POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [30.04.2015, 10:38:04] • Polska

INTERFERIE rozbudują Sanatorium Uzdrowiskowe INTERFERIE Argentyt w Dąbkach

Giełdowa spółka INTERFERIE planuje znaczącą rozbudowę sanatorium uzdrowiskowego INTERFERIE Argentyt w Dąbkach. Dzięki temu ośrodek ma szansę stać się największym centrum leczenia uzdrowiskowego dzieci w Polsce. Obecnie trwa analiza kierunków rozwoju oraz rozpoczął się proces wyłaniania wykonawcy dokumentacji projektowej.

Sanatorium uzdrowiskowe INTERFERIE Argentyt w Dąbkach leczy obecnie rocznie ponad 1.100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do tej pory gościło ponad 16 tysięcy najmłodszych pacjentów. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu nawracających schorzeń górnych dróg oddechowych, chorób układu ruchowego, cukrzycy, otyłości i schorzeń reumatoidalnych.

- Planowana inwestycja zdecydowanie podniesie atrakcyjność sanatorium, powiększając bazę noclegową, poszerzając paletę oferowanych usług, rozbudowując obecnie działające funkcje oraz przede wszystkim unowocześniając nasz obiekt. Po przebudowie będzie to jedno z najnowocześniejszych w Polsce miejsc leczenia oraz wypoczynku dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i ich opiekunów - mówi Jan Koman, Prezes Zarządu INTEREFERIE S.A.

Przyszły projektant, wspólnie z INTERFERIE S.A. określą kierunek prowadzonych prac koncepcyjnych i projektowych. Realizacja inwestycji, poprzez budowę wielofunkcyjnego kompleksu basenowego, powiększenie bazy zabiegowej i części restauracyjnej oraz zwiększenie liczby pokoi dla kuracjuszy, ma na celu stworzenie w Dąbkach zespołu sanatoryjno – uzdrowiskowego o wysokim standardzie obiektów komercyjnych. Nowy obiekt INTERFERIE Argentyt ma łączyć prowadzenie kuracji leczniczych z zabawą i rozwojem dzieci oraz wypoczynkiem dla ich opiekunów.

- Jestem przekonany, że poprzez tę inwestycję uda się nam stworzyć przyjazne i nowoczesne sanatorium, które znacząco wzbogaci ofertę całej grupy INTERFERIE. Planowany rozwój sanatorium INTERFERIE Argentyt wpisuje się w kontynuowany przez Spółkę intensywny proces modernizacji technicznej i technologicznej posiadanego majątku - dodaje Jan Koman.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■