POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.05.2015, 09:28:01] • Świnoujście

Piątkowy wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu „Ja i mój zwierzak”

Piątkowy wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu „Ja i mój zwierzak”

fot. Organizator

W piątkowe popołudnie w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 o godzinie 17.00 podczas wernisażowej wystawy prac nadesłanych na konkurs „Spacer w wiosennym kolorze. Ja i mój zwierzak”, zostaną ogłoszeni zwycięzcy tego konkursu. Na który napłynęło wyjątkowo dużo prac w rozmaitych technikach plastycznych. Tak więc zapraszamy wszystkich w piątek 22 maja o godzinie 17.00 do Galerii ms44 przy ulicy A. Krajowej 13 na ogłoszenie wyników konkursu i wielką prezentacje wszystkich prac.

Na konkurs napłynęło wiele prac, wśród których nie zabrakło nawet rzeźb i asamblaży oraz instalacji. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem jak z tylu znakomitych dzieł, wyłonić te które spełniały najlepiej konkursowe założenia. Jury w składzie:
Katarzyna Urban, prezes świnoujskiego oddziału TOZ
Sabina Spodarczyk, sekretarz świnoujskiego oddziału TOZ
Anna Młodzińska, historyk sztuki, przedstawicielka społecznej komisji do spraw zwierząt Teodor Maciejewski, skarbnik świnoujskiego oddziału TOZ Andrzej Pawełczyk, ms44
przyznało trzy główne nagrody i kilkanaście wyróżnień.

Serdecznie zapraszamy małych twórców, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków zwierząt oraz sztuki do galerii.

Organizatorami konkursu są TOZ oddział w Świnoujściu, Miejskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Miejsce sztuki44 oraz Urząd Miasta Świnoujście.

Organizatorzy


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [21.05.2015, 15:32:01] • [IP: 80.245.188.**]

JA I MÓJ LOLO POZA KONTROLĄ CO JEST? PROJEKT HI-HI-HIP-HOP

Gość • Czwartek [21.05.2015, 13:04:22] • [IP: 62.69.203.***]

To dziwne, jak czasem dzieci potrafią skomponować zachwycającą harmonię barw, tu na zdjęciu ów fioletowy kot na żółtym tle mi się podoba. Wielu z dyplomami nie potrafi tak pięknie coś zharmonizować.

Gość • Czwartek [21.05.2015, 11:33:42] • [IP: 62.69.231.***]

To się po prostu ww głowie nie mieści!! A jakby akurat tam się bawiły male dzieci?!

Gość • Czwartek [21.05.2015, 10:14:24] • [IP: 5.172.252.***]

W piątek jest 22 maja

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■