POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [24.01.2008, 14:58:55] • Świnoujście

Generalna i co dalej?

Generalna i co dalej?

Generalna próba poloneza w Mieszku(fot. Artur Kubasik )

Próby generalnie przed studniówkami dwóch świnoujskich liceów – Logosu i Mieszka wypadły niemalże bez zarzutu. W obliczu żałoby narodowej, którą ustanowił prezydent, a która spowodowana jest katastrofą wojskowego samolotu transportowego i śmierci 20 osób, pierwsza ze szkół zdecydowała się na odwołanie studniówki. Co zrobi Dyrekcja LO im. Mieszka I?

Z informacji uzyskanych przez nas po godzinie 14 wynika, że dyrekcja LO nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie ewentualnego odwołania studniówki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że istnieje możliwość ominięcia żałoby dzięki decyzji wojewody, który spod zarządzenia o zakazie organizacji imprez masowych może wyłączyć właśnie studniówki. Wojewoda miał wydać decyzję około godziny 12, ale w związku z dużymi kontrowersjami, jakie wzbudza cała ta sprawa, nie poczyniono jeszcze żadnych kroków celem ostatecznego rozwiązania tej kwestii.
Wojewoda milczy, natomiast na szkolnych korytarzach było dzisiaj wyjątkowo głośno i niespokojnie. Licealiści, mimo iż podkreślają fakt, że śmierć wojskowych jest wielką tragedią i że należy im się taki sam szacunek, jak ofiarom ubiegłorocznego wypadku pod Grenoble, w którym zginęli nauczyciele Mieszka, mówią też, że odwołanie imprezy spowoduje wiele kłopotów organizacyjnych.
- Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się całe pół roku. Dziewczęta kupowały suknie, chłopcy garnitury, zamówiliśmy catering, fotografów, kamerzystów, fryzjerów itp.

- Przesunięcie imprezy nawet o tydzień spowoduje lawinę kłopotów organizacyjnych – nie wiadomo, czy nasz DJ będzie mógł obsługiwać imprezę, mogą wyniknąć dodatkowe problemy z jedzeniem, nie wspominając już o wszelkich wizytach u kosmetyczek czy fryzjerek, rezerwowanych kilka tygodni wcześniej. Poza tym w przyszłym tygodniu studniówkę mają maturzyści ze Szkoły Morskiej, a co jeśli ktoś jest tam zaproszony w charakterze osoby towarzyszącej? – narzekają licealiści.

Sprawę obserwujemy, o wszelkich zmianach będziemy Państwa natychmiast informować.

Z oficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że zarówno w Logosie, jak i w Mieszku studniówki się jednak odbędą.
----------------------------------------------------------------------

STUDNIÓWKA Z ROZTERKĄ

Bardzośmy się bili dziś z własnymi myślami. Odwołać ? Nie odwołać ? Żałoba narodowa, którą ogłosił dziś prezydent RP po tragicznym wypadku lotniczym pod Mirosławcem postawiła pod znakiem zapytania jedną z najważniejszych uroczystości w życiu licealisty – bal studniówkowy. Decyzję pomogli nam podjąć rodzice. Po spotkaniu Rady Rodziców z dyrekcją szkoły wiemy już.
W piątek o 19.00 stajemy do Poloneza!

Decyzję poprzedziła dyskusja nie tylko w dyrektorskim gabinecie. Od rana w sekretariacie i na szkolnych korytarzach mówiło się tylko o jednym. Wyglądało na to, że cały ciężar odpowiedzialności musi wziąć na siebie dyrektor Grażyna Szczodry. W ostatniej chwili część tej odpowiedzialności wzięli na siebie rodzice. Po gorącej dyskusji za zamkniętymi drzwiami dyrektorskiego gabinetu, usłyszeliśmy to na co wszyscy czekaliśmy. Nasza studniówka odbędzie się zgodnie z planem. Łącząc się w bólu z rodzinami ofiar lotniczej katastrofy, mamy nadzieję, że zrozumieją także nasze argumenty. Tradycja balów studniówkowych uczyniła z nich jedną z najważniejszych uroczystości w życiu liceum. Nie jest to zwykła potańcówka. Rozpoczyna ją dostojny polonez . Przygotowania to żmudny i kosztowny, trwający wiele tygodni proces. Obsługa gastronomiczna, didżej, rezerwacja usług foto i video uniemożliwia dowolne zmiany i wyznaczanie nowego terminu z dnia na dzień. Dlatego, podobnie jak nasi koledzy z innych szkół staniemy do poloneza nie zapominając wszak o tych, których boleśnie doświadczył los. Wierzymy, że nas zrozumieją !

