnie przygotować potrawy, które dobrze znają w zupełnie nowej odsłonie!

Kto powiedział, że barszcz biały musi być zawsze taki sam? Z pomocą Barszczu białego Nasza Specjalność WINIARY, dojrzałego awokado i śmietanki, możesz zaserwować swojej rodzinie egzotyczne święta. Biały barszcz wiosenny z awokado to propozycja kulinarna dla tych, którzy poszukują nowych odkryć barszczu. Aby go przygotować potrzebujemy: 1 opakowania Barszczu białego Nasza Specjalność WINIARY, 2 sztuk awokado, 100 ml śmietanki 30%, garść świeżego szpinaku,

4 jajek przepiórczych, łyżki smalcu oraz soli i pieprzu do smaku. Awokado kroimy do pestki z każdej strony, lekko przekręcamy i usuwamy pestkę, łyżką ostrożnie wydrążamy miąższ awokado i kroimy go w kostkę. Następnie miąższ z obu owoców zalewamy 500 ml wody i gotujemy 3 minuty, a następnie miksujemy. Barszcz biały Nasza Specjalność WINIARY rozprowadzamy w 500 ml zimnej wody, łączymy z awokado i gotujemy 5 minut. Później kroimy szpinak w paseczki, dodajemy do zupy i doprawiamy ją solą i pieprzem. Na maśle smażymy jajka sadzone. Zupę rozlewamy do bulionówek, podajemy z jajkiem i gotowe. Bliscy z pewnością będą zachwyceni oryginalną odsłoną barszczu!

Aby zaskoczyć bliskich zupełnie nową odsłoną tradycyjnych jajek możemy podać je na przykład faszerowane pieczarkami. Do przygotowania tej przystawki potrzebne nam będą: 2 łyżki Majonezu Dekoracyjnego WINIARY, 8 jajek ugotowanych na twardo, 500 g pieczarek, mała cebula, łyżka masła, 5 liści sałaty, pieprz i sól oraz kiełki rzodkiewki do dekoracji. Jajka obieramy, kroimy na połowę i ostrożnie wyjmujemy żółtka. Pieczarki i cebulę obieramy i kroimy w drobną kostkę oraz podsmażamy razem na maśle. Następnie ostudzone warzywa łączymy z żółtkiem i Majonezem Dekoracyjnym WINIARY oraz doprawiamy solą i pieprzem. Połówki jajek napełniamy farszem i układamy na półmisku wyłożonym liśćmi sałaty i kiełkami rzodkiewki. Smacznego!

* Badanie konsumenckie „Odkrywamy smaki rodzinnych chwil”, przeprowadzone przez firmę Millward Brown na zlecenie marki WINIARY, 2014.

Po więcej pomysłów na oryginalne wielkanocne dania zapraszamy na www.winiary.pl.

WINIARY to marka, która od lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują współczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, majonezy, buliony, sosy, Pomysły na…, dania instant, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych produktów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić posiłek. Na stronie www.winiary.pl panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011, 2012 oraz 2015 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■