POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.03.2016, 11:43:09] • Świnoujście

Czytelniczka: Żal patrzeć na ten bajzel

Jeden wielki syf – opisuje widok w okolicach Słodkiego Centrum nasza Czytelniczka. - Nikt nie sprząta połamanych drzew. Nie wiadomo, czy to połamał wiatr, czy już ktoś szykuje sobie teren do wyrąbania, bo co cieńsze połamane.

Byłam dzisiaj, w taka fatalną pogodę, nad morzem - zaczyna swój list nasza Czytelniczka - i w tym pasie lasu nadmorskiego jest jeden wielki syf. Nikt nie sprząta połamanych drzew. Nie wiadomo, czy to połamał wiatr, czy już ktoś szykuje sobie teren do wyrąbania, bo co cieńsze połamane. Leśniczy tego nie sprzątnie, bo to nie jego teren. Ciekawe, kto się tym zajmie. Żal patrzeć na ten bajzel. To było w przejściu koło Słodkiego Centrum chyba po lewej i po prawej stronie, ale tak jest z pewnością i w innych przejściach też.

Rzecznik prezydenta Robert Karelus twierdzi, że obszar zieleni pomiędzy wydmami a promenadą, oprócz interwencji doraźnych, gruntownie sprzątany jest co najmniej 3 razy w roku: wiosną, przed sezonem letnim i po jego zakończeniu. Dodatkowo, w razie potrzeby, konkretne miejsca sprzątane są w ramach prac interwencyjnych. Podobnie, jak w poprzednich latach, w najbliższych dniach nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na wykonawcę tych prac.

- Trudno natomiast odnieść się do samego anonimowego „listu czytelniczki”, w którym zamiast konkretów o które w przyszłości proszę, znajdują się przede wszystkim domysły, jak na przykład słowa, że: „bajzel (…) chyba po lewej i po prawej stronie ,ale tak jest z pewnością i gdzie indziej” – komentuje rzecznik. - Czytelniczka używa określenia „wielki syf”, ale nie mówi o śmieciach, tylko połamanych gałęziach czy drzewach, które na obszarach zalesionych, szczególnie o tej porze roku, są raczej czymś normalnym. Naturalnym bowiem jest, że silne wiatry, jakie nawiedzają naszą wyspę w okresie jesienno – zimowym, powodują pewne uszkodzenia, szczególnie w słabszym drzewostanie, które jednak zawsze na wiosnę są sprzątane.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [15.03.2016, 18:10:37] • [IP: 46.112.217.***]

Szkoda, że są ludzie, którym się wydaje, że do języka oficjalnego weszło to słowo na" s". Język polski ma mnóstwo innych słów na wyrażenie tego, co spostrzegła" czytelniczka".

Gość • Niedziela [13.03.2016, 16:27:34] • [IP: 79.96.31.***]

Dobrze by było ten cały" syf" przysypać gruzem, lub żużlem.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:57:55] • [IP: 93.94.185.***]

W CENTRUM NA PARKINGU NA STASZICA ZA SKLEPEM Z TV JEST ISTNE WYSYPISKO ŚMIECI I GRUZÓW JUŻ OD DŁUGIEGO CZASU, SŁUŻBY SPRZĄTAJĄCE OGLĄDA TO CODZIENNIE ALE TEGO NIE SPRZĄTA, WSTYD PRZED MIESZKAŃCAMI NIEMIEC, KTÓRZY TAM PARKUJĄ IDĄC DO ROSSMANA.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:57:08] • [IP: 93.94.185.***]

W CENTRUM NA PARKINGU NA STASZICA ZA SKLEPEM Z TV JEST ISTNE WYSYPISKO ŚMIECI I GRUZÓW JUŻ OD DŁUGIEGO CZASU, SŁUŻBY SPRZĄTAJĄCE REMONIDIS OGLĄDA TO CODZIENNIE ALE TEGO NIE SPRZĄTA, WSTYD PRZED MIESZKAŃCAMI NIEMIEC, KTÓRZY TAM PARKUJĄ IDĄC DO ROSSMANA.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W najbliższym czasie tunel zostanie zamknięty w nocy z czwartku na piątek (16/17 kwietnia). Pomiędzy godz. 22 a 5 naprawiany będzie jeden z wentylatorów. W nocy z piątku na sobotę (17/18 kwietnia) w tunelu będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W tym czasie konstrukcja będzie uszczelniana. Jeszcze przed majówką wykonany zostanie przegląd systemów pożarowych w tunelu, więc będzie on zamknięty w godz. 23-5 w nocy z 22 na 23 kwietnia (środa/czwartek). Noc później (czwartek 23/piątek 24 kwietnia) myte będą lampy, a ruch w godz. 22-5.30 będzie wahadłowy. W maju tunel planowo będzie zamknięty w godz. 23-5 dwa razy - w nocy z 8 na 9 maja (piątek/sobota) dokonywane będą pomiary oświetlenia, a w nocy z 11 na 12 maja (czwartek/piątek) będzie przegląd wentylacji. Podczas całkowitego zamknięcia w tunelu dopuszczony będzie ruch autobusów i pojazdów uprzywilejowanych po uprzednim kontakcie z dyspozytorem. Dla kierowców uruchomiony będzie prom na przeprawie Warszów. Bielik odpłynie z Warszowa o godz. 23, o północy, o godz. 1, 2, 3 i 4.30, a z centrum o godz. 23.30, 0.30, 1.30, 2.30, 3.50 i 5. W czasie ruchu wahadłowego w tunelu Bielik będzie w gotowości, a komunikację między wyspami zabezpieczy autobus linii N. ■