POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.11.2015, 11:08:01] • zachodniopomorskie

Dziewczyny najlepiej piszą o pograniczu

Małgorzata Makuch z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, Monika Rzeżutka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Broniewskiego w Świdwinie oraz Patrycja Białowolska z IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zwyciężyły w konkursie o „Młodzieżową Nagrodę Dziennikarską – dziennikarstwo na pograniczu”.

Pomysł na konkurs o „Młodzieżową Nagrodę Dziennikarską – dziennikarstwo na pograniczu” zrodził się w trakcie przygotowań do Ósmych Polsko-Niemieckich Dni Mediów, których gospodarzem było w tym roku Województwo Zachodniopomorskie. Zadaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych było przedstawienie pracy dotyczącej życia na pograniczu.

Spośród nadesłanych prac jury konkursu, które pracowało pod przewodnictwem dyrektora Gabinetu Marszałka Krzysztofa Barczyka, nagrodziło trzy prace.

„Młodzieżową Nagrodę Dziennikarską” zdobyła Małgorzata Makuch z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Autorce zwycięstwo zapewniły spostrzeżenia z tygodniowej wizyty w niemieckiej szkole w Rinteln, gdzie nawiązała nowe przyjaźnie („Rinteln – miasto nowych przyjaźni”). Druga lokata przypadła Monice Rzeżutce z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie, która została nagrodzona za felieton „Po sąsiedzku z Berlinem”. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Białowolska z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie za artkuł „Niemiecki w zastosowaniu: jak młodzież szczecińska opisuje kontakty z obcojęzycznymi rówieśnikami?”.

Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się do 15 grudnia 2015 r.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■