iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.08.2015, 17:02:03] • zachodniopomorskie
Ostatnie pieniądze z UE dla Zachodniopomorskiego
fot. Organizator
Jesteśmy przeddzień ostatniego rozdania z dotacji unijnych na lata 2014-2020. Instytucje, które zarządzają tymi środkami już we wrześniu rozpoczynają nabory w konkursach w województwie Zachodniopomorskim.
Uzyskanie dotacji unijnej nigdy nie było proste dla osoby nie związanej zawodowo z tematyką dofinansowań. Ciągle nasuwają się kolejne pytania. Czy jako przedstawiciel branży leśnej lub drzewnej możesz uzyskać pieniądze na rozwój swojej firmy? Jaka pula pieniędzy unijnych jest do wzięcia w Twoim regionie? Co to jest Specjalna Strefa Włączenia na obszarze województwa zachodniopomorskiego? Jak lokalizacja może wpłynąć na rozwój Twojej firmy?
Większości ludzi zainteresowanych pozyskaniem pieniędzy z dotacji, nie dysponuje dostatecznie dużą ilością czasu aby odszukać wszystkie terminy, harmonogramy i kwoty. Poruszanie się w całych „księgach” programów regionalnych, ich specyficzne słownictwo oraz biurokracja związana ze składaniem wniosku, spędza sen z powiek nie jednemu właścicielowi firmy.
Każdy program regionalny traktuje nieco inaczej przedsiębiorców działających na danym obszarze kraju. Są również gminy i powiaty traktowane preferencyjnie, a firmy prowadzące działalność na ich terenie mogą otrzymać profity, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań. Wytyczne do inwestycji, na które można będzie przeznaczyć pozyskane pieniądze, opisane są dość mgliście. Interpretacja dotycząca np.: zakupu maszyny dla rozwoju firmy, jak zwykle leży w rękach urzędników.
Jeśli działasz w branży leśnej bądź drzewnej i szukasz profesjonalnej porady, wiedzy jak dobrze napisać wniosek, lub komu powierzyć swoją przyszłość w kwestii dofinansowania, Forest Consulting Center zaprasza na kolejne szkolenie „Ostatnie pieniądze z Unii!”, które odbędzie się tym razem na wschodzie Polski – 29 września 2015 roku w Pałacu Wrzosy k. Tuczna.
fot. Organizator
Jednodniowe szkolenie, na którym ekspert Forest Consulting Center, Dariusz Rutkowski wyjaśni arkana dotacji w każdym programie regionalnym. To szansa na zarobienie dodatkowych pieniędzy w ciągu kolejnych lat działalności firmy.
Wykładowcą będzie Dariusz Rutkowski – ekspert ds. pozyskiwania dotacji, od 2004 roku zajmuje się pozyskiwaniem, rozliczaniem i zarządzaniem projektami europejskimi realizowanymi w leśnictwie i branży drzewnej. Już w kilka miesięcy po wejściu Polski do Unii Europejskiej, pomysłodawca pierwszego projektu dedykowanego dla przedsiębiorców leśnych w celu podnoszenia ich kwalifikacji. Obecnie Doradca Dyrektora ds. dotacji europejskich – Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wykładowca z zakresu zarządzania projektami europejskimi. Poziom uzyskanych za Jego pośrednictwem dotacji przekroczył 40 mln zł.
Ramowy program
Ruszają nowe programy 2014-2020, jak skorzystać z ostatniej szansy na unijną dotację?
Regionalny Program Polska Wschodnia – jakie daje możliwości?
Jak rozumieć „innowacyjność”? Jakie maszyny są innowacyjne?
Czy mimo wszystko uda się skorzystać z PROW-u i sięgnąć po 500 tys.?
Czy unijne wsparcie aktywności badawczo-rozwojowej może dotyczyć przedsiębiorstw leśnych i firm drzewnych?
Jak dobrze zrozumieć i zinterpretować urzędniczy język programów unijnych?
Jakie regiony będą objęte preferencyjnymi warunkami otrzymania dotacji?
Jakie są nowe możliwości szerszego wsparcia dla tworzenia nowych firm?
Realna ocena możliwości nowych inwestycji oraz analiza trafności pomysłu w oparciu o dostępne programy finansowania zewnętrznego (indywidualne konsultacje).
Alternatywne dofinansowania. W jaki sposób ZUS dotuje firmy leśne i drzewne?
Zgłoszenia przyjmuje:
Zapisy przyjmujemy telefonicznie i mailowo za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego
Osoba do kontaktu – Jacek Rutkowski
Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego
Tel. 690-800-290
e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl
Podobnie jak w poprzednim okresie finansowania, główne środki na inwestycje w przedsiębiorstwach są zawarte w tzw.: regionalnych programach operacyjnych (RPO). Obecnie zyskały one jeszcze bardziej na znaczeniu i dysponują większymi kwotami (szczególnie obszary na wschodzie Polski).
Ze względu na ich różnorodność procedur i regionalny charakter, dzielimy cykl szkoleń na odpowiednie obszary, aby zindywidualizować podejście do każdej firmy.