POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.03.2016, 17:32:52] • Świnoujście

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemałe zdziwienie przeżyli kierowcy jadący w środę ulicą 11 Listopada, gdy dostrzegli na drodze funkcjonariusza niemieckiej policji zatrzymującego samochody. Zdziwienie pogłębiało się, gdy zatrzymani dostrzegali stojącego w zatoczce policyjnego mercedesa naszych zachodnich sąsiadów i policjantkę ruchu drogowego w mundurze polskiej policji. Jak się okazało, takie patrole organizowane są nawet kilka razy w miesiącu!

Zatrzymani przez niemieckich funkcjonariuszy kierowcy, nie musieli się martwić o barierę językową, ponieważ w wspólnej, polsko-niemieckiej służbie, brała udział także policjantka ze Świnoujścia, która na co dzień pełni służbę w ruchu drogowym.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Funkcjonariuszka ruchu drogowego ze Świnoujścia, wraz z niemieckimi policjantami, sprawdzała zatrzymanych kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawień do kierowania.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy policjanci oraz ich samochód, wzbudzili także niemałe zainteresowanie jednego z naszych Czytelników, który widząc z okna funkcjonariuszy z Niemiec, zapytał, na jakich zasadach niemiecka policja wykonuje swoje czynności na polskich drogach?

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Czytelnik

O odpowiedź na pytanie Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika policji w Świnoujściu - mł. asp. Magdalenę Figarską-Śnieć.

- W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej. Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym - informuje mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 270, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 270

Gość • Wtorek [05.12.2017, 15:43:53] • [IP: 178.238.252.***]

Zechcecie jeszcze powrotu TUSKA . ..

Gość • Wtorek [15.03.2016, 16:39:19] • [IP: 188.146.28.**]

Jestem pewien że mamy wystarczającą ilość policjantów do kontroli naszych kierowców i nie potrzebne jest nam wsparcie, bratniej pomocy, na pewno ja nie zatrzymam się takiemu policjantowi w Polsce.

wysłać Klossa na nich • Wtorek [15.03.2016, 01:35:11] • [IP: 46.112.247.***]

Nowa Rota: Nie będzie Niemiec klął nam" Rauusss!", kierowców nam germanił...!

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 22:06:38] • [IP: 79.184.16.**]

a wy wszyscy zawistnicy nie umiecie przeczytać tekstu do końca i ze zrozumieniem??wyraźnie pisze że po obu stronach są takie patrole, a tzn że u nich są patrole z polskimi policjantami

Ekwita Polel • Poniedziałek [14.03.2016, 18:42:24] • [IP: 188.146.80.***]

Polityka Tuska i KODziarzy jak na dłoni. Tzn. jak na ulicach.

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 17:34:44] • [IP: 178.238.251.***]

Ustawę 1066 cedującą ostatni bastion polskiej suwerenności podpisał Donald Tusk - namiestnik Angeli Merkel i przypieczętował marionetkowy prezydent Bronisław Komorowski. Nie wiem czy wy ale ja z roku na rok obserwuję mocniejszą germanizację tych ziem - zupełnie tak jakby były one przygotowywane do wielkiego przejęcia - do wielkiego powrotu na swoje ziemie. Wszystko już nieomal jest ich - pozwalają sobie nawet na taką zniewagę jak niemieckie piosenki ''hajli hajlo'' przy polskim okręcie wojennym jeszcze kilka lat temu niemieckie kapele, grały tylko po niemieckiej stronie. Mamy rocznicę Swindemunde, mamy fontannę z niemieckimi napisami a drogi i promenady są przedłużeniem ich dróg tak samo jak ich kolej. Zupełnie jak to robili na terenach mających iść pod rozbiory lub okupację wojenną w historycznych latach.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 21:52:11] • [IP: 109.241.63.***]

ciekawe a jego dziadek może w obozie pracował przy komorach, cyklon wpuszczał i dostawał mleko, bo to było dla niego szkodliwe.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 18:07:17] • [IP: 46.112.228.**]

Takie to ciekawe prawo zgotowała nam elyta PO-PSL. I dzisiaj ta sama elyta pod przykrywką KOD niby broni naszej demokracji a tak na prawdę chcą Polskę oddać w obce ręce za korzyść dla siebie...