http://www.lo.swinoujscie.com.pl/czytaj.php?id=132

----------------------------------------------------------------------


Zaktualizowano: Czwartek [24.01.2008, 23:10:50]

komentarzy: 76, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 76

Gość • Czwartek [24.01.2008, 18:52:57] • [IP: 212.160.162.**]

przeciez logos ma studniówke kiedy juz zaloba sie konczy

K. Jabłoński • Czwartek [24.01.2008, 18:39:35] • [IP: 88.156.232.***]

Organizacja studniówek w tych dniach świadczy dobitnie o dewaluacji najwyższych wartości i autorytetów oraz jest porażką pedagogiczną dyrekcji i nauczycieli tych szkół! Szampańskiej i wesołej zabawy życzę!

xxx • Czwartek [24.01.2008, 18:35:33] • [IP: 217.97.193.**]

Nie zgadzam się z tym, że studniówka to zwykłe balety. Tam przecieć nie tańczysz poloneza. To właśnie tę imprezę będziesz pamiętał całe życie. Ja czasami oglądam na video swoją studniówkę i łza się w oku kręci. A było to 12 lat temu. Czas tak szybko pędzi do przodu. A te żałoby narodowe to przesada.

Cirilla • Czwartek [24.01.2008, 18:20:30] • [IP: 80.245.186.**]

Żałoba narodowa, już dawno traci na" jakości". Ogłaszanie żałoby przy każdej podobnej tragedii, jest już męczące. Czyżby komuś żałoba była na rękę? Rządzący sprawią, że nam żałoba spowszednieje..

Gość • Czwartek [24.01.2008, 18:19:22] • [IP: 80.245.176.**]

Ludzie, niedługo każdy dzeń to będzie żałoba naradowa. No dajcie spokój. Jakoś nikt nie robił żałoby narodowej dla moich bliskich. Codziennie ktoś umiera, taka smutna kolej losu i życie toczy się dalej. To czy odwołacie studniówkę (co jest moim zdaniem troche niemądre) to i tak to nic nie zmieni.

Gość • Czwartek [24.01.2008, 18:16:49] • [IP: 10.31.250.***]

a na studniowce pija uczniowie a nie nauczyciele :P, a tak na powaznie to ta studniowka to nic super (rok temu mialem). zwykle balety w sobote w szczecinie albo berlinie daja duzo wiecej radosci niz ta naciagana impreza z alkoholem lanym po cichu pod stolami chociaz kazdy wie co sie dzieje...

Gość • Czwartek [24.01.2008, 18:09:08] • [IP: 80.245.176.***]

Próby generalnie przed studniówkami dwóch świnoujskich liceów – Logosu i Mieszka. .. przepraszamm bardzoale TPP tez ma ;)

KUBIK • Czwartek [24.01.2008, 18:01:22] • [IP: 80.245.185.***]

Grzesiek i SR ciekawe czy byście tak mówili gdyby to miała być wasza studniówka. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A wy nie wiecie ile pracy i pieniędzy kosztuje zorganizowanie takiej imprezy. Żal czytać wasze posty.. Zazdrościcie że młodzież będzie się dobrze bawiła. Pewnie jedyne co ukończyliście to 3 klasy podstawówki i nie wiecie jaka zabawa was ominęła. I tak w ogóle to jesteście Ciecie przez duże ''C''.

Gość • Czwartek [24.01.2008, 17:47:11] • [IP: 80.245.184.***]

I bardzo dobrze !!

uczen • Czwartek [24.01.2008, 17:36:05] • [IP: 80.245.176.***]

No jest to problem ponieważ potrawy już są przygotowywane, fotografowie i kamerzyści mogą mieć zajęte terminy nawet sobie Państwo nie zdają sprawy ile strat byloby gdyby studniówka odbyła się w sobote, pozdrawiam :)

SR • Czwartek [24.01.2008, 17:31:30] • [IP: 217.97.199.*]

Grzesiek ma rację. Poszanowanie tragedii. Żałoba kończy się w sobotę o 19, to co za problem przełożyć studniówkę na sobotę, godz. 20! Tej młodzieży to się w czterech literach poprzewracało. A nauczyciele to i tak swoje, aby popić sobie na studniówce. Wstyd!

