POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.03.2016, 07:58:29] • zachodniopomorskie

Pierwsze karty dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

Pierwsze karty dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Rodziny z przynajmniej dwojgiem dzieci oraz osoby starsze odbiorą w środę, 9 marca 2016 r. pierwsze Zachodniopomorskie Karty Rodziny i Zachodniopomorskie Karty Seniora. Uroczystość odbędzie się w Międzyzdrojach, ponieważ z tej gminy napłynęło do tej pory najwięcej zgłoszeń do programu. W spotkaniu uczestniczyć będzie członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Zachodniopomorskie karty są częścią programu „Region dla Rodziny”, którego celem jest wspieranie rodzin i seniorów z naszego województwa. Karty umożliwiają korzystanie ze zniżek rodzinom z przynajmniej dwojgiem dzieci oraz seniorom powyżej 60 roku życia. O wydanie dokumentu można w tej chwili starać się w 30 zachodniopomorskich gminach. To m.in. Międzyzdroje, Kołobrzeg, Szczecinek, Drawsko Pomorskie, Trzcińsko-Zdrój, Cedynia.

Karty umożliwiają korzystanie ze zniżek oferowanych przez lokalnych partnerów – instytucje kultury, edukacyjne, restauracje, przedsiębiorców. Do tej pory do programu kart przystąpiło 18 partnerów, w tym marszałkowskie instytucje kultury – Opera na Zamku, Muzeum Narodowe w Szczecinie czy Teatr Polski. Lista partnerów cały czas poszerza się, a do programu dołączają kolejni przedsiębiorcy oraz instytucje z Pomorza Zachodniego i kraju.

Pierwsze karty dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

– Zależy nam na budowaniu wielopłaszczyznowych przedsięwzięć, w których realizację zaangażowane są gminy i powiaty, przedsiębiorcy z regionu, organizacje pozarządowe. Jest to niełatwy proces, wymagający czasu, wsparcia wielu partnerów z regionu oraz współdziałania na szczeblu lokalnym. Jesteśmy na początku drogi, przed nami jeszcze wiele pracy, ale podjęte do tej pory działania prognozują, że program kart będzie rozwijał się i cieszył się zainteresowaniem zachodniopomorskich rodzin i seniorów – uważa marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Do tej pory wnioski o wydanie zachodniopomorskich kart złożyło ponad 400 osób.

Pierwsze Zachodniopomorskie Karty Rodziny oraz Zachodniopomorskie Karty Seniora zostaną wręczone w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach (sala konferencja) w środę, 9 marca 2016 r. o godzinie 14. W spotkaniu, oprócz uczestników programu, wezmą udział członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska oraz burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz.

Karty przyznaje się na podstawie wniosku złożonego w urzędzie gminy lub miasta, które przystąpiły do programu zachodniopomorskich kart. Lista gmin oraz wszystkie informacje o programie kart dostępne są na stronie internetowej: http://www.rodzina.wzp.pl/

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [15.03.2016, 23:23:40] • [IP: 31.182.94.*]

Czyli w Ś-ciu się ne da.

Gość • Piątek [11.03.2016, 10:10:46] • [IP: 193.69.22.**]

JAWNA DYSKRYMINACJA!!

Gość • Piątek [11.03.2016, 08:56:09] • [IP: 62.69.229.**]

Czy Świnoujścianin ma szansę ją uzyskać?

Gość • Środa [09.03.2016, 21:31:46] • [IP: 92.42.113.**]

Ja nie chcę karty, ja chcę 500+, jak długo jeszcze?

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■