Gość • Niedziela [13.03.2016, 12:50:16] • [IP: 109.45.0.***]

Zobaczcie. ...!! te wszystkie zdjecia przeciez kontroli dokonuje polski Policjant, to on sprawdza dokumenty, auto i trzezwosc na polskim sprzecie i na podstawie polskich przepisow. Policjant z Niemiec tylko asystuje tej kontroli nic wiecej.

GORAL • Niedziela [13.03.2016, 11:34:03] • [IP: 176.100.194.***]

HEJ KODOWCY, TO NIE WIECIE ZE UMOWE INGERENCJI NIEMIECKIEJ POLICJI, A NAWET WOJSKA PODPISAL WASZ KOMOREK?A TERAZ AJ WAJ

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:07:48] • [IP: 94.16.151.***]

A ja pytam czy to jest zgodne z ustawą zasadniczą? Co to ma znaczyć, w Polsce jest Polska i prawo do kontrolowania mają tylko Polskie służby. I nie chodzi tu o nienawiść tylko o prawo i suwerenność Państwa i Narodu.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:49:58] • [IP: 188.146.137.**]

Witam, czy w nas wszystkich musi być tyle gniewu. Zresztą czy komuś sie stała krzywda z powodu tych kontroli? A gdyby złapali pijanego kierowce który mógłby potrącić dziecko? bo temu to służy.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:05:26] • [IP: 93.94.184.***]

Dlaczego NIEMCY jeżdżą bez świateł i nie dostają mandatów proszę mi to wyjaśnić bo u nich masz złe opony np nie zimowe to dostajesz mandat bez gadania a tu co za przywileje a może bariera językowa stoi na przeszkodzie ZRÓBCIE COŚ Z TYM bo nie może być tak że są równi i równiejsi

Gość. Slawek • Niedziela [13.03.2016, 06:08:29] • [IP: 68.4.159.***]

To nie moze byc prawda . Kto PODPISALA Taka unowne uwlaczajaca godnosci Polaka . CZY nie rozumie ie ZE my IM nigdy nie wybaczymy milioow zamordowanych Polakow NIGDY. TEGO DOMAGAJA SIE POMORDOWANI.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 02:32:38] • [IP: 93.94.187.***]

nawet by mi noga nie drgnela z gazu jak bym zobaczyl niemieckiego policjanta w polsce ktury pruboje mnie zatrzymac

Gość • Sobota [12.03.2016, 21:52:01] • [IP: 95.222.35.**]

to jest normalne i prawne, mieszkam pod holenderska granica i podobne kontrole policji holenderskiej rowniez kontroluja na terenie niemiec, tak wiec nic dzi2wwnego, policja niemiecka moze wtargnac 130 km w glad holandi jak rowniez holederska policja moze to samo zrobic jezeli jest taka potrzeba, jestesmy w UE i to sie odbywa w ramach podpisanej umowy wchodzac do UE

Gość • Sobota [12.03.2016, 19:15:26] • [IP: 83.21.206.***]

w porozumieniu jest mowa o współpracy i wymianie informacji ale nie ma ani słowa o tym że niemiecki policjant ma prawo zatrzymywać na terytorium polskim, polskich obywateli. dobrze że na mnie nie trafiło bo byłby niezły dym...

Gość • Sobota [12.03.2016, 18:49:20] • [IP: 88.156.235.***]

takie patrole to super pomysł, ale powinne się raczej przemieszczać po mieście i nie sprawdzać trzeźwość kierowców ale styl, technikę i parkowanie niemieckich pojazdów w tym także rowerów niemieckich jeżdżących jednokierunkowymi pod prąd TO BYŁOBY SUPER

duch pileckiego • Sobota [12.03.2016, 18:00:00] • [IP: 62.210.129.***]

kolaboranci

maximus • Sobota [12.03.2016, 17:27:11] • [IP: 95.147.216.***]

W NIemczech możesz powiedzieć polskiemu policjantowi sp...j i nic Ci nie zrobią. Dokumenty dajesz Niemcowi. A Niemcowi w Polsce możesz powiedzieć to samo i też nic Ci nie zrobią. Ale życie jest jakie jest, są złodzieje, są różni magicy. ..i niech sobie razem patrolują jak im lepiej. Byle by było bezpieczniej. Wiadomym jest że nadgorliwość funkcjonariuszy i tworzenie bajek na potrzeby przełożonych jest wielka... jak on to uratował przechodnia itp Bajkopisarze siedzą we wszystkich słuzbach...zwłaszcza w straży miejskiej. Seją kit do gazet.. z nudów, z braku że nic się nie dzieje, że ciągła cisza. Lubią jak się o nich mówi, jak to pan policant życie uratował, każdy z nich chciałby być antyterrorystą lub przynajmniej mieć karabin maszynowy. Uwielbiają regułki prawne z paragrafami, dowolnie je interpretując. ..oczywiśćie aby podkreślić ich ważność. Język i mowa funkcjonariusza już sama w sobie jest śmieszna, a jeszcze jak usiłuje być ważny przy tym... to już jest kino. Powagi dodają im pedalskie wąsiki.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:22:57] • [IP: 195.150.11.*]

