POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [01.02.2008, 08:20:19] • Świnoujście

Dziki handel w strefie Schengen

Dziki handel w strefie Schengen

fot. Sławomir Ryfczyński

Problem nielegalnego handlu przy granicy jest znany od dawna. Teraz jednak – od kiedy weszliśmy do strefy Schengen – sytuacja jest nieco inna. Jedni mówią, że handlowcy stracą klientów, (którzy samochodami pognają do miasta). Inni twierdzą, że nielegalny handel przy granicy rozkwitnie, ponieważ przyjeżdża do nas więcej turystów.

Handlowcy sprzedają produkty ustawione na koszykach wzdłuż chodnika.
- Karani są właśnie za zajmowanie tego chodnika – mówi jeden z pracowników straży miejskiej. – Dlatego jak nas widzą, gorączkowo zaczynają wynosić towar do lasu. Aby nie stać na chodniku.
Sprzedawcy mogą też dostać kary za nielegalną sprzedaż. Nie mają zarejestrowanych firm, nie odprowadzają podatków. Takie kary może jednak nałożyć tylko Urząd Skarbowy.
Handlowcy tłumaczą, że muszą jakoś zarabiać na życie.
- Mamy ładne stoiska, nikomu nie wadzimy – opowiada kobieta, która sprzedaje warzywa. – Niemcy chętnie od nas kupują produkty. A to nasze jedyne źródło utrzymania. Nie możemy iść na targowisko, bo tam wszystko upada. Poza tym właściciele budek dyktują wysokie ceny za poddzierżawę


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Poniedziałek [04.02.2008, 17:50:22] • [IP: 80.245.176.***]

rozpędzić to dziadostwo dopóki się nie rozpleni.

Gość • Niedziela [03.02.2008, 14:57:10] • [IP: 83.21.61.***]

* - nawet Leo Beenhaker się już nie pyta który z zawodników ma taką ksywę... :) Jak Holender rozumnie to i Niemcy też. Można w każdym razie wyprubować byle nie na członku NPD.

Gość • Niedziela [03.02.2008, 08:18:08] • [IP: 83.21.223.***]

panowie handlujący przed szlabanem emeryci i rencisci jak tu ktos napisał sa od rana zalani w trupa, wiec niech nie pieprza ze na chleb robia!

Gość • Sobota [02.02.2008, 11:24:37] • [IP: 217.97.199.*]

a propos..niemcy pytaja..dlczego tak nagminie wszędzie i przykazdej okazji uzywamy wulgarnych słow..oni juz tez duzo rozumieja po polsku. .a to co sie słyszy na tym rynku to naprawde uszy wiedna..

Gość • Sobota [02.02.2008, 11:21:36] • [IP: 217.97.199.*]

komentarze nie dotyczą zlikwidowania handlu i zrobienia kuku handlarzom..nam wszystkim mieszkancom chodzi o to zeby handel odbywał sie w ludzkich warunkach..tak jak jest w innych miastach granicznych gdzie handlarze pobudowali piekne lekkiej kontrukcji pawiloniki z mozliwościa przeniesienia ich w inne miejsce..a nie handel w brudzie, smrodzie i ogolnym syfie..handlujcie sobie ludzie ale tak by nie kompromitowac siebie i nas..

Gość • Piątek [01.02.2008, 19:49:58] • [IP: 80.245.186.***]

zniszczyc handel przygraniczny zrobic jedno wielkie PORZADNE targowisko i niech se zyja :)

Gość • Piątek [01.02.2008, 18:05:22] • [IP: 217.97.193.***]

RYNIARZE wam zawsz żle czy to ktos sztange sprzeda czy kolej budują granice otworzą wy zawsze narzekacie sami macie wszedzie syf zobaczcie na siebie zaszczane od dziesieciu lat furami sie rozbijaje mercami i szczeja po lesie

Gość • Piątek [01.02.2008, 16:13:57] • [IP: 83.21.50.***]

co do zdjęcia - zdjęli by ten zkaz jazdy dla rowerów. tylko u nas panują komunistycznme przepisy - jeżeli jest ścieżka choć by była dziurawa i zagrażała życiu nie możesz jechać po jezdni. a ja mam ich w gdzieś bo łamią prawo wiedeńskie o ruchu drogowym...

Gość • Piątek [01.02.2008, 15:15:44] • [IP: 80.245.184.***]

Handlujmy bez zezwoleń, Jeździjmy bez uprawnień. Nie płaćmy podatków. Państwo samo da radę. Świetny pomysł na nową umowę społeczną

Gość • Piątek [01.02.2008, 13:35:51] • [IP: 149.254.200.***]

Ci handlowcy to renciści i emeryci dajcie im spokój.I zadni to frajerzy, a koles z12:58 nie zabardzo zna znaczenie tego słowa :D

Gość • Piątek [01.02.2008, 12:58:02] • [IP: 80.245.179.***]

to frajerzy są :)

Gość • Piątek [01.02.2008, 11:07:53] • [IP: 212.160.162.**]

taka idea: przeniesc ich caly ten handel na karsiborska, , niech sobie stoja, wzdluz ulicy

Gość • Piątek [01.02.2008, 10:27:12] • [IP: 217.97.199.*]

Ci handlowcy, to mają ciągle malo!

Pikaczu • Piątek [01.02.2008, 10:22:07] • [IP: 217.97.193.***]

"Handlowcy tłumaczą, że muszą jakoś zarabiać na życie. " Każdy musi zarabiać na życie. Jedni płacą podatki dzierżawy i ZUS, a ci handlowcy chcą korzystać z usług, świadczeń i infrastruktury nie płacąc nic. Cyniczne tłumaczenie.

Gość • Piątek [01.02.2008, 09:24:48] • [IP: 80.245.176.***]

Handel przeniesie się pod Urząd MIASTA W OKOLICE STACJI KOLEJOWEJ PRZY 11 lISTOPADA.

schuya • Piątek [01.02.2008, 08:59:17] • [IP: 80.245.176.***]

normalnie bangladesz!! siedzą na skrzynkach, szczają i s.. w lesie. .handlowcy w morde kopani...policja skarbowa codziennie powinna ich nękać jak strażnicy miejscy nie dają rady...a może biorą coś za to że nie reagują?!!

popek • Piątek [01.02.2008, 08:59:17] • [IP: 80.245.176.***]

a co ci ludzie wam przeszkadzaja, uprzejmi mili, maja kontakt z schengen juz od dawna od kad stoja, , , zrobcie cos z tymi cpunami co zebraja a nie sie ludzi czepiacie, , pozdrowka.pej_jey

Gość • Piątek [01.02.2008, 08:56:21] • [IP: 88.156.234.***]

Problem nielegalnej sprzedaży dotyczy także kilku facetów, którzy sprzedają papierosy. Gdzie? Przy wjeździe na warsztat i do myjni koło stacji paliw Shell. Urzędnicy powinni na to chyba w końcu zareagować...

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■