Najważniejsi tego dnia byli pierwszoklasiści, którzy złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Od tego dnia stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Gromki brawami został nagrodzony występ artystyczny jednej z uczennic.
fot. Marta Konczalska
W Gimnazjum Publicznym numer 1 imienia Olimpijczyków Polskich obchodzono w czwartek Dzień Patrona. W obchodach udział wzięli uczniowie, ich nauczyciele oraz zaproszeni na tą okazję goście.
Najważniejsi tego dnia byli pierwszoklasiści, którzy złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Od tego dnia stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Gromki brawami został nagrodzony występ artystyczny jednej z uczennic.
fot. Marta Konczalska
Najwięcej emocji wzbudziła jednak rywalizacja sportowa. Doping był naprawdę gorący.
fot. Marta Konczalska
Jedną z konkurencji było przeciąganie liny. Wszystkie klasy wykazały się sportowym duchem walki. Rywalizacja była zacięta. Każda z klas chciała odnieść zwycięstwo, niestety zwycięzca mógł być tylko jeden.
fot. Agnieszka Puszcz
Następnie odbył się turniej mini- siatkówki, drużyny mające w swoim składzie zarówno chłopców jak i dziewczęta spisywały się znakomicie. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany.
fot. Agnieszka Puszcz
Dzień Patrona to dla uczniów wspaniała okazja do zabawy i aktywnego spędzenia czasu.
źródło: www.iswinoujscie.pl
- 19:34 - trudno ciebie zrozumieć, bo masz w poście gramatykę i ortografię (interpunkcję) średniowieczną, ale domyślam się, że lubisz żarty ze śmierci, z trupów, że chciałbyś przejąć głupie, małpio naśladowane z Zachodu wygłupy jako święto, jako ideę wartą poważnego traktowania. To świadczy, że masz płytką kulturę, może nie miał ciebie kto wychowywać, nauczyć, że ze śmierci się po chamsku nie żartuje, że obok nas może być ktoś, kto mocno przeżył śmierć bliskich i karnawał ze śmierci tuż przed pełnymi piękna i zadumy oraz modlitwy dniami jest niestosowny. Taką mamy kulturę w Europie Środkowej, ugruntowaną od 1000 niemal lat (niemal, bo Wsz.Świętych i Dzień Zaduszny nieco później się kształtowały po 966 r.). Jeśli tam wygłupy Halloween są zakazane, to wielka pochwała dla Pana Mędrka za wierność kulturze, z której możemy być dumni.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzca". Na pewno po przegranym drugim secie. ..
Pani nauczycielka nie ma obowiazku zmiany obuwia jak wszyscy to wszyscy. ..
Trampki było po to, że później były zawody i nikt nie chciał specjalnie zmieniać butów, więc ludzie jeżeli nie wiecie dlaczego tak jest to lepiej nie mówcie :) Niektóre uczennice/uczniowie brały/li udział w przeciąganiu liny i dlatego mieli trampki a inni nie i byli porządnie ubrani :D
19:11 - jednak kilkanaście osób w butach dowolnych to nie kilkaset, a tylu jest uczniów, więc niech uczniowie przyjdą w butach dostosowanych, a mniejszość - kadra -nie musi.
To jest ciekawa szkoła czarna zaraza zabrania Halloween i szkoła słucha bo to nie po katolicku co za bzdura od kiedy w tym kraju zbuk z kościoła ma prawo do zamykania świat które są powszechne-średniowiecze tylko z pis i komuchami
Ochrona przed obuwiem zapewne by działała gdyby nie obuwie kadry nauczycielskiej która o podłogę już dbać nie musi bo wygrywa elegancja gdyż trampki do garnituru nie pasują. A na drugim zdjęciu widać wyraźnie najgorsze dla tego typu podłóg buty na obcasie.
MIŁA UROCZYSTOŚĆ
16:56 - nabzdyczyłeś się, a chodzi po prostu o ochronę podłogi sali gimnastycznej - po te trampki.
Najpierw uczą nas ubierać trampki na ślubowanie a potem się dziwią że skarpetki do sandałów Polacy noszą. W końcu apelowe stroje z trampkami idealnie pasują do siebie.
Haniu jesteś śliczna!
Nie, no. ..to jest Dzień PatronÓW, skoro" Olimpijczyków". Zabawne jest to nadawanie imion patronów, jakby chciano naśladować katolików z ich" pod wezwaniem". Może to dowód, że trudno jest żyć bez sacrum, skoro np.jest coś tak liturgicznego na apelach jak" wpro/wyprowadzenie sztandaru" lub wezwanie" do hymnu"(bywają szkoły, że tu naciska się przycisk i płyta śpiewa za leni).