TOŻ TO JUŻ JEST OTWARTE PRZEJĘCIE POLSKI JUŻ NIE BĘDE PRZYKŁADAŁ UCHA DO SZY CZY JUŻ MASZERUJĄ ONI JUŻ TU SĄ.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:19:26] • [IP: 83.19.196.***]

A CZY POLSCY POLICJANCI ZATRZYMUJĄ SAMOCHODY W NIEMCZECH.TAKIE ZACHOWANIE POLICJANTA NARUSZA KILKA USTAW

Mattioo • Sobota [12.03.2016, 14:03:08] • [IP: 195.80.129.***]

osz kurde, tak to tu nie będzie. Nie będzie NIEMIEC polskich samochodów w POLSCE zatrzymywać! Zważywszy na to, że naród niemiecki z Merkel na czele próbują sobie z Uni zrobić 4tą Rzeszę na jakich zasadach mają pozwolenie na przeprowadzanie czynności jednak po naszej stronie granicy?! To żadna strefa buforowa a terytorium RP na litość boską!! nie zatrzymywać się przed niemieckim patrolem! A władze niech coś z tym zrobią.. na zbyt wiele sobie pozwalają!

Gość • Sobota [12.03.2016, 14:00:13] • [IP: 195.80.129.***]

niech wypierniczają pilnować u siebie porządku.. już sobie nie radzą z hołotą którą sobie sprowadzili to u nas porządku będą pilnować?!

Gość • Sobota [12.03.2016, 13:42:29] • [IP: 92.42.118.***]

Zapomnieliście ze Polska istnieje tylko teoretycznie?? Sprzedaliście kraj za pare euro.Wstyd i hańba!!

Oglądasz 1-25 z 270
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W dniu 1 sierpnia 2024 r, o godzinie 17.00, w mieście, w ramach treningu uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Podobnie będzie w innych polskich miastach. Sygnał ciągły trwać będzie minutę. Syreny włączone zostaną również na statkach cumujących w świnoujskim porcie oraz promach Żeglugi Świnoujskiej. Trening systemów alarmowych będzie jednocześnie upamiętnieniem 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i formą uczczenia Powstańców oraz wszystkich zamordowanych w czasie Powstania przez hitlerowskich okupantów. ■ Wtorek: Z inicjatywy prezydent Joanny Agatowskiej od godz. 14.30 w sali hotelu Interferie rozpoczęły się obrady V nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Sesja poświęcona jest wypracowaniu stanowiska w sprawie budowy portu kontenerowego w Świnoujściu ■ Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. Są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i systemu demokratycznego. I jako takie muszą przetrwać. W całej swojej, także niedawnej historii, stały na straży wolności, demokracji, obywatelskiego prawa do debaty publicznej, prawdy i odpowiedzialności za słowo. W interesie Polski jest, by to się nie zmieniło ■ Agresja w biały dzień: Młody mężczyznapobity przy MDK ■ Votum zaufania dla prezydent Joanny Agatowskiej ! Z nadzieją na pozytywne zmiany w mieście Rada Miasta jednogłośnie zaaprobowała plany przedstawione przez obecną władzę miasta ■ 9 lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Miasta poświęcona specjalnie planom budowy terminala kontenerowego po odwołaniu od decyzji o lokalizacji terminalu kontenerowego ■ Zwrot w sprawie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu. Prezydentka Miasta Joanna Agatowska odwołała się od decyzji Wojewody stwierdzającej lokalizację tej bazy w Świnoujściu ■ Decyzja Straży Granicznej uniemożliwia w rozpoczynającym się sezonie dojazd Komunikacją Autobusową do plaży na Warszowie ■ Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu powierzyła funkcję prezesa Iwonie Andrzejczyk-Szawerdo. W środę (26.06.) podpisano kontrakt ■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■