POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [07.11.2015, 17:35:54] • Świnoujście

Siedem bramek „Floty” w meczu z „Koroną”!

Kolejne wysokie zwycięstwo odniosła piłkarska drużyna MKS „Flota”. Grający obecnie w A klasie zespół z trenerem Tomaszem Błotnym podejmował w sobotę „Koronę” Stuchowo. Świnoujścianie byli faworytem tego meczu jednak jeszcze w po pierwszym kwadransie drugiej połowy zapowiadało się raczej na niespodziankę aniżeli kolejne zwycięstwo. Na szczęście, nasi piłkarze zdołali się na czas obudzić z boiskowego letargu.

Początek meczu nie zapowiadał nerwowych chwil jakie mieli przeżyć później kibice. Flota kontrolowała grę i organizowała ofensywne wyjścia na połowę rywali. Jedno z nich, w 13 minucie zakończyło się fantastycznym uderzeniem z dystansu Mariusza Helta. Piłka trafiła w poprzeczkę. Wynik meczu otworzył jeszcze przed przerwą Michał Nowak i świnoujścianie schodzili na przerwę z jedno-bramkowym prowadzeniem.

Pięć minut po przerwie, strzelec pierwszej bramki stanął przed szansą podwyższenia rezultatu jednak tym razem nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Łukaszem Woźnym w bramce Korony. Kilka minut później „Flota” przeżywa ciężkie chwile. Najpierw Przemysław Rygielski ukarany zostaje czerwoną kartką i musi opuścić boisko. Pięć minut później, Łukasz Gądek w bramce „Floty” instynktownie broni strzał z bliska Bartłomieja Polaka. Napór gości i „letarg” Floty przynosi efekt gościom w 66 minucie w postaci wyrównującej bramki. Na szczęście stracony gol podziałał na „Flotę” jak dobry budzik. Już minutę później gości skarcił Łukasz Mickiewicz. Flota znów wyszła na prowadzenie i nie dało już sobie odebrać inicjatywy do końca meczu.

Na trzecią bramkę kibice czekali do 74 minuty, a strzelcem okazał się tym razem Michał Nowak. Trzy minuty później, Grzegorz Skwara precyzyjnym uderzeniem umieszcza po raz czwarty piłkę w siatce bramki „Korony”. Była to 22 bramka pomocnika „Floty” w tych rozgrywkach.

W 81 minucie piłka po raz kolejny znajduje drogę do bramki Korony. Tym razem celnie uderzał Michał Nowak. Na 6:1 podwyższył Mariusz Helt, popisując się tym razem piękną „główką”. W samej końcówce meczu pod polem karnym gości pojawili się także obrońcy Floty. I właśnie obrońca –Dawid Trafalski ustalił w 93 minucie spotkania wynik meczu. „Flota wygrała 7:1. Do końca jesiennej rundy rozgrywek „Flocie” pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze. 15 listopada świnoujścianie wyjeżdżają do Dziwnowa, a ostatni mecz przed zimowa przerwą rozegrają u siebie, 21 listopada. Przeciwnikiem świnoujścian będzie wówczas zespół Pioniera Żarnowo.