POGODA

Reklama


Wydarzenia

KMP Świnoujście • Środa [23.01.2008, 12:29:12] • Świnoujście

Uwaga, zwolnij! Fotoradar!

Uwaga, zwolnij! Fotoradar!

fot. Policja

Na prośbę Urzędu Miasta oraz Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, został użyczony z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, w użytkowanie fotoradar, obsługiwany przez pracowników Straży Miejskiej i Policjantów na terenie Świnoujścia.

Urządzenie to jest przenośne, zatem w trakcie jednej służby pomiar prędkości odbywa się w kilku miejscach naszego miasta. Wczoraj, (pierwszego „dnia pracy” urządzenia), fotoradar uwiecznił ponad 40 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość 50km/h, o średnio 30-35 km.

OFICER PRASOWY KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI st.post.Małgorzata Śliwińska


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Wtorek [29.01.2008, 19:46:43] • [IP: 80.245.176.***]

szkoda tylko ze policja nie zatrzyma niemieckiego samochodu jadacego bez swiatel mijania !! czyzby nie umieli niemieckiego ?? latwiej robic zdjecia z ukrycia

Gość • Piątek [25.01.2008, 22:01:02] • [IP: 89.229.79.***]

ktos/cos musi zarobic na promy... szkoda, ze nasze wladze juz dawno zapomnialy ze powinno sie zapobiegac przekraczaniu predkosci a nie polowac na przekraczajacych... ale to drugie jest oczywiscie latwiejsze wiec po co sie wysilac...

Gość • Piątek [25.01.2008, 19:10:10] • [IP: 80.54.123.***]

piszecie bzdury...kilka razy widziałam jak STRAŻ karałaNIEMCÓW na ul. Boh. Września mandatami i to gotówką. .nawiasem mówiąc strażnik dobrze mówił po niemiecku

Gość • Piątek [25.01.2008, 10:39:43] • [IP: 80.245.176.**]

TYM POWINNA ZAJMOWAC SIE TYLKO POLICJA(DROGOWKA) A NIE STRAZ MIEJSKA, ONI MAJA INNE ZDANIA

Gość • Piątek [25.01.2008, 10:38:47] • [IP: 80.245.176.**]

CZTERY OSOBY DO OBSLUGI JEDNEGO FOTORADARU? 2 POLICJANOW I 2 STRAZNIKOW MIEJSKICH

Gość • Piątek [25.01.2008, 08:53:49] • [IP: 88.156.234.***]

Sprytne przenosne urzadzenie, robi a kuku i cyk -pirat ma dokladne zdjecie wraz z predkoscia jaka jechal. Cena zdjecia zalezy od wielkosci wykroczenia, zdjecia sa numerowane i nie mozna ich kasowac. Niektorzy kierowcy nawet nie reagowali na blysk flesza fotoradaru pedzac ulica Matejki, ale fotki beda mogli obejrzec, tylko to sporo kosztuje i pieniedzy i pare punktow...

Gość • Piątek [25.01.2008, 02:05:59] • [IP: 80.245.176.***]

w mysl obecnych przepisow nie musi byc zadnych ostrzezen o tym czy jest kontrola fotoradarowa. na marginesie na wjazdach do swinoujscia sa oznakowania ostrzegajace o kontrolach radarowych (zolte tablice). wszystko jest legalnie.

Gość • Czwartek [24.01.2008, 22:30:42] • [IP: 80.245.185.***]

gdzie jest ten fotoradar

Gość • Czwartek [24.01.2008, 18:02:01] • [IP: 10.31.250.***]

niemcow za swiatla, a jakby sie uprzec (nie jestem za tym zdecydowanie) to mozna by za utrudnianie ruchu - u nich zawsze sie ustepuje tym z prawej i oni tak samo u nas sie zachowuja

Gość • Czwartek [24.01.2008, 09:43:49] • [IP: 212.160.162.***]

jak chcecie zeby policja tym niemcow lapala? przeciez oni jezdza zawsze 5km/h mniej niz znaki pozwalaja!

Gość • Czwartek [24.01.2008, 07:08:43] • [IP: 80.245.186.**]

a teraz mam takie pytanie: co wam przeszkadza foto radar? czyżbyście nagminnie łamali przepisy? albo mieli taki zamiar? ja jeżdżę po mieście około 45 km/h nie przekraczając 50. czym się tu przejmować? foto radar stoi i niech stoi i służy. tym, którym się świnoujście z filmem nie pomieszało mogą czuć się bezpieczni przecież.

