iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.06.2015, 09:03:07] • Świnoujście
Świnoujścianin wśród gwiazd Miasteczka Literackiego Szczecin

fot. iswinoujscie.pl
W niedzielę zakończyła się IV edycja Miasteczka Literackiego w Szczecinie. Impreza miała miejsce w centrum stolicy Pomorza Zachodniego na Placu Lotników, a wśród autorów zaproszonych do udziału znalazł się świnoujski pisarz Jarosław Molenda, który promował swoje ostatnie książki: „Bierut i Wasilewska. Agent i dewotka” oraz „Ucieczki z PRL”.
Sondaże przeprowadzane na Warszawskich Targach Książki podpowiedziały organizatorom, że magnesem przyciągającym publiczność do odwiedzenia tego typu imprez jest możliwość spotkania i rozmowy z autorami książek, zdobycie ich autografu oraz kupna książki w promocyjnej cenie. Oferta wydawnicza została tak dobrana, by uczestnicy Miasteczka mogli wybierać między literaturą piękną, a obyczajową, podróżniczą, historyczną oraz licznymi publikacjami związanymi z miastem-gospodarzem, a także literaturą dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy mieli możność nabycia atrakcyjnych książek na gorące letnie plażowanie i na długie jesienno-zimowe wieczory.

fot. iswinoujscie.pl
Atutem Miasteczka Literackiego jest fakt, że jest to impreza kulturalna o charakterze otwartym i masowym, łącząca elementy kiermaszu książki z programem imprez towarzyszących oraz uczestnictwem popularnych polskich autorów, ponieważ obok namiotów z ekspozycją wydawców znalazła się scena, na której odbywały się spotkania. W tym roku zaprezentowali się między innymi Jan Nowicki, Monika Szwaja, Małgorzata Warda, Iwona Kienzler i właśnie Jarosław Molenda, który opowiadał nie tylko o swoich publikacjach, lecz także o podróżach, ciekawych roślinach i fascynacji greckimi wyspami i Ameryką Łacińską.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Wpisów mało, bo taki jest odsetek czytających mądre książki:-)
Szkoda, ze ma Pan tak mało wpisów, jakby napisali kto z kim, to byłoby ze 200.
Gratulacje Jarek, tak trzymaj!
Tylko w opinii magistratu i prezydenta /zwłaszcza p.Lachowskiej/ to nic nie znaczący literacik i dlatego nie włożono do kapsuły czasu Jego książki" Ucieczki z PRL".
aaa tak kupowelem od niego zetony w salonie na promenadzie, zam go...
09:50 Gratulacje.Takich ambasadorów nam potrzeba. Przyłączam się do tej wypowiedzi.
Gratulacje.Takich ambasadorów nam potrzeba.
Twierdzenia Gödla odnoszą się do pewnych teorii sformułowanych w języku pierwszego rzędu. Przypomnijmy, nie wdając się w szczegóły, że pierwsze twierdzenie Gödla mówi, że rekurencyjnie aksjomatyzowalne systemy formalne wyrażone w dostatecznie bogatym języku są niezupełne. Oznacza to, że istnieją zdania w języku tych teorii, których nie da się na gruncie tych teorii ani udowodnić, ani obalić. Innymi słowy, wszystkie ustroje polityczne są złe, bo zmuszają zwykłych obywateli do służalczości, co doprowadza do niewolnictwa i wyzysku, oraz podziału na lepszych i gorszych, bogatych i biednych.
Jestem zaintrygowany tą postacią, bo dotąd z naszego miasta wypełzali raczej PISZĄCY niż PISARZE, np. ów osobnik Łapiński, raczej jeden z wielu, którzy napisali książkę, ale trudno uznać ich produkty za literaturę, przynajmniej tą liczącą się. Chociaż... każdy może zamienić się w" Małysza dojrzałego", pamiętamy, tamten z końca lat 90. był przeciętniakiem.
Lubię Pana, Panie Jarosławie :)