POGODA

Reklama


Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Środa [19.08.2015, 08:44:03] • Świnoujście

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

fot. Agnieszka Puszcz

Niełatwy to powrót. Wszak Fama to festiwal kabaretowych legend. Niełatwo podjąć takie wyzwanie. Tym większe słowa uznania należą się młodej generacji polskiego kabaretu, artystom próbującym zerwać ze schematami komercyjnej tandety letnich rozśmiesza czy. Taki jest właśnie „Czar prysł”, kabaret który wystąpił w Jazz Club Scena 18 sierpnia.

„Współczesne kabarety to: „dupa, dupa, dupa, ha, ha, ha!” – napisali na swoim profilu aktorzy „Czaru” . Sami próbują sięgnąć jeszcze głębiej. Gdzieś w okolicach nadnercza znaleźli nieprzebrane złoża humoru najprymitywniejszego z prymitywnych. „Złożami tymi karmimy się i przyznajemy, że jest to nieprzyzwoite ale jednak śmieszne, nieprzyzwoicie śmieszne!”-przyznają.

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

fot. Agnieszka Puszcz

W czasie tego występu publiczność nie reagowała salwami śmiechu. Cóż… w dużej części była to męska publiczność a „Czar prysł” bezlitośnie dobiera się do męskich przywar, demaskuje sposoby farbowanych macho na szybki podryw.

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

fot. Agnieszka Puszcz

Jak na kabaret temat trudny ale dali radę.

Jakby kabaret – kabaret wraca na Famę

fot. Agnieszka Puszcz

Nam spodobała się szczególnie damska rodzynka w składzie – Edyta Januszeska. Oprócz niej wystąpili Paweł Jeleniewski, Adam Chrupczak i Grzegorz Borowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [24.08.2015, 09:02:44]

komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [19.08.2015, 10:43:33] • [IP: 178.238.240.***]

Radosna, bezpretensjonalna, prowokująca... Taka zawsze była i powinna być Fama I taki też był ten kabaret. Brawo!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nie Stawa Młyny czyli "biały wiatrak", jest symbolem Świnoujścia pod rządami prezydenta Żmurkiewicza, tylko umierające i uschnięte drzewa w mieście. To wymowny i smutny symbol Świnoujścia zarządzanego zbyt długo przez prezydenta Żmurkiewicza i jego zastępców Michalską i Sujkę. To, co dzieje się na ulicy Uzdrowiskowej, to nie tylko zaniedbanie - to skandal. Młode drzewa, które miały być ozdobą naszej dzielnicy nadmorskiej, umierają jedno po drugim, pozostawiając po sobie pustkę i żal. Za zieleń odpowiada Wydział Infrastruktury Zieleni Miejskiej i jego naczelnik, Jacek Antczak. Jak to możliwe, że w XXI wieku, w czasach kryzysu klimatycznego, nie potrafimy zadbać o żywe młode drzewa? ■ Mieszkaniec alarmuje: Bobry w parku Zdrojowym niszczą drzewa! Czy nie nadszedł czas na interwencję? Mieszkaniec naszego miasta postanowił przesłać zdjęcia do redakcji, które robią wrażenie. Na fotografiach widzimy drzewa w parku Zdrojowym, które zostały uszkodzone przez bobry. Jego pytanie jest proste: "Ile jeszcze drzew musi paść, aby przeniesiono te zwierzęta do parku Wolińskiego lub innego miejsca bardziej dostosowanego do ich naturalnych potrzeb?" ■