POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Środa [30.01.2008, 20:25:44] • Świnoujście

Wiadomo kto wykona studium

Wiadomo kto wykona studium

fot. internet

Konsorcjum złożone ze szczecińskiej firmy Damart oraz gdańskich spółek Pont - Projekt oraz Kontrakt sporządzi studium wykonalności stałej przeprawy w Świnoujściu.

W przetargu ogłoszonym przez szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad wzięły udział 4 firmy. Wybrano najtańszą ofertę za niecały 1,2 mln zł.

I właśnie ta cena spowodowała tygodniowe opóźnienie w rozstrzygnięciu przetargu. Z budżetu państwa na ten cel przeznaczono ponad 2 mln złotych. GDDKiA miała wątpliwości, czy za zaproponowaną cenę przez konsorcjum można wykonać studium. - Dostaliśmy wiarygodne wyjaśnienia - poinformowała Iwona Stępień - Pilipczuk.

Jeżeli nie wpłynie żaden protest umowa ma być podpisana za tydzień. Studium wykonalności ma odpowiedzieć m.in. na pytanie czy w Świnoujściu ma powstać tunel czy most. Dokument ma być gotowy do końca listopada.


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-38 z 38

Gość • Poniedziałek [11.02.2008, 13:53:30] • [IP: 80.245.176.***]

Mam zdjęcia z Portugalii, Hiszpanii mostów.Srodek miasta, kolorowe, podnoszone.Ludzie, architekci pięknie by zaprojektowali.Wjazd na most wcale nie jest stromy.Mógłby być od skrzyżowania koło kościoła, dalej między budynkami na ul. Marynarzy, poważna podpora na terenie Mar.Woj. gdzie stoi pomnik, podpory mogłyby stać także w wodzie.Miedzy nimi 40 metrów, wystarczyłoby.Następnie nad dworcem kolejowym i zjazd na szosę do Szczecina.Mówię o moście zwodzonym.Tylko nie piszcie o konserwacji bo to oczywiste, wszystko wymaga doglądu.Jacyś mądrzy mogliby wykonać dla mieszkańców projekt, taką wizualizację w Sonacie, może w MPIK.Mostu i tunelu.Mam te zdjęcia ale nie potrafię je opublikować na forum.

Gość • Środa [06.02.2008, 10:46:03] • [IP: 213.158.196.***]

Tak naprawdę tylko nieliczni wciąż wierzą w ostateczne powodzenie projektu.

Gość • Sobota [02.02.2008, 00:34:12] • [IP: 62.21.65.***]

ja proponuje wyciag krzeselkowy ;P

Gość • Czwartek [31.01.2008, 21:27:18] • [IP: 88.156.234.***]

Most!!

Gość • Czwartek [31.01.2008, 20:47:25] • [IP: 213.158.194.***]

Most w Wolinie jest piękny, wy postarajcie się o jeszcze bardziej imponujący.

Gość • Czwartek [31.01.2008, 20:19:45] • [IP: 83.19.184.**]

Nic z tego nie wyjdzie.Żyją tu czaple, bataliony, bekasy, remizy itp.i one mają najwięcej tu do powiedzenia.Obowiązuje natura 2000.

Gość • Czwartek [31.01.2008, 19:21:38] • [IP: 80.245.178.***]

czy most czy tunel.. i tak go nie będzie ;)

Gość • Czwartek [31.01.2008, 17:19:05] • [IP: 88.156.232.***]

damart.home.pl/

Gość • Czwartek [31.01.2008, 16:20:39] • [IP: 217.97.199.*]

Więc wybrali polską firmę, nieźle, jest to jednoznaczne z porążką w budowie stałej przeprawy. Sami zobaczycie.

