POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.08.2014, 09:30:08] • Świnoujście

Szkolenie "PIERWSZA POMOC PRZEDLEKARSKA"

18 stycznia 2009 weszła w życie nowelizacja Ustawy Kodeks Pracy. Zgodnie z dodanym artykułem 2091 każdy pracodawca (zatrudniający co najmniej 1 pracownika) jest zobowiązany do wyznaczenia pracownika do udzielania pierwszej pomocy medycznej. Wyznaczony pracownik musi posiadać odpowiednie przeszkolenie. Szkolenie należy odnawiać co 2 lata, co wynika z wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku.

Cel szkolenia:

Nauczenie udzielania pierwszej pomocy u reagujących i niereagujących ofiar wypadków oraz zdobycie umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem FANTOMA.

Bardzo praktyczne podejście do właściwego reagowania, w tym udzielania pierwszej, niezbędnej pomocy poszkodowanym.

Szkolenie składa się z części teoretycznej (wykład z użyciem laptopa i projektora) oraz części praktycznej, która obejmuje między innymi zajęcia z użyciem FANTOMA dorosłego człowieka, dziecka, niemowlaka oraz apteczki pierwszej pomocy.

Tematyka szkolenia:
1. Zatrzymanie krążenia i oddychania.
2. Najczęstsze obrażenia u ofiar wypadków.
3. Złamania kończyn, uszkodzenia kręgosłupa, dużych naczyń krwionośnych, oparzenia.
4. Utrata przytomności, przyczyny i rozpoznawanie.
5. Zaburzenia oddychania.
6. Ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy.

Cena szkolenia: 85,00 zł brutto

Cena obejmuje:
§ Uczestnictwo w kursie, Konsultacje,
§ Materiały szkoleniowe (skrypt, długopis, maseczka),
§ Zaświadczenie ukończenia kursu,
§ Przerwy kawowe.

Miejsce szkolenia: Centrum Edukacji i Zarządzania Korporacja "Romaniszyn" Sp. z o.o.
Oddział Szczecin, ul. H. Kołłątaja 31/4, 71-525
Szczecin, I piętro

Centrum Edukacji i Zarządzania Korporacja "Romaniszyn" Sp. z o.o. Oddział Szczecin


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■