W latach 1995-2002, mieszkając w Anglii, pracowała jako członek załogi statku ratownictwa morskiego Salcombe Lifeboat, z Royal National Lifeboat Institution (RNLI)
Dwukrotnie startowała w dwuosobowych regatach transatlantyckich: w 1986 r. w regatach Two-Star, z Plymouth w Anglii do Newport w USA, na katamaranie Almatur III oraz w 2001 r. w dwuosobowych regatach transatlantyckich Transat Jacques Vabre, z Hawru do Brazylii, na jachcie Olympic Challenger.
W 2000 r. na 40-stopowym jachcie Ntombifuti zajęła 4 miejsce w klasie (na 24 startujące jachty) w samotnych regatach transatlantyckich OSTAR z Plymouth do Newport. Był to pierwszy od 20 lat udział jachtu płynącego pod polską banderą w regatach TRANSAT. Za rejs ten otrzymała Honorową Nagrodę Polskiego Związku Żeglarskiego Rejs Roku 2000.
W okresie od października 2006 do lutego 2007 w dwuosobowych, kobiecych regatach dookoła świata na 28-stopowym jachcie Mantra ASIA opłynęła pół świata (z Darwin w Australii przez Ocean Indyjski do Kapsztadu-RPA i dalej przez Atlantyk do Salvador de Bahia w Brazylii). Rejs ten wyróżniony został Honorową Nagrodę Polskiego Związku Żeglarskiego Rejs Roku 2007.
W okresie od 24 czerwca 2008 do 8 stycznia 2009 Joanna Pajkowska odbyła samotny rejs dookoła świata. Rejs odbył się na jachcie Mantra ASIA (typu mantra 28)
W latach 2010-2011 wraz z Aleksandrem Nebelskim odbyła rejs „Prawie Dookoła Świata” było to zamkniecie trzeciego okrążenia naszego globu w ciągu ok. 6 lat, z czego blisko dwa i pół okrążenia pod dowództwem kpt. Pajkowskiej. W czasie rejsu dwuosobowa załoga przepłynęła ponad 25 tys. mil morskich, zatrzymując się w ponad stu miejscach w 22 krajach.
27 maja 2013 roku kpt. Pajkowska wystartowała w jednych z najbardziej prestiżowych regat transatlantyckich OSTAR 2013 na na 12-metrowym katamaranie Cabrio 2. Jako jedyna Polka startowała w tych regatach dwukrotnie. W sezonie 2013 kpt. Pajkowska na katamaranie Cabrio 2 przepłynęła północny Atlantyk tam i z powrotem, pokonując w sumie dystans ok. 20 tys. mil.
Kuba Strzyczkowski - Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Kuba Strzyczkowski - wystartuje po raz trzeci w BALTIC POLONEZ CUP. Jest posiadaczem rekordu trasy Baltic Polonez CUP Race 2013 w czasie bezwzględnym bez przeliczenia na jachcie jednokadłubowym (Cruiser – Delphia 40) z czasem 28h:22m:25s
Kuba wystartuje tym razem w załodze dwuosobowej z Wiesławem Pieregorólką na jachcie typu Delphia 37. Przypomnijmy, że w roku 2012 Kuba wystartował i ukończył XIII edycję Regat Poloneza, która była treningiem i pierwszym etapem do projektu samotnego rejsu i pokonania Atlantyku, z okazji jubileuszu Programu Trzeciego Polskiego Radia, który zakończył się pełnym sukcesem.
W roku 2013 w kolejnej edycji Kuba Strzyczkowski pokazał kunszt żeglarski i po zaciętej walce zajął 3 miejsce w grupie Open I za Joanną Pajkowską na katamaranie Cabrio 2 i za Zbigniewem Gutkowskim na Enerdze. W roku 2014 Kuba Strzyczkowski startował na jachcie Delphia 47 zajmując 3 miejsce w grupie Single Open I.
Kuba Strzyczkowski to dziennikarz Trzeciego Programu Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Z zamiłowania żeglarz. W Programie III Polskiego Radia prowadzi audycje: Za, a nawet przeciw oraz w piątki popołudniowe wydania Zapraszamy do Trójki. W TVP1 prowadził m.in. programy publicystyczne: Z refleksem, Kwadrans po ósmej i Autografy oraz informacyjny Teleexpress.
Nagrodzony honorowym wyróżnieniem Rejs Roku - Srebrny Sekstant 2012 za samotny transatlantycki przelot na jachcie "Delphia Trójka".
Baltic Polonez Cup Race - to prestiżowa impreza żeglarska z dużymi tradycjami. Rozpoczęła się w 1973r od prywatnego wyścigu dwóch wielkich żeglarzy: Kuby Jaworskiego i Jerzego Siudego, którzy wystartowali samotnie na trasie Świnoujście – Christianso – Świnoujście - na dwóch jachtach tego samego typu „Taurus”. Główną nagrodą jest historyczny Puchar Poloneza ufundowany przez byłego dyr. Stoczni Jachtowej im. Teligi. Nazwa imprezy i nazwa głównej nagrody „Puchar Poloneza” powstała w celu upamiętnienia rejsu Krzysztofa Baranowskiego na jachcie Polonez Dookoła Świata.
Wyścig Baltic Polonez Cup Race został reaktywowany po 27 przerwie w 2010r i od samego początku stał się jedną z kluczowych, najtrudniejszych, innowacyjnych imprez pełnomorskich w rejonie Bałtyku i w Polsce (obecnie to najliczniej obsadzona impreza dla żeglarzy samotników w rejonie Bałtyku i w Polsce, jedyna impreza dla załóg dwuosobowych w Polsce i w rejonie Bałtyku).