POGODA

Reklama


Wydarzenia

radioswinoujscie.pl • Sobota [13.02.2016, 08:49:57] • Polska

Ludovico Einaudi 12 września 2016, ICE Kraków

Ludovico Einaudi 12 września 2016, ICE Kraków

fot. Organizator

Komponował utwory do takich filmów jak „Nietykalni”, „Doktor Żywago” czy „To właśnie Anglia”. Jego muzyka jest prosta, zupełnie jak jego słowa – zgodnie z powiedzeniem, że w prostocie kryje się prawdziwa głębia. Ludovico Einaudi, wspaniały pianista i kompozytor, którego muzyka inspiruje ludzi w każdym wieku, 12 września wystąpi w ICE Kraków.

Ludovico Einaudi urodził się w 1955 roku w Turynie jako wnuk pierwszego demokratycznego prezydenta Włoch. Rodzina spodziewała się, że zostanie kolejnym reformatorem lub wybierze karierę naukową, Einaudi czuł jednak potrzebę odcięcia się od historii swojej rodziny, aby w pełni stać się sobą. Szybko odkrył, że życie bez muzyki jest zbyt puste – zupełnie jak w słynnym utworze Johna Cage’a „4’33”, w którym nie usłyszymy nic oprócz ciszy.

Swoją przygodę z pianinem rozpoczął, kiedy miał sześć lat. Dzięki siostrze poznał buntowniczą muzykę lat 60tych: Hendrixa, Dylana i Stonesów. Jednak prawdziwe muzyczne wykształcenie zdobył u boku uznanego włoskiego kompozytora Luciano Bero. To właśnie on nauczył Einaudiego, że muzyka jest obecna wszędzie – od architektury po drzemiące w każdym człowieku emocje.

Jego najnowszy album, „Elements”, inspirowany jest zarówno starożytnymi greckimi ideami, jak również teoretycznymi rozważaniami Kandinsky’ego. Znajdziemy tu 12 korespondujących ze sobą utworów. Przy nagrywaniu korzystano z pianina, instrumentów smyczkowych, perkusji, gitary i instrumentów elektronicznych. Dało to bogatą i głęboką kompozycję dźwięków połączoną ze świeżymi brzmieniami akustycznymi i elektronicznymi.

Koncert Ludovico Einaudiego w ICE Kraków 12go września tego roku będzie doskonałą okazją, by wysłuchać najpiękniejszych utworów artysty w kameralnej atmosferze.

Bilety w cenach od 179 zł wejdą do sprzedaży w poniedziałek 15 lutego o godz. 10.00 na www.LiveNation.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PILNE Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■