Gość • Czwartek [31.01.2008, 15:43:06] • [IP: 88.156.232.***]

Spoko! u góry to jest projekt mostu do Karsiborza.-chociaż wiszący wantowy byłby ładniejszy/na jednym pylonie/.a tak to wygląda jak dwa mosty z Wolina. To drugie to chyba założenia projekt tunelu jednokierunkowego ze światłami. Będzie tak jak obecnie na starym moście do Karsiborza i przez to będzie tańszy.

Gość • Czwartek [31.01.2008, 15:30:59] • [IP: 79.163.74.**]

Po co sie licytujecie Drodzy Panstwo co ma byc jak i tak nic nie zrobia... Przeciez to Polska...

Żubr • Czwartek [31.01.2008, 13:50:56] • [IP: 212.160.162.**]

Dajcie spokój. A pierd...y piszecie.

Gość • Czwartek [31.01.2008, 13:11:04] • [IP: 212.160.162.***]

W dupe se ten most wsadzcie! Tunel ma byc! Most to tylko uciazliwa konstrukcja, zawalic sie moze, ograniczas tatki jakie maja wplynac... No moze tylko dwa plusy, bedzie gdzie na bungie skakac :P i bedzie gdzie samobujstwo popelnic... :D

Gość • Czwartek [31.01.2008, 12:51:27] • [IP: 82.160.24.*]

stawiam na most gdyz szybciej go wybuduja.

Pikaczu • Czwartek [31.01.2008, 12:39:46] • [IP: 217.97.193.***]

Dokładnie jak piszesz: kupa kasy, odpowiedzialnoœć żadna. Wiadomo, że stała przeprawa jest potrzebna i możnaby te pienišdze od razu we własciwš dokumentację projektowš wrzucić. Poza tym nie wiem czy zwycięzca jest teoretykiem, czy praktykiem majšcym jakieœ pojęcie i doœwiadczenie w takich przedsięwzięciach.

Gość • Czwartek [31.01.2008, 12:25:16] • [IP: 83.3.1.**]

za taka prace tyle kasy...? a i tak z rok im zejdzie...hehhehe polska komedia na wyspie...patrze w lewo...patrze w prawo...i co? nie ma tunelu.nie ma mostu! ale mamy studium glupoty!!

ostatni sprawiedliwy • Czwartek [31.01.2008, 10:58:09] • [IP: 80.245.176.**]

co to k...a za ceny?? 2 miliony za dokument stwierdzający czy ma być tunel czy most?? nawet bez projektu?? to jakaś paranoja!! żebym wiedział to stanąłbym do przetargu i stwierdził co ma być za skromne 500 tysięcy heeh- czysty zysk. że nie wspomnę o tym że na ten cel już parę ładnych baniek poszło, były nawet projekty które do śmieci poszły i nikt za to nie beknął. ale jak to u nas za nieswoje się nie odpowiada i łatwo się wydaje.

ziom • Czwartek [31.01.2008, 10:31:16] • [IP: 80.245.176.***]

niema co sie cieszyc jak polska firma bedzie budowac ten tunel czy most to * a bedziemy czekac wieki na niego buhehe co za baran wybral polska firme

Gość • Czwartek [31.01.2008, 10:18:22] • [IP: 80.245.185.***]

mnieje wiecej tunel musi przebiegać około 10 m od dna kanału

Gość • Czwartek [31.01.2008, 09:56:33] • [IP: 80.245.187.**]

M.O.S.T.

Gość • Czwartek [31.01.2008, 09:48:55] • [IP: 83.21.34.***]

ciekawe jak gleboko pod kanalem musi byc ten tunel i czy te piaski nie beda przeszkoda tak jak byly przy budowie drogi przy miedzyzdrojach

Gość • Czwartek [31.01.2008, 09:20:25] • [IP: 80.245.176.***]

Jestem za tunelem na wyspe Karsibórz i dalej mostem na Wolin, obok starego mostu na Karsiborzu. To w miejscu starej promowej przeprawej Co to daje? Najkrótrzy tunel, bez wentylacji specjalistycznych. Nowy niski most na wyspe Karsibórz. Niższe koszty budowy. Dalej od ujęć wodnych-bezpieczniej. Tego nie zrozumie obecna ekipa. Dla nich to trudne. Nawet nie dali takiej propozycji do przemyślenia i opracowania.

