POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.04.2015, 15:08:23] • zachodniopomorskie

Wczesna interwencja dla osób szkodliwie eksperymentujących z narkotykami!

Wczesna interwencja dla osób szkodliwie eksperymentujących z narkotykami!

fot. Organizator

Program „FreD goes net” to program profilaktyczny rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Skierowany jest on do młodych osób w wieku 14 – 21 lat, które zostały przyłapane na eksperymentowaniu z narkotykami lub/i alkoholem. Od kliku lat realizacją tego programu w naszym regionie zajmują się trenerzy z Pracowni Motywacja i Działanie.

Celem programu jest przekazanie młodym ludziom informacji na temat tego, czym skutkuje używanie danych substancji pobudzających oraz danie im impulsu do zastanowienia się nad powodami i konsekwencjami ich używania. W trakcie warsztatów podzielonych na 3 sesje młodzi ludzie poznają m.in. aspekty prawne używania danych substancji, rozważają w jaki sposób można uniknąć sytuacji ryzykownych, otrzymują praktyczne rady dotyczące ograniczenia używania lub abstynencji.
Od kilku lat trenerzy programu „FreD goes net” z Pracowni Motywacja i Działanie realizują go na terenie Świnoujścia i Międzyzdrojów. Ostatnio dotarli oni z nim również do Gminy Wolin. Właśnie zakończyła się realizacja programu w Sierosławiu.

Wczesna interwencja dla osób szkodliwie eksperymentujących z narkotykami!

fot. Organizator

Jednocześnie program właśnie rusza w Kamieniu Pomorskim! Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2012 – 2020 ujętych w budżecie Województwa Zachodniopomorskiego w 2015 r. dlatego udział w nim jest bezpłatny.
Zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy do kontaktu: 504587341 /506591164,
e-mail: motywacjaidzialanie@o2.pl, prv na facebook.com/motywacjaidzialanie
/MID


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■