Gość • Czwartek [24.01.2008, 16:53:51] • [IP: 88.156.235.**]

jaki grzesiek hahahahahhhaaaa

doc • Czwartek [24.01.2008, 16:53:09] • [IP: 217.97.193.**]

Nic tak nie wkurza, jak to, że gdzieś ktoś dobrze się bawi. Prawda Grzesiek?

Ksieżycowa Kuleczka • Czwartek [24.01.2008, 16:40:36] • [IP: 80.245.176.***]

Grzesiek idz na pole zbierac kartofle, bo tutaj mulisz atmosfere :)

Grzesiek • Czwartek [24.01.2008, 16:23:54] • [IP: 80.245.176.***]

Oj wstyd Pani Dyrektor! Przecież to Wy nauczyciele, nazywani autrytetem, powinniście uczyć tych młodych ludzi poszanowania dla tragedii nawet jeśli ta nie dotyczy was osobiście. Nie tak daleko sięgając pamięcią, żałoba narodowa po ofiarach katastrofy z Grenoble, przecież tam zginęli ludzie z Pani szkoły.. niczego to nie nauczyło prawda? A szkoda.

Gość • Czwartek [24.01.2008, 16:20:33] • [IP: 80.245.176.**]

ile dziennie w Polsce ginie ludzi w różnego rodzaju zdarzeniach losowych ? I czy Prezydent ogłasza żałobę ?

Gość • Czwartek [24.01.2008, 16:20:22] • [IP: 217.97.199.*]

codzienie ginie miliony ludzi na calym swiecie jak i w polsce z glodu i katastrof... a ze zwg. na to ze jedna z nich zostala ogloszona publicznie i dlatego ze byly to wazne osoby to mlodzi ludzie ktorzy od dawna cwicza z zapalem z zblizajaca sie studniowka maja ja przekladac...?! smieszne...

Gość • Czwartek [24.01.2008, 16:16:56] • [IP: 80.245.176.***]

Dyrektorzy szkół, W związku z zapowiedzią ogłoszenia przez Prezydenta RP żałoby narodowej zwracam się do wszystkich Dyrektorów placówek oświatowych w Polsce z prośbą o uszanowanie pamięci osób, które zginęły w katastrofie wojskowego samolotu transportowego CASA C-295M, stosownie do tradycji obowiązujących w szkole. Zwracam się również z prośbą by w najbliższych dniach zajęciom prowadzonym na terenie szkoły towarzyszyła atmosfera wyciszenia i refleksji. Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall

Gość • Czwartek [24.01.2008, 15:56:12] • [IP: 80.245.179.***]

Ani Roś szukam ! jak ktoś zna pisać na GG 8476887

Dorota • Czwartek [24.01.2008, 15:45:10] • [IP: 80.245.187.**]

Bez przesady. Codziennie na drogach ginie więcej ludzi niż w jednej katastrofie i nikt nie ogłasza żałoby.Studniówkę ma się jedną, głupotą byłoby ją odwoływać.Gdyby to jeszcze dotyczyło bezpośrednio Świnoujścia.ale nie przesadzajmy, dajmy młodym bawić się póki mogą.

Gość • Czwartek [24.01.2008, 15:44:58] • [IP: 80.245.187.***]

ale w LOGOSIE studniowka sie odbwa normlanie. .. nie wiem skad autor tego artykulu ma takie informacje, ze LOGOS odwoluje.

Gość • Czwartek [24.01.2008, 15:32:31] • [IP: 88.156.235.**]

Jest.

Gość • Czwartek [24.01.2008, 15:26:11] • [IP: 88.156.233.**]

I tu będzi kicha dla dyrektorki bo inni odwołują studniówki

Gość • Czwartek [24.01.2008, 15:17:08] • [IP: 83.21.81.***]

Studniowka w Mieszku odbedzie sie normalnie - to juz pewne:)

mlk • Czwartek [24.01.2008, 15:15:30] • [IP: 80.245.180.***]

drama

Oglądasz 51-75 z 76
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■