Gość • Czwartek [31.01.2008, 09:10:50] • [IP: 82.145.80.**]

NAJTANSZA NIE ZNACZY NAJLEPSZA ! JAK ROBIC COS TO ROBIC PORZADNIE ! wybiera sie najtansze projekty a potem walą sie ludzia dachy na glowe :/

Gość • Czwartek [31.01.2008, 08:10:58] • [IP: 192.168.1.**]

To co dalej niewiadomo czy to ma byc tunel czy Most? Przeciez od kilku lat mowią ze ma byc tunel ! A TERAZ * GO WIE

Gość • Środa [30.01.2008, 23:46:17] • [IP: 80.245.176.**]

ja chce zeby na kazdym brzegu byla aparatura aby sie teleportowac na przeciwny.czad by byl

Gość • Środa [30.01.2008, 23:06:34] • [IP: 80.245.176.***]

jezu, , gadaja o tym juz kilka lar.. a gadac mozna, , poza tym gadaniem nic nie zrobicie bo pogadac to ja tez moge.. a co najlepsze ten tunel albo most to powstanie za pona 10 lat pewnie.. swinoujscia juz nie bedzie hehe a ludzie nie beda mieli aut tylko samoloty

Gość • Środa [30.01.2008, 22:48:16] • [IP: 195.117.222.**]

ale fajnie, to teraz myk myk z 12-15 lat i juz będziemy śmigać mostem albo tunelem. Zaznaczam że to i tak jest wersja optymistyczna.

Gość • Środa [30.01.2008, 22:33:36] • [IP: 80.245.181.***]

Tunel! :)

Gość • Środa [30.01.2008, 22:12:15] • [IP: 149.254.200.***]

to fajnie ze słyszałeś:D. Jesteśmy pełni podziwu !! SUPER :)

Gość • Środa [30.01.2008, 21:51:13] • [IP: 80.245.187.***]

slyszalem ze juz pare planow powstalo lata w stecz ktore sloo kosztowaly a i tak poszly w smietnik nie jarajcie sie zatem zaszybko niebedzie stalej przeprawy moze za 10 lat :))

ryynio • Środa [30.01.2008, 21:40:37] • [IP: 80.245.176.***]

1, 2 mln?? mozę poprosmy billa gatesa to on da 120 mln...dla niego to jak oddać 1zł na cegiełkę;p

Gość • Środa [30.01.2008, 21:27:20] • [IP: 80.245.176.***]

A mi jest obojętne żeby tylko była stała przeprawa!!

Gość • Środa [30.01.2008, 21:25:30] • [IP: 88.156.233.***]

Powinien być most, to jasne. Przyczyn jast 100. Po 1-e: bezpieczeństwo, to wystarczy.

JP na zawsze i na wieki • Środa [30.01.2008, 20:53:16] • [IP: 80.245.188.**]

wiecie wy to ciagle piszecie most czy tunel? mam pomysl najlepiej zbudujcie to i to :D

Gość • Środa [30.01.2008, 20:47:04] • [IP: 83.21.59.**]

jak bedzie most to musiałby być bardzo wysoki

Gość • Środa [30.01.2008, 20:40:32] • [IP: 80.245.184.***]

most, most most, wiele atrakcji, piękny widok, Jestem za mostem.Powietrze+widok To jest TO!!

Gość • Środa [30.01.2008, 20:35:09] • [IP: 83.15.114.***]

A co z 800 000 zl ?? moze dac na promy ?? :)

Gość • Środa [30.01.2008, 20:27:37] • [IP: 88.156.233.**]

Jestem za tunelem i już !

Oglądasz 1-38 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■