Gość • Czwartek [24.01.2008, 04:17:54] • [IP: 83.109.105.**]

wciaz ten sam temat.MY NIE MUSIMY ROZMAWIAC W JEZYKU NIEMIECKIM NA TERENIE POLSKI.Moze to nam pomoc u sasiadow bo oni raczej nie poczuwaja sie do obowiazku znajomosci polskiego a juz zwlaszcza tamtejsze sluzby mundurowe

Gość • Czwartek [24.01.2008, 01:23:14] • [IP: 10.31.250.***]

nie mam 100% pewnosci ale raczej na terenie zabudowanym takiej tabliczki byc nie musi, bynajmniej w szczecinie sie nie spotkalem a pare strzelawek juz tu napotkalem

Gość • Czwartek [24.01.2008, 00:49:15] • [IP: 217.97.193.**]

czy straż miejska ma możliwość ukarania kierowcy punktami karnymi-ostatnio przysłano mi mandat z wypierdździury od straży miejskiej z 2 punktami karnymi

Gość • Środa [23.01.2008, 22:54:07] • [IP: 80.245.176.***]

Przecież to konkurencja dla pana Sławka.

Gość • Środa [23.01.2008, 22:41:29] • [IP: 83.10.206.***]

Jedno pytanko, czy przed tym fotoradarem conajmniej kilkadziesiat metrow gdziekolwiek by on nie stal, jest postawiona tabliczka, ze moze nastapic kontrola fotoradarowa? jezeli takiej tabliczki nie ma towydaje mi sie ze stoi tam i lapie przekraczajacych predkosc nielegalnie.

Gość • Środa [23.01.2008, 19:56:04] • [IP: 80.245.176.**]

jak zwykle ble ble ble

Mieszkaniec • Środa [23.01.2008, 19:51:35] • [IP: 80.54.123.***]

Straż miejska niech się zajmie porządkiem w mieście a nie kierowcami. Do tego jest POLICJA.

Gość • Środa [23.01.2008, 19:46:07] • [IP: 88.156.234.***]

Do Goscia z 15.15 - a niemiecka policja nie mowi po polsku, angielsku i chinsku i maja to w nosie i zatrzymuja polskie samochody wiec chyba polska policja nie musi specjalnie wysilac sie i mowic po niemiecku do Niemcow.

Gość • Środa [23.01.2008, 19:42:46] • [IP: 80.245.185.***]

No i gicio będzie to najdroższy fotograf w mieście :D a tak na powaznie może małolatom i wiecznie śpieszącym sie po armii krajowej i innych ulicach przyda sie kubeł wody w postaci mandatu i fotki na pamiatke. Jestem ZA

Gość • Środa [23.01.2008, 19:26:23] • [IP: 80.245.176.**]

TEN RADAR PEWNIE BEDZIE TYLKO NA POLAKOW BO NIEMCOM NIE BEDZIE MOZNA Z JAKIEGOS POWODU WYSTAWIC MANDATU :-) A MOZE TO WLASNIE SPOSOB POLICJI NAICH NIEZNAJOMOSC NIEMIECKIEGO? FOTORADAR ICH WYRECZY?

1392 • Środa [23.01.2008, 18:51:39] • [IP: 80.245.188.**]

Poracha. ... mam nadzieje ze szybko sie SAM popsuje :/

Gość • Środa [23.01.2008, 18:34:08] • [IP: 85.180.29.***]

...czytam Was, czytam... i albo nigdy w zyciu nie byliscie ludzie dalej niz na Warszowie albo udajecie takich" niecywilizowanch" chyba mi wstyd. ...

Jan • Środa [23.01.2008, 18:31:18] • [IP: 217.97.193.**]

A czy radar wyłapuje dziury w jezdni i wystawia mandaty dla Pana Prezydenta ?

Jaś • Środa [23.01.2008, 18:29:44] • [IP: 217.97.193.**]

Najpierw Wyłapcie Niemców jak sobie jeżdzą bez świateł mijania !! Ale co ja pisze im to można wszystko. Prawda Szanowna Straż Miejska !!

Oglądasz 1-25 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■